Reklama
Reklama

Pozwolili Harry’emu odwiedzić grób babci. Nie obyło się bez trudności

Książę Harry (38 l.) przyjechał do Londynu z nadzieją, że ojciec pozwoli mu odwiedzić grób babci, królowej Elżbiety II z okazji pierwszej rocznicy jej śmierci. Wcześniej zapowiedziano, że młodszy syn króla Karola III nie weźmie udziału w żadnym rodzinnym spotkaniu. Jak donoszą brytyjskie media wcale nie musiał - dostał za to inny konieczny do spełnienia warunek.

Książę Harry chciał złożyć hołd Elżbiecie II

Książę Harry od miesięcy miał w planach wizytę w Londynie w drodze do Düsseldorfu, gdzie w tym roku odbywają się organizowane przez niego igrzyska weteranów. Przy okazji uczestnictwa w gali WellChild, chciał odwiedzić grób babci, królowej Elżbiety II w pierwszą rocznicę jej śmierci. Zmarła 8 września 2022 roku monarchini jest pochowana w kaplicy św. Jerzego w Windsorze u boku ukochanego męża, księcia Filipa i rodziców. 

Reklama

Na wejście do kaplicy zgodę musiał wyrazić tata Harry’ego, król Karol III, a od dawna przestało być tajemnicą, że nie uwzględnił syna w rocznicowych planach. Wygląda jednak na to, że księciu Harry'emu bardzo zależało na oddaniu hołdu zmarłej monarchini. Brytyjskie media donoszą bowiem, że ostatecznie spełnił swój cel.

Karol III zgodził się, by Harry odwiedził grób babci, ale pod bardzo surowymi warunkami. Jak donosi „The Telegraph”, wizyta w kaplicy św. Jerzego musiała mieć charakter prywatny, a najlepiej zostać utrzymana w całkowitej tajemnicy. To drugie nie do końca się udało, bo fotoreporterom udało się sfotografować księcia, gdy ze wzruszonym wyrazem twarzy opuszczał kaplicę w zamku Windsor. Wydaje się więc, że Harry w pewnym sensie znów zawiódł oczekiwania ojca.

Windsorowie zignorowali księcia Harry'ego

W trakcie wizyty księcia Harry’ego w Wielkiej Brytanii nie doszło do spotkania z żadnym spośród krewnych. Wcześniej brytyjskie media spekulowały, że być może chociaż kuzynki księcia: Beatrycze i Eugenia, z którymi utrzymuje przyjazne relacje, znajdą dla niego czas. Tak się jednak nie stało. 

Oficjalnym powodem wizyty Harry’ego, mieszkającego na stałe w Kalifornii z żoną Meghan i dwójką dzieci,  w Londynie był udział w gali WellChild, organizacji wspierającej chore dzieci. Nikt nie podważa zaangażowania arystokraty w ten ważny temat, ale media jednocześnie nie oczekiwały wzruszających scen rodzinnego pojednania. Królewscy eksperci otwarcie zniechęcali króla Karola III do takiego pomysłu:

„Król Karol miał pełne prawo nie znaleźć dla syna czasu w swoim grafiku.  Kto mógłby winić króla za to, że nie chce zobaczyć człowieka, który sprawił tyle bólu jego umierającej matce?” - przekonywał Richard Eden, redaktor "Daily Mail"

Książę Harry tęskni za krewnymi?

Książę Harry wspomniał o babci podczas swojego wystąpienia na gali WellChild w miniony czwartek: „Nie mogłem uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród w zeszłym roku, ponieważ zmarła moja babcia… Dokładnie rok później czuję, że patrzy na nas wszystkich z góry, szczęśliwa, że jesteśmy razem i nadal realizujemy ten niesamowity projekt” - zadeklarował.

Podczas gdy Harry przebywał w Windsorze, król Karol III, wraz z siostrą, księżniczką Anną, młodszymi braćmi, księciem Andrzejem i księciem Edwardem, jego żoną oraz królową małżonką Camillą uczestniczył w piątek w specjalnym nabożeństwie w Crathie Kirk w pobliżu zamku Balmoral. To właśnie tam królowa zmarła 8 września 2022 r. w wieku 96 lat . 

Książę William i księżna Kate w tym czasie reprezentowali rodzinę podczas uroczystości rocznicowych w Walii. Obecność Harry’ego nie została uwzględniona w żadnym z tych wydarzeń. 

Zobacz też:

Książę Harry przysporzył trosk Elżbiecie II. Mocne słowa o złamanym sercu

Ujawnił sekrety wielkiej kłótni Harry'ego i Williama. Nie do wiary w kogo jeszcze uderzy

Samotność księcia Harry'ego. Media wskazują na strój

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama