Reklama

Grzegorz Hyży

Grzegorz Hyży to polski wokalista, który dostał się do show-biznesu dzięki udziałowi w „X Factorze”. Od tamtego czasu jego kariera potoczyła się błyskawicznie – udało się mu wydać solowe albumy, a nawet zostać jurorem w talent show! Jak wygląda życie zawodowe i prywatne muzyka?
Grzegorz Hyży - najważniejsze informacje
Grzegorz Hyży /Jaroslaw Antoniak /MWMedia

Grzegorz Hyży - najważniejsze informacje

Grzegorz Hyży to polski wokalista, który dostał się do show-biznesu dzięki udziałowi w „X Factorze”. Od tamtego czasu jego kariera potoczyła się błyskawicznie udało się mu wydać solowe albumy, a nawet zostać jurorem w talent show! Jak wygląda życie zawodowe i prywatne muzyka?

Dzieciństwo i młodość

Grzegorz Hyży urodził się 27.05.1987 r. w Gnieźnie. Już w dzieciństwie pasjonował się muzyką – wujek dawał Grzegorzowi lekcje gry na gitarze, a tata pokazał mu rockowe klasyki, jak AC/DC czy Queen. To on zaszczepił synowi miłość do sportów walki – potem Hyży przez kilka lat trenował capoeirę. Został absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. W jednym z wywiadów wspominał, że zanim zaczął karierę muzyczną, zarabiał na zmywaku w Irlandii.

Grzegorz Hyży & Band i "X Factor"

Grzegorz Hyży zajął się muzyką na poważnie w 2010 r. – wtedy wspólnie ze znajomymi założył grupę BrytFunky. Po roku zakończyli działalność, co dało początek formacji Grzegorz Hyży & Band. Przełomem w życiu artysty okazał się udział w muzycznym show „X Factor”, w którym zajął drugie miejsce i stał się osobą medialną.

Grzegorz Hyży debiutuje albumem "Z całych sił"

Rok po występie w programie Grzegorz Hyży wydał pierwszy singiel „Na chwilę” promujący debiutancki album „Z całych sił”. Popowe brzmienie i melodyjny głos wokalisty przypadły go gustu słuchaczom. Album szturmem podbił rozgłośnie radiowe i uzyskał status złotej płyty.

Hyży w "The Voice of Poland"

W 2017 r. ukazał się drugi album „Momenty”, a także nagrany razem z Kayah utwór promujący film „Podatek od miłości”. W tym samym roku piosenkarz został jurorem w „The Voice of Poland”, co wzbudziło nie lada kontrowersje. Dużo mówiło się o jego konflikcie z innym jurorem – Michałem Szpakiem. W 2022 r. Grzegorz Hyży wydał single „I ten numer na lato”, „Kochanie to ja” i „Sztos”, które zaskoczyły wszystkich nowym brzmieniem. 

Nagrody i wyróżnienia - fonograficzny debiut roku i nominacje do Fryderyków

Wokalista w 2014 r. zdobył nagrodę Eska Music Awards za najlepszy radiowy debiut, w 2017 r. nominowano go na najlepszego artystę. Trzykrotnie nominowany był do prestiżowych Fryderyków (2015, 2018, 2021). W 2015 r. Grzegorz Hyży za swoje zasługi został uhonorowany tytułem Ambasadora Miasta Gniezna.

Maja Hyży, Agnieszka Hyży, czyli rodzina i związki

Grzegorz Hyży na początku kariery był związany z Mają Hyży – poznali się w klubie na karaoke. Grzegorz i Maja pobrali się w 2011 roku, a rok później przyszły na świat ich dzieci – bliźniaki Wiktor i Aleksander. Kiedy w 2013 r. wystąpili razem w programie „X Factor”, wydawali się idealnym małżeństwem, które połączyła pasja. Niestety kilka miesięcy po finale ogłosili rozstanie.
Krótko po rozwodzie piosenkarza widywano w towarzystwie dziennikarki Agnieszki Popielewicz, a w 2015 r. para się zaręczyła. Ceremonia ślubu Grzegorza z Agnieszką Popielewicz odbyła się wakacje tego samego roku w Rzymie. Prezenterka po ślubie przyjęła nazwisko męża i występuje jako Agnieszka Hyży. W 2021 roku urodziło się ich pierwsze wspólne dziecko – Leon.

Konflikt z Mają Hyży

Jakiś czas później pomiędzy Grzegorzem Hyżym a eksmałżonką rozgorzał konflikt medialny. Maja Hyży oskarżyła go niepłacenie alimentów i nieobecność w życiu synów. Później padły jeszcze mocniejsze zarzuty – o wieloletnie nękanie. Grzegorz Hyży publicznie oświadczył, że te wypowiedzi poskutkowały hejtem w stronę jego rodziny i zapowiedział sądowe rozstrzygnięcie sprawy.

Grzegorz Hyży - Wiadomości

Grzegorz Hyży - Zdjęcia

Grzegorz Hyży - Wideo