Reklama

Amber Heard

Amber Heard to aktorka z licznymi rolami na koncie, której sławę może ugruntować związanie się z uniwersum DC. Stało się jednak o niej głośno głównie za sprawą burzliwego życia osobistego, a zwłaszcza związku z Johnnym Deppem. Jak układają się oba bieguny jej życia – zawodowy i prywatny?
Amber Heard - najważniejsze informacje
Amber Heard /SplashNews.com /East News

Amber Heard - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  22.04.1986

 • Miejsce urodzenia:

  Austin

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Liga sprawiedliwości",
  • "Dziewczyna z portretu",
  • "Aquaman"
Amber Heard to aktorka z licznymi rolami na koncie, której sławę może ugruntować związanie się z uniwersum DC. Stało się jednak o niej głośno głównie za sprawą burzliwego życia osobistego, a zwłaszcza związku z Johnnym Deppem. Jak układają się oba bieguny jej życia – zawodowy i prywatny?

Młodość

Urodziła się jako średnia z trzech sióstr 22 kwietnia 1986 roku. Dzieciństwo i młodość spędziła w Austin w stanie Teksas, gdzie uczęszczała do katolickiej szkoły. W wieku 16 lat przeżyła głęboko śmierć swojej przyjaciółki; kryzys zaowocował przemianą światopoglądową i porzuceniem szkoły, którą dokończyła, przechodząc na naukę domową. Przerwanie stacjonarnej nauki stało się też dla niej okazją do rozpoczęcia kariery – Heard w wieku 17 lat została modelką.

Kariera zawodowa

Bardzo szybko postanowiła przekierować swoją karierę na aktorstwo. Zaczęła grać w teledyskach i serialach; udawało jej się zdobywać liczne, jednak drugo- i trzecioplanowe role. Pierwszą główną rolę zagrała w horrorze „Wszyscy kochają Mandy Lane”, jednak przełomem w budowaniu popularności stał się występ w „Po prostu walcz” z 2008 roku. Amber Heard pojawia się w filmach bardzo różnorodnych gatunkowo: komediach, horrorach, sensacyjnych kryminałach i innych. Wśród najciekawszych pozycji w jej filmografii wymienić można dramaty „Dziennik zakrapiany rumem” (2011) i „Dziewczynę z portretu” (2015). Od występu w „Lidze sprawiedliwości” w 2017 w roli podwodnej heroski Mery ustabilizowała swoje emploi, wiążąc się z superbohaterską serią w komiksowym świecie DC. Podjęcie takiej roli oznacza bowiem regularne pojawianie się w filmach danego studia, kontynuujących historie fantastycznego świata zaludnionego stałymi bohaterami.

Życie prywatne

Amber Heard po kilku związkach z mężczyznami ujawniła się w 2010 roku jako osoba biseksualna. Była wówczas związana z fotografką Tasyą van Ree, z którą rozstała się w 2012 roku. Wówczas też rozpoczęła relację z Johnnym Deppem, z którym poznała się na planie filmu „Dziennik zakrapiany rumem”. W 2015 roku para wzięła ślub. Małżeństwo trwało jednak krótko – w 2016 roku partnerzy rozwiedli się, co bynajmniej nie zakończyło ich wspólnych perypetii. Między 2016 a 2018 rokiem aktorka spotykała się z Elonem Muskiem, szefem i założycielem wizjonerskich przedsiębiorstw Tesla i SpaceX. Po rozstaniu związała się z aktorką Bianką Butti; relacja trwała do końca 2021 roku. W styczniu 2021 roku Amber Heard została matką metodą surogacji.

Proces z Johnnym Deppem

W 2022 roku Amber Heard stała się jedną z centralnych postaci prawdziwej burzy medialnej, jaką był proces między nią a Johnnym Deppem. Zarzewiem sporu stały się oskarżenia, jakie aktorka publicznie wytoczyła przeciwko byłemu mężowi. Na łamach czasopisma Heard zarzuciła mu przemoc i wykorzystywanie seksualne, na co Depp zareagował wniesieniem pozwu o zniesławienie. Proces rozgrzewał emocje fanów na całym świecie; był szczegółowo śledzony w mediach (łącznie ze streamingiem na żywo z sali sądowej), a poszczególni zaangażowani weń ludzie stawali się osobowościami medialnymi. Ostatecznie proces wygrał Johnny Depp, a zarzuty całkowicie oddalono.

Amber Heard - Wiadomości

Amber Heard - Zdjęcia

Amber Heard - Wideo