Reklama

Colin Farrell

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 (19:20) Aktualizacja Czwartek, 20 lipca 2023 (16:07)
Colin Farrell jest jednym z najpopularniejszych aktorów Hollywood. Pochodzi z Irlandii i jest znany z takich produkcji jak „Miami Vice”, "Aleksander", "Raport mniejszości" czy "Pamięć absolutna". W ilu związkach był aktor i z kim ma dzieci?
Colin Farrell - najważniejsze informacje
Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell. Para doczekała się syna Henry'ego Tadeusza /East News /East News

Colin Farrell - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  31.05.1976

 • Miejsce urodzenia:

  Dublin

 • Kraj urodzenia:

  Irlandia

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Daredevil",
  • "Ondine",
  • "Kraina tygrysów",
  • "Raport mniejszości",
  • "S.W.A.T. Jednostka specjalna",
  • "Wojna Harta"
 • Nagrody:

  MTV, Złoty Glob

Skąd pochodzi Colin Farrell?

Colin Farrell przyszedł na świat 31 maja 1976 roku w Dublinie. Jest synem byłego piłkarza drużyny Shamrock Rovers, dlatego w dzieciństwie także chciał zająć się piłką nożną. Był jednak tak zafascynowany kinem czarno-białym, że zmienił plany i postanowił zostać aktorem. 

Związki rodzinne Colina

Ojciec Colina grał profesjonalnie w latach 60. Aktor ma trójkę rodzeństwa, w tym brata Eamona, którego bardzo wspiera i dzięki niemu stał się sojusznikiem społeczności LGBT. Colin Farrell na początku uczęszczał do Gaiety School of Drama w Dublinie, ale porzucił szkołę, gdy tylko otrzymał pierwsze propozycje filmowe.

Po latach przyznał, że spróbował sił na scenie po tym, jak rola Henry’ego Thomasa w filmie "E.T." doprowadziła go do łez. W trakcie pobytu w Australii w wieku aktor był podejrzewany o morderstwo, ponieważ portret pamięciowy przestępcy bardzo przypominał Colina. Na szczęście jednak jego przyjaciel zapewnił mu alibi.

Początki kariery Farrella

Aktor zadebiutował na ekranie w 1996 roku, grając w serialu "Ballykissangel", a rok później otrzymał swoją pierwszą rolę filmową w produkcji noszącej tytuł "Drinking Crude". Colin Farrell zagrał też kilka ról teatralnych, które były przepustką do jego dalszej kariery. Jedną z kolejnych ważniejszych ról aktora była ta z udziałem Kevina Spaceya w komedii kryminalnej z 2000 roku "Przyzwoity przestępca".

W jakich filmach wystąpił Colin Farrell?

Wielką popularność oraz tytuł jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia przyniosła Colinowi rola w filmie z 2000 roku "Kraina tygrysów". Później zagrał w takich produkcjach jak "S.W.A.T. Jednostka specjalna", "Raport mniejszości”, "Rekrut", "Telefon", "Daredevil", "Wojna Harta", czy "Intermission". Te filmy przyniosły mu sławę i sprawiły, że aktor stał się jedną z najgorętszych gwiazd Hollywood. 
W roku 2004 zagrał w filmie "Aleksander" i wcielił się w rolę króla Macedonii, za którą otrzymał nominację do Złotej Maliny oraz 15 milionów dolarów na konto. 
Colin Farrell pojawił się także w produkcjach takich jak: "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" (dostał za ten film Złoty Glob), "Ondine", "Szefowie wrogowie", "7 psychopatów", "Detektyw", "Panna Julia", "Wdowy", "Zabicie świętego jelenia", "Dumbo" oraz "Ava". Wystąpił także w "Batmanie" z 2022 roku, gdzie wcielił się w rolę Pingwina.

Wszystkie kobiety Colina Farrella 

Colin Farrell bywa nazywany kobieciarzem, ponieważ na swoim koncie ma sporo związków. Jedną z jego wybranek była Amelia Warner, z którą planował ślub. Później poznał Kim Bordenave, z którą ma niepełnosprawnego syna Jamesa.

Kolejnymi kobietami aktora były Maeve Quinlan, Angelina Jolie, Britney Spears, Demi Moore, Rosario Dawson, Lindsay Lohan, Carmen Electra, Lake Bell, Muireann McDonnell, Emma Forest oraz Alicja Bachleda-Curuś, z którą ma syna Tadeusza. Następnie aktor spotykał się jeszcze z Rihanną

Problemy z używkami

Colin Farrell ma na swoim koncie epizod związany z alkoholem i narkotykami. Leczył się nawet na odwyku, ponieważ to był warunek, by mógł dostać rolę detektywa Jamesa "Sonny’ego" Crocketta w filmie "Policjanci z Miami". Aktor od 2006 roku żyje jednak w trzeźwości i rzucił palenie. Regularnie ćwiczy i stara się czerpać z życia pełnymi garściami. 

Colin Farrell - Wiadomości

Colin Farrell - Zdjęcia