Reklama
Reklama

Kowalczyk długo utrzymywała go w tajemnicy. Prywatność była dla niej priorytetem

Justyna Kowalczyk (39 l.) jest sportowcem znanym na całym świecie. Ponieważ wiele lat była skupiona na karierze, długo nie mogła odnaleźć swojej drugiej połowy. Dziś jest szczęśliwa jak nigdy dotąd. Kim jest jej partner, Kacper Tekieli (37 l.)? Jaka jest historia ich miłości? Co planują? Oto odpowiedzi!

Sukcesami zawodowymi Justyny żyła cała Polska. To dwukrotna mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata, czterokrotna zwyciężczyni Tour de Ski, pięciokrotna medalistka olimpijska i ośmiokrotna medalistka mistrzostw świata.

Jest pierwszą i jedyną Polką, która zdobyła olimpijskie mistrzostwo na zimowych igrzyskach, a w 2020 roku stała się pierwszą biegaczką narciarską, która przekroczyła próg 2000 punktów w sezonie Pucharu Świata.

W latach 2018-2021 była asystentką trenera Narodowej Kadry Kobiet w biegach narciarskich. Od marca 2021 do października 2022 roku była dyrektorem sportowym Polskiego Związku Biathlonu.

Reklama

Jej kariera zawodowa jest dziś wzorem do naśladowania przez kolejne pokolenie młodych sportowców.

Kim jest Kacper Tekieli?

Kacper Tekieli jest ważną osobą w świecie sportu. To wspinacz i instruktor wspinaczki. Ukończył studia filozoficzne, podczas których zakochał się w Bieszczadach. Po odebraniu dyplomu spędził kilka miesięcy w górach Alaski, przez rok pracował w Murowańcu, a następnie przeprowadził się do Krakowa i zajął alpinizmem.

Jak Justyna i Kacper się poznali?

Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli poznali się w 2019 roku dzięki pasji do sportu. Relację długo utrzymywali w tajemnicy i nie komentowali plotek, które pojawiały się w mediach. Prywatność od samego początku była dla nich bardzo ważna. Nic w tym dziwnego, skoro do tamtego momentu tabloidy interesowały się głównie osiągnięciami sportowymi Justyny, nie jej relacjami.

"Polski Związek Alpinizmu miał szeroko zakrojone plany wobec mnie, a ja nie miałam żadnych podstaw ku temu, żeby iść w wysokie góry, oprócz niezłej psychy i dobrej wydolności. Chciałam nauczyć się wszystkiego od podstaw, związek zaproponował Kacpra i przyjechałam do niego w podkrakowskie Skałki po naukę wertykalnego świata. Kurs był bardzo profesjonalny. A po kursie zauważyliśmy, że się bardzo polubiliśmy" - wyznała w wywiadzie udzielonym dla "Newsweek" w 2020 roku.

Celem jednej z ich pierwszych randek była Cima Grande, kilkusetmetrowa ściana we Włoszech w Dolomitach. Romantycznie, prawda?

Oficjalnie pierwszy raz pojawili się razem na... czerwonym dywanie podczas gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, która miała miejsce 26 października 2019 roku.

Gdzie mieszkają Justyna Kowalczyk-Tekieli i Kacper Tekieli?

Justyna i Kacper lubią drewniane, przytulne klimaty! Nie zdradzili dokładnego miejsca zamieszkania, jednak wiadomo, że rodzina zamieszkała pod Tatrami.

Tradycyjny wystrój góralski, własna siłownia, drewniany taras... przytulne miejsce wydaje się wręcz idealne do spędzania czasu z rodziną. Na pewno jest tam spokojnie, a co najważniejsze - z dala od blasku fleszy i blisko natury.

Jest też wiele przestrzeni do uprawiania sportu, nie tylko w górach! Justyna nawet podczas kwarantanny nie zrezygnowała z aktywności fizycznej.

Justyna tęskni za życiem w biegu?

Czy Justyna tęskni za życiem w ciągłej podróży, gdzie sportowe dokonania były priorytetem? Jak sama mówi, świetnie odnajduje się w nowej roli.

"Płynnie przechodzę od narciarskich nerwów do normalności, w której odnajduję się doskonale. Czekałam na nią wiele lat. Zdarza mi się pakować walizki i ruszać na kolejne zgrupowanie, ale z mniejszą częstotliwością i intensywnością. Buduję własne gniazdo, co sprawia mi wielką frajdę" - zdradziła podczas rozmowy z "Onet Sport" w 2020 roku.

2020 rok - zaskakująca informacja o ślubie

Para stara się nie dzielić zbyt wieloma szczegółami ze swojego życia, choć chętnie publikują wspólne zdjęcia. Dla niektórych ogromnym zaskoczeniem była informacja, że para przyrzekła sobie miłość na ślubnym kobiercu w 2020 roku. Justyna zachwyciła fanów niecodzienną, choć piękną, czerwoną suknią ślubną. O sakramentalnym "tak" powiadomiła fanów w mediach społecznościowych.

2021 rok - narodziny syna, Hugona

Pod koniec 2021 roku na świecie pojawiło się dziecko pary, syn - Hugo. Justyna od pierwszych miesięcy jego życia zabiera go na wędrówki po szlakach. Młody nie ma wyboru - dzieli pasję z aktywnymi rodzicami!

Dla Justyny narodziny dziecka są wyjątkowo ważne. Na początku czerwca 2014 roku zdradziła w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że rok wcześniej poroniła. W tym samym czasie Justyna przyznała się do depresji, na którą chorowała po stracie dziecka i rozstaniu z partnerem. Dziś wszystko wskazuje na to, że dawne, złe dni są już za nią.

Co planują Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli?

W 2022 roku Justyna Kowalczyk zrezygnowała z funkcji dyrektora sportowego Polskiego Związku Biathlonu. W jej ślady poszło też kilku innych trenerów. Justyna w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" z lipca 2022 roku zarzuciła Adamowi Kołodziejczykowi, że namówił on działaczy związkowych, by nie wybrali na kolejną kadencję prezesa Waśkiewicza, choć był wtedy jedynym kandydatem. Justyna już wcześniej mówiła, że nie widzi swojej przyszłości w Polskim Związku Biathlonu, jeśli prezesem nie będzie Waśkiewicz. Współpraca została zakończona za porozumieniem stron.

Czym się dziś zajmuje Justyna? Razem z Kacprem czas poświęcają licznym wspinaczkom górskim. Szczegóły ich wypraw można obserwować nie tylko na ich Instagramach, ale także profilach w serwisie Facebook. Kacper prowadzi profil o nazwie @Kacper Tekieli - Alpinizm. Obserwuje go 12 tysięcy osób.

Justyna chętnie komentuje zdjęcia męża i zaprasza do dyskusji obserwatorów. Jej profil w serwisie Facebook @Justyna Kowalczyk - oficjalna strona obserwuje ponad 850 tysięcy osób. Niedługo Justyna zostanie komentatorem nadchodzącego sezonu sportów zimowych na kanale Eurosport.

Nie możemy się doczekać!

Zobacz też:

Justyna Kowalczyk pokazała słodkie zdjęcie z synkiem. Wysoko weszli...

Justyna Kowalczyk ma dość. Kiedyś plotki o romansie, a teraz to!

Romanse Macieja Kurzajewskiego. Plotkowano o prezenterce i znanej sportsmence

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Justyna Kowalczyk | Kacper Tekieli
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy