Reklama
Reklama
Tylko u nas

Zapytali Wachowicz o ceny u Magdy Gessler. Jej odpowiedź wielu może zaskoczyć! "Klienci często zapominają"

Ewa Wachowicz podobnie jak większość widzów jej programu zmaga się z coraz wyższymi kosztami energii. W swojej restauracji walczy o to, by ceny nie powalały klientów. Co sądzi o cenach dań serwowanych konkurencji? Restauratorka w rozmowie z Pomponikiem zdradziła też przepis na tanie danie dla studentów.

Ewa Wachowicz od wielu lat związana jest ze stacją Polsat, gdzie prowadzi między innymi uwielbiany przez widzów program "Ewa gotuje". Byłej miss, obecnie restauratorki i podróżniczki nie mogło zabraknąć na ramówce Polsatu, gdzie reporter Pomponika miał okazję porozmawiać z nią cenach w restauracjach, zmianach w życiu, a nawet o przepisie na niedrogie danie, w którym można wykorzystać resztki z lodówki.

Reklama

Ewa Wachowicz o cenach w restauracjach. Co myśli o gołąbkach Magdy Gessler?

Ewa Wachowicz ma ogromne doświadczenie gastronomiczne. Nie tylko gotuje na ekranie, ale też od kilku lat prowadzi w na krakowskich Plantach restaurację "Zalipianki Ewa Wachowicz".  

Reporterowi Pomponika zdradziła, jak kalkuluje ceny.

"Na food cost, bo to prawidłowe określenie, jeżeli chodzi o potrawy w restauracji, składa się wiele czynników. Pierwszy to oczywiście zakup produktów. Klienci często zapominają, że nie tylko to jest w cenie. Na food cost składa się też pensja kucharzy, kelnerów, koszty związane z wynajmem lokalu, energia, która nieprawdopodobnie poszła do góry. Proszę mi wierzyć, że rachunek za prąd i gaz w restauracji jest gigantyczny" - podkreśla restauratorka.
Ewa Wachowicz mówi, że w jej lokalu wraz z ekipą walczy, by ceny nie były wygórowane.

Zapytaliśmy gospodynię "Ewa gotuje", co sądzi o cenie 79 zł za gołąbki z kaszy jęczmiennej, które serwuje w swoim warszawskim lokalu Magda Gessler

"Uwielbiam dania Magdy, uwielbiam jej kuchnię, wiele razy byłam w jej restauracjach i skoro ma taką cenę, to widocznie ta cena jest podyktowana czymś. Może one są tak wyjątkowe, że są warte tej ceny" - dyplomatycznie wyjaśnia Wachowicz.

Wachowicz zdradza przepis na szybkie i tanie danie

Ewa Wachowicz wspomniała swoje studenckie czasy. Kiedy mieszkała w krakowskim akademiku, chętnie przygotowywała dla siebie dość syte danie z jajkami oraz tym, co akurat było w lodówce. Taką ekonomiczną potrawę restauratorka poleca studentom. 

"Teraz jest niesamowicie modna taka potrawa jak szakszuka. Nie ukrywam, że będę odwoływać się do moich czasów studenckich, kiedy mieszkałam w akademiku i taką szakszukę, czyli jeden wielki bałagan, bo tak z języka arabskiego to danie się nazywa, robiłam właśnie, będąc w akademiku. I to wszystkim studentom polecam. To, co mamy w lodówce. Szakszuka oryginalna jest oczywiście na pomidorach, czy na passacie pomidorowej. Natomiast wystarczy cebula, która nie jest droga, podsmażyć na patelni, do tego dodać paprykę czy pomidorki, do tego wbić jajka i już mamy taki jeden wielki bałagan (...) ja się tym żywiłam w akademiku i takie danie służyło mi jako bagaż na cały dzień i spokojnie do wieczora można było na wykładach wytrzymać" - zdradza Ewa Wchowicz.

Nowy sezon "Ewa gotuje" będzie sentymentalny

Restauratorka jest gorącą orędowniczką nie tylko dobrego jedzenia, ale też niemarnowania żywności. W rozmowie z Pomponikiem zdradziła, że najnowszy sezon kulinarnego programu "Ewa gotuje" będzię pokazywał między innymi, jak radzić sobie z zakupami.

"Kuchnia będzie pokazywała, co robić, żeby mądrze robić zakupy. Czasy są, jakie są, więc trzeba mądrze lodówkę zaopatrywać i wykorzystywać praktycznie wszystko, żeby niczego nie wyrzucić" - mówi Wachowicz.

Co jeszcze ciekawego zobaczą widzowie we wiosennym sezonie programu?

"Będzie nieco inny. Nostalgiczny sezon "Ewa gotuje", chociażby dlatego, że wracamy do smaków dzieciństwa, do smaków z młodości. Będą też pewne zmiany". Jakie posłuchajcie rozmowy z Ewą Wachowicz.

Zobacz też:

Seksowna Wachowicz i Racewicz na ściance. Wyglądają lepiej niż młodsze koleżanki!

Ewa Wachowicz opublikowała zdjęcie sprzed 30 lat. "Nic się nie zmieniłaś"

Ewa Wachowicz w klasycznej bieli zachwyciła fanów na 30-leciu Polsatu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Wachowicz | Polsat | Magda Gessler
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy