Joanna Przetakiewicz
Joanna Przetakiewicz jest polską projektantką mody, założycielką i dyrektorką modowej marki oraz dyrektorką kreatywną domu mody „La Mania”. Jednocześnie jest doskonałym przedsiębiorcą. Ma trójkę dzieci, była również wieloletnią partnerką najbogatszego Polaka Jana Kulczyka. Jak rozwijała się jej kariera?
Joanna Przetakiewicz - najważniejsze informacje
-
Data urodzenia:
11.12.1967
-
Miejsce urodzenia:
Warszawa
-
Kraj urodzenia:
Polska
-
Rodzina i związki:
- Jan Kulczyk,
- Rinke Rooyens
-
Zawód:
bizneswoman
-
Produkcje:
- "Azja Express 2"
Joanna Przetakiewicz jest polską projektantką mody, założycielką i dyrektorką modowej marki oraz dyrektorką kreatywną domu mody „La Mania”. Jednocześnie jest doskonałym przedsiębiorcą. Ma trójkę dzieci, była również wieloletnią partnerką najbogatszego Polaka Jana Kulczyka. Jak rozwijała się jej kariera?
Joanna Przetakiewicz jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UW. Ma również uprawnienia radcy prawnego.
W 2010 roku z pomocą niemieckiego projektanta mody Karla Lagerfelda utworzyła markę odzieżową „La Mania”, która ze swego założenia ma służyć linii prêt-à-porter, która polega na tworzeniu kolekcji ubrań dostępnych w sklepach za sprawą produkcji seryjnej, a nie szytych na zamówienie. Kolekcje „La Manii” są dostępne w najbardziej ekskluzywnych butikach, ponieważ marka odnosi sukcesy także na arenie międzynarodowej. W 2019 roku projektantka założyła firmę „La Mania Home”, która sprzedaje akcesoria do domu. Co ciekawe, suknię projektu Joanny Przetakiewicz można było zobaczyć m.in. na festiwalu w Cannes.
W latach 2014-2015 Joanna Przetakiewicz była jurorką polskiej edycji programu „Project Runway”, który był emitowany przez stację TVN. W 2017 roku projektantka uczestniczyła w drugiej edycji reality show „Azja Express”, partnerując dziennikarzowi i youtuberowi Łukaszowi Jakóbiakowi. Tego samego roku wystąpiła także w rozbieranej sesji zdjęciowej dla magazynu „Playboy”.
W 2018 roku Joanna Przetakiewicz zainicjowała ruch społeczny „Era nowych kobiet”. Jego zadaniem jest stworzyć przestrzeń dla kobiet z różnych środowisk do dzielenia się doświadczeniami oraz wspólnych aktywności. Za tę inicjatywę nagrodzono ją podczas gali tygodnika „Wprost” w 2019 roku. W ramach tego ruchu w 2020 roku powstała jej książka zatytułowana „Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu”.
W latach 2005-2013 projektantka była partnerką przedsiębiorcy Jana Kulczyka. Mężczyzna zmarł w 2015 roku. Później partnerem życiowym Joanny Przetakiewicz stał się producent programów telewizyjnych Rinke Rooyens. Pierwszy raz pokazali się razem publicznie w 2018 roku na imprezie magazynu „Vogue”. Para chętnie publikuje swoje wspólne zdjęcia na portalach społecznościowych i dzieli się z fanami swoim szczęściem.
Młodość
Joanna Przetakiewicz urodziła się 11 grudnia 1967 roku w Warszawie. Jest jedynaczką, a miłością do mody zaraziły ją mama i babcia. Ze stylem eksperymentowała już jako mała dziewczynka. Już w wieku 9 lat uszyła sobie pierwsze ubranie – obcisłe bojówki z czerwonego sztruksu.Joanna Przetakiewicz jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UW. Ma również uprawnienia radcy prawnego.
Kariera
Kiedy była na trzecim roku studiów, razem z ówczesną bratową założyła firmę „Vita-Dent Centrum Stomatologiczne”, jedną z pierwszych sieci klinik dentystycznych w Polsce.W 2010 roku z pomocą niemieckiego projektanta mody Karla Lagerfelda utworzyła markę odzieżową „La Mania”, która ze swego założenia ma służyć linii prêt-à-porter, która polega na tworzeniu kolekcji ubrań dostępnych w sklepach za sprawą produkcji seryjnej, a nie szytych na zamówienie. Kolekcje „La Manii” są dostępne w najbardziej ekskluzywnych butikach, ponieważ marka odnosi sukcesy także na arenie międzynarodowej. W 2019 roku projektantka założyła firmę „La Mania Home”, która sprzedaje akcesoria do domu. Co ciekawe, suknię projektu Joanny Przetakiewicz można było zobaczyć m.in. na festiwalu w Cannes.
W latach 2014-2015 Joanna Przetakiewicz była jurorką polskiej edycji programu „Project Runway”, który był emitowany przez stację TVN. W 2017 roku projektantka uczestniczyła w drugiej edycji reality show „Azja Express”, partnerując dziennikarzowi i youtuberowi Łukaszowi Jakóbiakowi. Tego samego roku wystąpiła także w rozbieranej sesji zdjęciowej dla magazynu „Playboy”.
W 2018 roku Joanna Przetakiewicz zainicjowała ruch społeczny „Era nowych kobiet”. Jego zadaniem jest stworzyć przestrzeń dla kobiet z różnych środowisk do dzielenia się doświadczeniami oraz wspólnych aktywności. Za tę inicjatywę nagrodzono ją podczas gali tygodnika „Wprost” w 2019 roku. W ramach tego ruchu w 2020 roku powstała jej książka zatytułowana „Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu”.
Życie prywatne
Joanna Przetakiewicz wyszła za mąż jeszcze podczas studiów, jednak związek rozpadł się po 16 latach. Z tego małżeństwa polska projektantka ma trzech synów: Filipa, Aleksandra i Jakuba. Aleks jako jedyny z całej trójki rodzeństwa zainteresował się modą i w 2014 roku został mianowany prezesem „La Manii”.W latach 2005-2013 projektantka była partnerką przedsiębiorcy Jana Kulczyka. Mężczyzna zmarł w 2015 roku. Później partnerem życiowym Joanny Przetakiewicz stał się producent programów telewizyjnych Rinke Rooyens. Pierwszy raz pokazali się razem publicznie w 2018 roku na imprezie magazynu „Vogue”. Para chętnie publikuje swoje wspólne zdjęcia na portalach społecznościowych i dzieli się z fanami swoim szczęściem.
Joanna Przetakiewicz - Wiadomości
-
Przetakiewicz potwierdziła ws. Nawrockiej. Wielu podejrzewało, że tak jest
Piątek, 27 marca (12:52)Joanna Przetakiewicz nie gryzła się w język ws. Marty Nawrockiej. Bezpośrednio oceniła jej wizytę w swoim lokalu oraz podsumowała dotychczasowe działania. Wygląda na to, że pierwsza dama... -
Joanna Przetakiewicz wspomina rozwód. Znalazła się w trudnej sytuacji
Piątek, 27 marca (08:31)Joanna Przetakiewicz (58 l.) uchodzi za kobietę sukcesu, jednak, jak chętnie podkreśla w wywiadach, swoją obecną pozycję okupiła wielkim wysiłkiem i stresem. Jak właśnie ujawniła,... -
Przetakiewicz wspomina czasy biedy. Kwota, którą podała, może zaskakiwać
Czwartek, 26 marca (08:19)Joanna Przetakiewicz (58 l.), która na co dzień lubi epatować luksusem, często przekonuje w wywiadach, że doskonale orientuje się w realiach życia, bo sama w przeszłości zaznała biedy.... -
To nie były plotki ws. Przetakiewicz. Nagle potwierdziła ws. rozstania. "Po wielu latach"
Środa, 25 marca (20:59)Joanna Przetakiewicz to kobieta z doświadczeniem w relacjach. Gwiazda w najnowszym wywiadzie wróciła pamięcią do momentu, kiedy rozpadło się jej małżeństwo. Szczerze wyznała, że od dawna... -
Joanna Przetakiewicz przyszła odmieniona na galę. Wszystko szczerze wyznała
Środa, 25 marca (12:10)Joanna Przetakiewicz (58 l.), zgodnie z obowiązującym w show biznesie trendem, nie wypiera się korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Zapewnia jednak, że robi to w sposób... -
Przetakiewicz i Rooyens zrobią razem program? Milionerka już tego nie kryje
Poniedziałek, 23 marca (15:36)Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens od lat tworzą zgrany duet, ale unikają łączenia życia prywatnego z zawodowym. Milionerka niedawno podkreśliła, że nie ma w planach tego zmieniać. -
Tak Chodakowska zachowuje się poza kamerami. Przetakiewicz nie mogła milczeć
Poniedziałek, 23 marca (10:46)Joanna Przetakiewicz i Ewa Chodakowska połączyły siły, by zwrócić uwagę na narastający problem otyłości. Przetakiewicz w najnowszej rozmowie podkreśliła, jak wielki wpływ na ludzi mają... -
Nie do wiary, co zrobiła Joanna Przetakiewicz. Historia zaraz zatoczy koło
Czwartek, 12 marca (09:53)Joanna Przetakiewicz zaskoczyła niespodziewanym wyznaniem. Projektantka przyznała, że swoje 50. urodziny świętowała na całego. Na imprezie pojawiło się 1300 osób. 60. urodziny również...
Joanna Przetakiewicz - Zdjęcia
Joanna Przetakiewicz - Wideo
-
Joanna Przetakiewicz o plotkach, że Lewandowska ma romans. Wierzy?
Niedziela, 16 czerwca 2024 (16:43)Joanna Przetakiewicz o plotkach, że Lewandowska ma romans. Wierzy? -
Joanna Przetakiewicz szczerze o napiwkach. Jakiego kwoty daje?
Czwartek, 13 czerwca 2024 (16:58)Joanna Przetakiewicz szczerze o napiwkach. Jakiego kwoty daje? -
Joanna Przetakiewicz chce handlu w niedziele i urlopu TYLKO dla kobiet
Poniedziałek, 13 maja 2024 (21:14)Joanna Przetakiewicz chce handlu w niedziele i urlopu TYLKO dla kobiet -
Joanna Przetakiewicz podjęła decyzje ws. referendum. Wielu zszokuje
Poniedziałek, 9 października 2023 (14:53)Joanna Przetakiewicz podjęła decyzje ws. referendum. Wielu zszokuje