Reklama
Reklama

Tomasz Stockinger znowu wspomina Agnieszkę Kotulankę. "Na zawsze zostanie smutek"

Tomasz Stockinger (67 l.) to jeden z bardziej znanych aktorów w Polsce. Rozpoznawalność zdobył rolą doktora Lubicza w serialu "Klan". Tasiemiec emitowany jest w TVP od ponad 25 lat. W jednym z najnowszych wywiadów artysta postanowił wspomnieć swoją serialową żonę, czyli Agnieszkę Kotulankę. To, co powiedział, chwyta za serce.

Tomasz Stockinger od lat gra w serialu TVP "Klan". Aktor w swoim najnowszym wywiadzie dla serwisu "Faktem" wyznał, że w ciągu 25 lat musiał pożegnać się z wieloma osobami, które widywał na co dzień.

Niektórzy aktorzy zrezygnowali z ról, inni zmarli. Tak stało się z jego serialową żoną Agnieszką Kotulanką, z którą na planie miał bardzo dobry kontakt.

Reklama

Tomasz Stockinger wspomina Agnieszkę Kotulankę

Tomasz Stockinger został zapytany przez dziennikarzy "Faktu" o to jakie według niego były najbardziej wzruszające momenty na planie. Okazuje się, że dla aktora najsmutniejsze były śmierci bliskich mu na planie osób.

Dziennikarze "Faktu" postanowili zapytać Tomasza o to czy nie jest zmęczony tak długim graniem w jednym serialu. Stockinger wyznał, że dopóki widzowie będą chcieli oglądać "Klan" to nie zamierza z niego rezygnować.

Tomasz Stockinger - kariera

Tomasz Stockinger urodził się 23 lutego 1955 roku w Warszawie. Na ekranie zadebiutował rolą w serialu "Życie na gorąco". Zagrał w serialu "Dom", "Pogranicze w ogniu", "Zespół adwokacki", "Matki, żony i kochanki" oraz "Przepis na życie". Od 1997 roku gra Pawła Lubicza w serialu TVP "Klan".

W 1979 roku zadebiutował na wielkim ekranie, odgrywając główną rolę w filmie "Sto koni do stu brzegów". Zagrał również w "Znachorze", "Rycerzach i rabusiach".

Jest również aktorem teatralnym. W 1981 roku zagrał rolę w przedstawieniu "Przedwiośnie". Współpracował z warszawskimi teatrami: Kwadrat, Dramatycznym, Na Woli, Syrena, Komedia i Roma.

Ma syna Roberta, który pracuje jako dziennikarz.

Zobacz też:

Rafał Kalukin zabrał głos w sprawie Tomasza Lisa. "Wyleciał za coś znacznie gorszego"

Katarzyna Cichopek wcale nie od Kurzajewskiego dostała wsparcie po rozstaniu. "Pomoc przyszła w samą porę"

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Stockinger | Agnieszka Kotulanka
Reklama
Reklama
Reklama