Reklama
Reklama

Piaseczny, Duda, Grabowski, Gołota. Oto sławni Andrzeje, którzy obchodzą imieniny w listopadzie!

Większość Andrzejów obchodzi imieniny 30 listopada, mimo że mogą to robić aż 23 razy w roku. Posiadaczy imienia, które oznacza „odważny, mężny”, jest w Polsce ponad pół miliona! Wśród polskich Andrzejów i Jędrków, którzy świętują pod koniec listopada, znalazły się takie nazwiska jak Piaseczny (51 l.), Duda (50 l.) czy Gołota (54 l.).

Co cechuje prawdziwego Andrzeja? Portal księgaimion.pl podaje:

"Andrzej jest cholerykiem o żywym usposobieniu. To niezwykle niezależny i pełen ideałów mężczyzna. Niczym dumny awanturnik, posiadający bardzo bogatą osobowość, urodził się, aby zdobywać sławę, majątek i kobiety. [...] Jest duszą towarzystwa, niezależnie gdzie się znajdzie - przy nim nikt nie zazna nudy".

Czy tacy są właśnie dzisiejsi bohaterowie? Zobaczmy!

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny, znany też jako Piasek, to polski piosenkarz i autor tekstów. Przez krótki czas był również aktorem. Zaczął karierę w latach 90. i do tej pory cieszy się dużą popularnością. Zdobył wiele prestiżowych nagród podczas najważniejszych festiwali. Do jego największych hitów należą m.in. "Śniadanie do łóżka" czy "Choć, przytul, przebacz".

Reklama

Andrzej Piaseczny długo strzegł swojej prywatności. Fanom nie dawała spokoju orientacja seksualną piosenkarza, on jednak nie poruszał tego tematu w mediach. Dopiero w 2021 r. przyznał, że ma partnera. Co ciekawe, w latach 90. był związany z kobietą, z którą wychowywał dwóch synów.

Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski (70 l.) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Jest także artystą kabaretowym i często użyczał głosu w dubbingach. Od lat zasiada w jury programu "Taniec z gwiazdami". Choć ma na swoim koncie wiele ról, to największą popularność przyniosła mu postać Ferdynanda w serialu "Świat według Kiepskich". Co ciekawe, aktor uważał tę rolę za mało ambitną, ale przyjął ją, bo został wyrzucony z Teatru Starego!

Prywatnie jest związany z aktorką Aldoną Grochal. Aktor ma za sobą dwa nieudane małżeństwa. Pierwsze z Anną Tomaszewską, z którą ma dwie córki, a drugie z Anitą Kruszewską.

Jaki jest na co dzień Andrzej Grabowski? Jedna z córek w reportażu "Uwagi" powiedziała:

"Potrafi być duszą towarzystwa jak nikt inny. A potrafi być też wręcz przeciwnie. Bywa mrukiem i wtedy to jest trochę wyzwanie, żeby się do niego dobić".

Andrzej Duda

Andrzej Duda (50 l.) jest niewątpliwie najsłynniejszym Andrzejem w kraju. Od 2015 r. sprawuje funkcję Prezydenta RP. Z wykształcenia jest prawnikiem. W politykę zaangażował się w 1989 r., kiedy jako wolontariusz uczestniczył w kampanii Komitetu Obywatelskiego. Prawdziwa kariera polityczna zaczęła się, gdy w 2005 r. wstąpił w szeregi Prawa i Sprawiedliwości.

Żoną Prezydenta RP jest Agata Kornhauser-Duda, z którą ma jedną córkę, Kingę. Andrzej Duda lubi sport, szczególnie pasjonuje się narciarstwem.

Jak to w polityce bywa, ma zarówno wiernych fanów, jak i zagorzałych przeciwników.

Andrzej Gołota

Andrzeja Gołotę polskiego boksera kojarzy chyba każdy. W latach 90. był znany również za granicą. W karierze zawodowej stoczył kilkadziesiąt walk, z czego większość była wygrana. Na ringu spotkał się z gwiazdami światowego boksu, m.in. Lennoksem Lewisem, Riddickiem Bowem i Mikiem Tysonem.

Dobra passa trwałaby zapewne dłużej, gdyby nie porywczość sportowca. Podczas zawodów był dyskwalifikowany za faule i ciosy poniżej pasa.

Pięściarza podejrzewano także o powiązania ze światem przestępczym. Był blisko związany z Andrzejem Kolikowskim (pseudonim Pershing), szefem mafii pruszkowskiej. Został również oskarżony o pobicie.

W 2014 r. w Częstochowie oficjalnie zakończył karierę sportową. Obecnie mieszka ze swoją żoną Mariolą w Chicago. Mają dwoje dzieci: córkę Alexandrę i syna Andrzeja Juniora.

Andrzej Młynarczyk

Andrzej Młynarczyk (42 l.) jest aktorem telewizyjnym, filmowym i teatralnym. Na ekranie telewizorów często pojawiał się w roli przystojnego policjanta lub żołnierza. Grał m.in. w serialu  "Pierwsza miłość", "Na dobre i na złe" czy "Kryminalni". Najbardziej znany jest z roli Tomasza Chodakowskiego w "M jak miłość".

Brał również udział w programach "Taniec z Gwiazdami", "Twoja twarz brzmi znajomo" i "Celebrity Splash".

O jego życiu prywatnym wiemy niewiele. Od lat jest związany z architektką wnętrz, Elizą Ziemiańską. W 2018 r. mieli wziąć ślub, lecz do tej pory nie wiadomo, czy doszło do uroczystości.

Jak widać, Andrzej Młynarczyk jest wyjątkowo tajemniczy.

Andrzej Wrona

Andrzej Wrona (33 l.) to polski siatkarz, który gra na pozycji środkowego. Jest reprezentantem Polski w piłce siatkowej, dziennikarzem sportowym i ekspertem w "Polsat Sport".

Co ciekawe, siatkarz ma za sobą debiut aktorski. Zagrał Jezusa w filmie "Bejbis" Andrzeja Saramowicza.

Od 2019 r. jego żoną jest Zofia Zborowska-Wrona, córka Wiktora Zborowskiego i Marii Winiarskiej. W 2021 r. powitali na świecie córeczkę Nadzieję.

Andrzej Krzywy

Andrzej Krzywy (58 l.) początkowo był gitarzystą i wokalistą w grupie Daab. Później związał się z popowo-rockowym zespołem De Mono. To właśnie w nim muzyk zyskał największą popularność. Jego największe hity to "Póki na to czas", "Jak statki na niebie" czy "Moje miasto nocą". Oprócz tego Andrzej Krzywy jest kompozytorem, autorem tekstów i prezenterem telewizyjnym.

Warto wspomnieć, że artysta nie boi się żadnego zajęcia. W czasie pandemii nie narzekał na brak zarobków, tylko podjął się pracy na budowie.

Prywatnie od 2010 r. jest mężem Anny Domańskiej. Pierwszą żoną muzyka była Beata Szpigiel, z którą ma córkę Aleksandrę. Rozwiedli się w 2006 r.

Andrzej Seweryn

Andrzej Seweryn (76 l.) jest aktorem teatralnym i filmowym, a także reżyserem i dyrektorem Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Przez wiele lat był związany z Teatrem Ateneum. Wielokrotnie grał z w Teatrze Telewizji. Na swoim koncie ma role w filmach reżyserowanych przez Andrzeja Wajdę, Stevena Spielberga czy Agnieszkę Holland.

W 1980 r. wyjechał do Francji, gdzie trafił do jednego z najlepszych teatrów na świecie - Comédie-Française.

Jak na prawdziwego Andrzeja przystało, aktor miał w życiu wiele kobiet. Brał ślub aż 5 razy! Pierwszą żoną była Bogusława Blajfer (1970-1973), drugą Krystyna Janda (1974-1979), trzecią Laurence Bourdil (1982-1987), czwartą Mireille Maalouf (1988-2012), a piątą jest Katarzyna Kubacka (od 2015).

Andrzej Seweryn ma też troje dzieci: córkę Marię oraz synów Yanna i Maximiliena. Przez lata aktor na pierwszym miejscu stawiał pracę, co często odbywało się kosztem rodziny. Jaki prywatnie jest Andrzej Seweryn? Jego obecna żona mówi w "Urodzie życia":

"Wyobrażałam sobie Andrzeja Seweryna jako dystyngowanego, oficjalnego i usztywnionego w swej roli aktora z Comédie-Française. Pozbawionego dystansu do siebie i poczucia humoru. Jakże się myliłam! Zobaczyłam dowcipnego, towarzyskiego i sympatycznego mężczyznę".

Jak widać, nasi solenizanci nie bez powodu noszą to szlachetne imię. Wszystkim Andrzejom składamy najlepsze życzenia z okazji imienin!

Zobacz też:
Andrzej Seweryn i jego pięć żon. Pierwszą chciał uratować z więzienia!
Andrzej Piaseczny poniżony na antenie. Skandal w TVP. Wyjawili o nim okropne rzeczy!

Zaskakujące wyznanie Pawła Domagały o teściu Andrzeju Grabowskim! "Nie wiedział, że..."

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama