Reklama

Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski urodził się 9 września 1972 roku w Łodzi. To wokalista, autor tekstów i lider zespołu „Ich Troje”. Czerwonowłosy artysta zyskał popularność nie tylko dzięki muzyce, ale również ekstrawaganckiemu stylowi życia. Czy Michał Wiśniewski znalazł w końcu stabilność? 
Michał Wiśniewski - najważniejsze informacje
Michał Wiśniewski /Pawel Wodzynski/East News /East News

Michał Wiśniewski - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    09.09.1972

  • Miejsce urodzenia:

    Łódź

  • Kraj urodzenia:

    Polska

  • Rodzina i związki:

  • Zawód:

    wokalista/ka

  • Produkcje:

  • Albumy:

    • "3",
    • "Ad. 4"
  • Nagrody:

    Diamentowa płyta

Michał Wiśniewski urodził się 9 września 1972 roku w Łodzi. To wokalista, autor tekstów i lider zespołu „Ich Troje”. Czerwonowłosy artysta zyskał popularność nie tylko dzięki muzyce, ale również ekstrawaganckiemu stylowi życia. Czy Michał Wiśniewski znalazł w końcu stabilność? 

Życiorys

Piosenkarz nie miał łatwego dzieciństwa. Jego rodzice byli uzależnieni od alkoholu, a kiedy miał 3-latka, rozwiedli się. Zamieszkał ze swoją babcią, jednak po jej śmierci trafił na rok do domu dziecka w Grotnikach, a następnie mieszkał w kilku rodzinach zastępczych. W tym czasie jego matka, Grażyna, mieszkała w Niemczech, z kolei ojciec, Andrzej, przebywał w więzieniu. Po latach braku kontaktu z ojcem postanowił go odwiedzić – 11 dni po spotkaniu, jego ojciec popełnił samobójstwo. 

Jako nastolatek mieszkał w Niemczech z matką. To właśnie tam uczęszczał do gimnazjum i szkoły muzycznej, gdzie uczył się gry na fortepianie. Częste kłótnie z matką powodowane alkoholizmem zmusiły artystę do powrotu do Polski. Po powrocie do kraju pracował w hurtowni cebuli, a także założył własne biuro tłumaczeń.

Kariera

Wszystko zmieniło się, kiedy poznał Jacka Łągwę. Mężczyźni wspólnie założyli zespół „Ich Troje” w 1995 roku. Dołączyła do nich wokalistka Magda Femme. W 1996 roku na rynku pojawił się ich debiutancki album „Intro”, który dzięki rekordowej sprzedaży, zdobył status złotej płyty. 

Rok później zespół wystąpił na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką Prawo. W tym samym roku wydali drugi album „ITI Cd.”.

W 1999 roku ukazała się trzecia płyta zespołu zatytułowana „3”. To właśnie z tego albumu pochodzi jeden z najsłynniejszych kawałków artysty „A wszystko to…”. W 2001 roku Magda Femme odeszła z „Ich Troje”, a jej miejsce zajęła Justyna Majkowska. Zespół zyskiwał na popularności. Z nową wokalistką wydali czwarty album zatytułowany „Ad. 4”, który był promowany przez kawałek „Powiedz”. Szybko zdobył status płyty diamentowej. Kolejny album „Po piąte… a niech gadają” powtórzył sukces. 

W 2003 roku zespół spróbował swoich sił w prelekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Wystąpili z kawałkiem Keine Grenzen – Żadnych granic i ostatecznie zajęli 7. miejsce w konkursie. W tym samym roku na stacji TVN pojawił się program „Jestem jaki jestem” poświęcony liderowi zespołu. Widzowie mogli zobaczyć prywatne życie Wiśniewskiego i jego ówczesnej żony Mandaryny oraz ich dzieci. 

Pod koniec 2004 roku Wiśniewski potwierdził, że zespół zakończył swoją działalność. W grudniu tego samego roku zagrali pożegnalny koncert. W 2005 roku po raz drugi reprezentowali Polskę podczas Eurowizji i tym razem zajęli 11. miejsce.

Jednak rok później muzycy postanowili reaktywować zespół. W kolejnych latach ukazały się takie albumy jak „7 grzechów głównych”, „Ósmy obcy pasażer” i „Pierwiastek z dziewięciu”. W tym czasie zmieniały się również wokalistki zespołu. Od 2017 roku tę funkcję pełni Agata Buczkowska.

Inne przedsięwzięcia

Wokalista próbował swoich sił w aktorstwie. W efekcie zagrał w takich produkcjach jak „Zamiana” czy „Lawstorant”. Wystąpił również filmach dokumentalnych „Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku” oraz „Gwiazdor”. Gościnnie pojawił się w takich serialach jak „Daleko od noszy”, „Niania”, „Lombard”. 

Michał Wiśniewski jako pierwszy założył klub karaoke w Polsce, a także jest prezesem Polskiego Związku Pokera.

Życie prywatne

Życie miłosne czerwonowłosowego artysty zawsze było szeroko komentowane w mediach. Na swoim koncie ma cztery nieudane małżeństwa i jedno trwające. Pierwszą żoną była Magda Femme, pierwsza wokalistka zespołu „Ich troje”. Małżeństwo rozpadło się po pięciu latach. W latach 2002-2006 drugą żoną wokalisty była piosenkarka Mandaryna, z którą doczekał się dwójki dzieci – Xaviera (ur. 2002) oraz Fabienne (2003). 

W lipcu 2006 roku wziął ślub z Anną Świątczak, również byłą wokalistą zespołu, z którą ma dwie córki – Etiennete (ur. 2006) oraz Vivienne (ur. 2008). Małżonkowie rozwiedli się pięć lat później.

Czwartą żoną wokalisty była Dominika Tajner. Wiśniewski nawet pokusił się o tatuaż z imieniem ukochanej. W 2019 roku rozwiedli się. W 2020 roku wziął ślub z kobietą o imieniu Pola, z którą doczekał się synka Falco Amadeusa (ur. 2021).

Michał Wiśniewski - Wiadomości

Michał Wiśniewski - Zdjęcia

Michał Wiśniewski - Wideo