Reklama

Blake Lively

Piękna Serena van der Woodsen z „Plotkary”, a prywatnie żona Ryana Reynoldsa, czyli Deadpoola z serii filmów ze stajni Marvela – Blake Lively jest uznawana za jedną z najpiękniejszych blondynek współczesnego kina. Jak przebiegała jej dotychczasowa kariera?
Blake Lively - najważniejsze informacje
Blake Lively /Agencja FORUM

Blake Lively - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  25.08.1987

 • Miejsce urodzenia:

  Los Angeles, Kalifornia

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

Piękna Serena van der Woodsen z „Plotkary”, a prywatnie żona Ryana Reynoldsa, czyli Deadpoola z serii filmów ze stajni Marvela – Blake Lively jest uznawana za jedną z najpiękniejszych blondynek współczesnego kina. Jak przebiegała jej dotychczasowa kariera?

Dzieciństwo

Blake Lively pochodzi z Los Angeles, gdzie przyszła na świat 25 sierpnia 1987 jako Blake Brown. Jest córką Erniego Lively, który również był aktorem. Blake ma czworo rodzeństwa, w tym troje z poprzedniego małżeństwa matki. Cała rodzina jest związana z branżą aktorską (matka pracuje jako łowca talentów) i wspólnie zmieniła nazwisko na bardziej charakterystyczne Lively.

Blake jako małe dziecko uczestniczyła w zajęciach aktorskich prowadzonych przez rodziców, ale nie od razu zakochała się w tym zawodzie. Była bardzo aktywną uczennicą – należała do drużyny cheerleaderek, śpiewała w szkolnym chórze i była przewodniczącą klasy, a jej marzeniem były studia na prestiżowym Uniwersytecie Stanforda.

Początek kariery

Blake Lively zadebiutowała jako dziesięciolatka w filmie swojego ojca pt. „Sandman”. Kiedy była licealistką, jej starszy brat namówił swojego agenta, żeby wysłał Blake na kilka castingów w trakcie wakacji. W ten sposób Lively zdobyła swoją pierwszą ważną rolę jako Bridget w ekranizacji powieści dla nastolatek „Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów” (2006). Ta kreacja przyniosła jej sporą popularność wśród młodej publiczności.
W tym samym roku pojawiła się w filmach „Przyjęty” i „Śmiertelna wyliczanka”, a rok później zagrała jedną z tytułowych postaci w filmie „Elvis i Anabelle”. W 2007 r. otrzymała szansę na występ w nowym serialu dla nastolatków, „Plotkarze”, choć początkowo była zdecydowana zrezygnować z roli i skupić się na nauce. Na szczęście dała się przekonać do zmiany zdania.

Szczyt popularności

Jesienią 2007 r. pierwszy sezon „Plotkary” pobił wszelkie rekordy popularności, a Lively z dnia na dzień poszybowała do sławy. Rola bogatej i elektryzującej Sereny van der Woodsen została z nią aż do zakończenia produkcji serialu w 2012 r.
Rok po premierze „Plotkary” Lively pojawiła się w drugiej części „Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów”, a w 2009 r. zagrała w produkcjach „Zakochany Nowy Jork” oraz „Prywatne życie Pippy Lee”.Dalsza karieraW 2011 r. Lively zagrała w filmie superbohaterskim „Green Lantern”, gdzie wcieliła się w ukochaną głównego bohatera, a w 2015 r. otrzymała główną rolę w produkcji „Wiek Adaline”. W kolejnych latach mogliśmy oglądać ją w filmie Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska” (2016), a także w produkcjach „Zwyczajna przysługa” (2018) i „The Rhythm Section” (2020). W 2021 r. ogłoszono, że będzie gwiazdą ekranizacji komiksu „Lady Killer”, za której powstanie odpowiada Netflix.

Partnerzy i rodzina

Lively ma za sobą długi związek z kolegą z planu „Plotkary”, Pennem Badgleyem. Między tą dwójką zaiskrzyło zarówno na ekranie, jak i poza nim, ale w 2010 r. para zadecydowała o rozstaniu. Wkrótce Blake znalazła nowego partnera: Leonarda DiCaprio. Ta relacja również nie okazała się trwała.
W 2011 r. na planie filmu „Green Lantern” poznała Ryana Reynoldsa. Zakochani postanowili kuć żelazo, póki gorące i po niespełna roku związku pobrali się. Wspólnie doczekali się trzech córek: James (2014), Inez (2016) i Betty (2019), a w 2022 r. ogłosili, że spodziewają się kolejnego dziecka.  

Blake Lively - Wiadomości

Blake Lively - Zdjęcia