Reklama

Allan Krupa

Wtorek, 13 września 2022 (09:20) Aktualizacja Piątek, 18 sierpnia 2023 (11:38)
Allan Karol Krupa znany także pod pseudonimem Enso, to polski raper i DJ. Artysta przyszedł na świat 27 marca 2004 roku w Łomży. Jego rodzicami są polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka Edyta Górniak i gitarzysta Dariusz Krupa.
Allan Krupa - najważniejsze informacje
Edyta Górniak z synem Allanem Krupą / Mieszko Piętka /AKPA

Allan Krupa - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  27.03.2004

 • Miejsce urodzenia:

  Łomża

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  muzyk

Allan Krupa - dzieciństwo i rozwój kariery

 W chwili narodzin Allana Edyta Górniak i Dariusz Krupa byli w nieformalnym związku. Wzięli ślub w 2005 roku, jednak związek nie przetrwał próby czasu i para rozwiodła się w 2010 roku. Ojciec Allana Krupy trafił do więzienia, po tym jak spowodował wypadek pod wpływem narkotyków. Relacje z synem po tej tragedii uległy zmianie. Chłopak nie utrzymuje z nim kontaktów, jak sam mówi: "Było to ciężkie przeżycie. Mój ojciec nigdy nie wpłynął znacznie na moje  życie pod względem pozytywnym, przez co nie miałem takiego sentymentu do niego. Był trochę dla mnie obcy. To jedyny przypadek, kiedy nauczyłem się z błędów innego człowieka".
Allan Krupa jest podobny do matki. Ciekawostką jest fakt, iż uroda to wynik odziedziczenia po Edycie Górniak romskich korzeni.

Jaką szkołę skonczył Allan Krupa?

Raper chodził do wojskowego liceum z internatem im. Bitwy Warszawskiej w Urlach, rozważał bowiem zostanie zawodowym wojskowym. Po skończeniu osiemnastu lat Allan Krupa zmienił zdanie, zrezygnował z podejścia do matury i idąc w ślady mamy, rozpoczął karierę muzyczną jako raper i DJ, przyjmując pseudonim Enso. 

"Lambada" i inne utwory w dorobku Allana

Dzień po osiągnięciu pełnoletności opublikował swój debiutancki utwór “Lambada”. Oprócz swojej debiutanckiej piosenki “Lambada” raper wydał jeszcze trzy inne utwory. Były to: “Dżentelmen” (2022), “Wow” i “Daiquiri” (2023). W tych piosenkach gościnnie wystąpił z nim także Nerwus - polski raper, producent oraz autor tekstów. Gatunek muzyczny prezentowany przez Allana Krupę to hip-hop.
Allan Krupa bez problemu odnalazł się w branży muzycznej. Syna Edyty Górniak coraz częściej można zobaczyć na klubowych scenach jako DJ-a. Niektóre z jego występów trwają nieprzerwanie całą noc. To bardzo opłacalna profesja, chłopak nie musi bać się o swoją przyszłość, jego matka sama o to zadbała, jak opowiedziała w jednym z wywiadów.

Życie prywatne Allana Krupy

Fani artysty mogą podglądać jego życie prywatne na Instagramie jego matki i na profilu @allansbeats.

Allan, Angelika i Edyta Górniak

Raper jest zakochany, dziewczyną Allana Krupy jest Angelika Dziedzic. Znana jest ona z publikowania w Internecie bardzo odważnych zdjęć. Dziewczyna lubi podkreślać swoją figurę i zakładać dopasowane kreacje.
Fani Edyty Górniak nie zareagowali pozytywnie na dziewczynę jej syna. Artystka stanęła jednak za Angeliką, broniąc jej w mediach. Widać, że Allan może liczyć na jej wsparcie. Jak się okazało, panie już się spotkały i bardzo polubiły.
Artysta uważa się za patriotę, to jeden z powodów wybrania przez niego szkoły wojskowej. Jak sam jednak mówił w jednym z wywiadów, że rozczarował się tym, jak wygląda służba w wojsku. Okazało się bowiem, że to przede wszystkim papiery i praca biurowa, co zupełnie mu nie pasowało. Jednak przyznał, że w przypadku zagrożenia stawi się, aby móc walczyć z wrogiem.

Wyprzedaż u Allana 

Na wiosnę 2023 roku raper postanowił oczyścić swoją szafę i sprzedać swoje ubrania. Fani mogli nabyć rzeczy już za 15 zł, były jednak też takie, które kosztowały 3 tysiące złotych. Niektórzy uważali, że to sposób na podreperowanie budżetu, jednak mając na uwadze wsparcie matki, artysta nie może narzekać na brak środków do życia.

Allan Krupa - Wiadomości

Allan Krupa - Wideo