Reklama

Joanna Przetakiewicz

Joanna Przetakiewicz jest polską projektantką mody, założycielką i dyrektorką modowej marki oraz dyrektorką kreatywną domu mody „La Mania”. Jednocześnie jest doskonałym przedsiębiorcą. Ma trójkę dzieci, była również wieloletnią partnerką najbogatszego Polaka Jana Kulczyka. Jak rozwijała się jej kariera? 
Joanna Przetakiewicz - najważniejsze informacje
Joanna Przetakiewicz /AKPA

Joanna Przetakiewicz - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  11.12.1967

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  bizneswoman

 • Produkcje:

  • "Azja Express 2"
Joanna Przetakiewicz jest polską projektantką mody, założycielką i dyrektorką modowej marki oraz dyrektorką kreatywną domu mody „La Mania”. Jednocześnie jest doskonałym przedsiębiorcą. Ma trójkę dzieci, była również wieloletnią partnerką najbogatszego Polaka Jana Kulczyka. Jak rozwijała się jej kariera? 

Młodość

Joanna Przetakiewicz urodziła się 11 grudnia 1967 roku w Warszawie. Jest jedynaczką, a miłością do mody zaraziły ją mama i babcia. Ze stylem eksperymentowała już jako mała dziewczynka. Już w wieku 9 lat uszyła sobie pierwsze ubranie – obcisłe bojówki z czerwonego sztruksu. 

Joanna Przetakiewicz jest absolwentką V Liceum Ogólnokształcącego im. księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UW. Ma również uprawnienia radcy prawnego. 

Kariera

Kiedy była na trzecim roku studiów, razem z ówczesną bratową założyła firmę „Vita-Dent Centrum Stomatologiczne”, jedną z pierwszych sieci klinik dentystycznych w Polsce. 

W 2010 roku z pomocą niemieckiego projektanta mody Karla Lagerfelda utworzyła markę odzieżową „La Mania”, która ze swego założenia ma służyć linii prêt-à-porter, która polega na tworzeniu kolekcji ubrań dostępnych w sklepach za sprawą produkcji seryjnej, a nie szytych na zamówienie. Kolekcje „La Manii” są dostępne w najbardziej ekskluzywnych butikach, ponieważ marka odnosi sukcesy także na arenie międzynarodowej. W 2019 roku projektantka założyła firmę „La Mania Home”, która sprzedaje akcesoria do domu. Co ciekawe, suknię projektu Joanny Przetakiewicz można było zobaczyć m.in. na festiwalu w Cannes

W latach 2014-2015 Joanna Przetakiewicz była jurorką polskiej edycji programu „Project Runway”, który był emitowany przez stację TVN. W 2017 roku projektantka uczestniczyła w drugiej edycji reality show „Azja Express”, partnerując dziennikarzowi i youtuberowi Łukaszowi Jakóbiakowi. Tego samego roku wystąpiła także w rozbieranej sesji zdjęciowej dla magazynu „Playboy”. 

W 2018 roku Joanna Przetakiewicz zainicjowała ruch społeczny „Era nowych kobiet”. Jego zadaniem jest stworzyć przestrzeń dla kobiet z różnych środowisk do dzielenia się doświadczeniami oraz wspólnych aktywności. Za tę inicjatywę nagrodzono ją podczas gali tygodnika „Wprost” w 2019 roku. W ramach tego ruchu w 2020 roku powstała jej książka zatytułowana „Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu”.

Życie prywatne

Joanna Przetakiewicz wyszła za mąż jeszcze podczas studiów, jednak związek rozpadł się po 16 latach. Z tego małżeństwa polska projektantka ma trzech synów: Filipa, Aleksandra i Jakuba. Aleks jako jedyny z całej trójki rodzeństwa zainteresował się modą i w 2014 roku został mianowany prezesem „La Manii”.

W latach 2005-2013 projektantka była partnerką przedsiębiorcy Jana Kulczyka. Mężczyzna zmarł w 2015 roku. Później partnerem życiowym Joanny Przetakiewicz stał się producent programów telewizyjnych Rinke Rooyens. Pierwszy raz pokazali się razem publicznie w 2018 roku na imprezie magazynu „Vogue”. Para chętnie publikuje swoje wspólne zdjęcia na portalach społecznościowych i dzieli się z fanami swoim szczęściem.

Joanna Przetakiewicz - Wiadomości

Joanna Przetakiewicz - Zdjęcia

Joanna Przetakiewicz - Wideo