Reklama
Reklama

Piotr Gąsowski przez kolegów nigdy się nie ożenił. Stchórzył przed zaręczynami

Choć Piotr Gąsowski (59 l.) jest wspaniałym aktorem i niezwykle sympatycznym człowiekiem, nie należy do grona przystojniaków, na widok których kobiece serca zaczynają bić jak szalone. Nie oznacza to oczywiście, że narzeka na brak powodzenia u pań. "Miałem kilka przygód" - wyznał w wywiadzie, a na pytanie, dlaczego nigdy nie zdecydował się na ślub, odpowiedział krótko: "Wolne związki są wygodniejsze".

Piotr Gąsowski nigdy się nie ożenił, ale liczą się dla niego dwie kobiety

Piotr Gąsowski nie kryje, że nie jest zwolennikiem małżeństw. Stwierdził przed laty w rozmowie z "Vivą!", że najważniejsza dla niego jest niezależność, więc gdyby kobieta, z którą dzieli życie, zaczęła mówić o ślubie, uciekłby od niej natychmiast. "Miałem ogromne szczęście, bo kobiety, które kochałem, nigdy nawet nie starały się ograniczać mojej wolności i nigdy nie nalegały na ślub" - powiedział.

Piotr Gąsowski był o krok od zaręczyn z pewną artystką, której nazwiska nigdy nie zdradzi

W życiu Piotra Gąsowskiego tak naprawdę liczyły się dwie kobiety - matki jego dzieci - Hanna Śleszyńska Anna Głogowska. Z Hanną, mamą Kuby, aktor tworzył szczęśliwy związek przez 14 lat.

Reklama

"Opuścił mnie i musiałam sobie z tym poradzić" - wspominała Hanna, opowiadając "Gali" o kulisach rozstania z Piotrem.

Przez 6 lat Gąsowski wiódł żywot singla i chwalił się w wywiadach, że najlepiej mu w związku z samym sobą. "Robiłem, co chciałem. Znajomi twierdzili nawet, że zdziczałem, bo za dobrze się poczułem jako kawaler" - wyznał w jednym z nich.

Zanim w życiu aktora pojawiła się Anna Głogowska, miał kilka przygód z kobietami i jedną dłuższą relację z pewną artystką, której tożsamości obiecał nigdy nie wyjawić. Owa artystka, jako jedyna partnerka Piotra, miała szansę zostać jego żoną! Gąsowski w ostatniej chwili zrezygnował z poproszenia jej o rękę. "Po prostu stchórzyłem. Bałem się postawić wszystko na jedną kartę" - zdradził "Vivie!".

Piotr Gąsowski miał wziąć ślub z Anną Głogowską? "Nie, nie, nie!"

Tancerkę Annę Głogowską Piotr poznał w 2005 roku podczas imprezy wyjazdowej "Gwiazdy na lodowcu" w Maso Corto we Włoszech. Wówczas nie wiedzieli jeszcze, że będą razem tańczyć w 2. edycji "Tańca z gwiazdami", ale ponoć już wtedy zwrócili na siebie uwagę. Gdy parę miesięcy później okazało się, że Piotr Gąsowski został zaproszony do programu, Anna nie wyobrażała sobie, że mogłaby tańczyć z kimś innym. 

W pierwszej edycji doprowadziła do finału Witolda Paszta, teraz myślała tylko o tym, by uczyć tańca Piotra Gąsowskiego, którego uwielbiała jako aktora i jako mężczyznę. Już po pierwszych treningach wiedziała, że trafiła na świetnego partnera.

Bardzo długo trzymali w tajemnicy przed mediami to, co ich łączy. Dopiero kiedy w czerwcu 2007 roku na świat przyszła ich córka Julia przestali ukrywać, że są parą.

W 2015 roku plotkarskie media ogłosiły, że Piotr i Anna zamierzają zalegalizować swój związek podczas podróży do Stanów Zjednoczonych. Tygodnik "Świat i Ludzie" ogłosił, że z okazji 10. rocznicy wspólnej drogi przez życie pobiorą się w jednej z urokliwych kapliczek w Las Vegas.

"Ślubu nie będzie, nigdy w życiu. Nie jestem osobą, która ślubuje, która przyrzeka, która tego chce, która za tym tęskni. Nie, nie, nie!" - Anna Głogowska zdementowała plotki o swoich i Piotra ślubnych planach w rozmowie z "Faktem". Wkrótce potem para podjęła decyzję o rozstaniu.

Piotr Gąsowski uważa, że jeśli chodzi o uczucia, nie można robić planów "po grób"

Piotr Gąsowski ma znakomite relacje z matkami swoich dzieci. Z Hanną i Anną przyjaźni się i nie wyobraża sobie, że mogłoby być inaczej. Dwa lata temu zabrał obie byłe partnerki na wakacje do Grecji, kilka tygodni temu świętował w ich towarzystwie 59. urodziny.

Pytany o swoją niechęć do żeniaczki, aktor i showman szczerze mówi, że uważa, iż wolne związki są po prostu wygodniejsze, a poza tym od składania deklaracji "że nie opuszczę cię aż do śmierci" skutecznie odstraszały go przykłady kolegów, którzy podczas rozwodów przeżywali gehennę.

"Jeśli chodzi o uczucia, nie można robić żadnych planów i niczego nie wolno deklarować raz na zawsze. Nie potrzeba też zaświadczenia z USC, by potwierdzić, że ludzie naprawdę się kochają" - powiedział jakiś czas temu podczas premiery swej książki "Co mi w życiu nie wyszło?".

Zobacz też:

Hanna Śleszyńska w żałobie. Nie żyje jej partner Jacek Brzosko

Anna Głogowska przerwała milczenie po śmierci brata. Niesamowite co ludzie dla niej zrobili 

Piotr Gąsowski uczcił urodziny córki. 16-latka bardzo wyrosła

Magda Linette jest jego przyjaciółką? Piotr Gąsowski pochwalił się nagraniem

Piotr Gąsowski przeżył kolejny "koszmar" w podróży. Niebywałe, co spotkało go na lotnisku 

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Gąsowski | Hanna Śleszyńska | Anna Głogowska
Reklama
Reklama
Reklama