Reklama
Reklama

"Milionerzy". Które z poniższych nie zalicza się do kolarstwa klasycznego?

Które z poniższych nie zalicza się do kolarstwa klasycznego? Z takim pytaniem zmierzył się uczestnik kolejnej odsłony teleturnieju "Milionerzy".

W 12. sezonie teleturnieju "Milionerzy" Tomasz Orzechowski wygrał milion. Czy ktoś powtórzy jego wyczyn? W czwartek w 580 odcinku  "MilionerówHubert Urbański zadał uczestnikowi pytanie za 40 tys. zł.

"Milionerzy". Które z poniższych nie zalicza się do kolarstwa klasycznego?

 Które z poniższych nie zalicza się do kolarstwa klasycznego?

  • A. halowego
  • B. szosowego
  • C. górskiego
  • D. torowego

Uczestnik potrzebował koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Zawodnik ostatecznie obstawił odpowiedź A. Czy słusznie?

Reklama

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o kolarstwo klasyczne

Kolarstwo na specjalnych halach do tego przeznaczonych nosi nazwę kolarstwa torowego. Zatem odpowiedź A była prawidłowa.

Uczestnik zdobył 40 tys. złotych i mógł kontynuować grę w teleturnieju. 

"Milionerzy". Kto wygrał milion?

19 września 2022 po raz piąty w historii tego programu padła główna wygrana. Zawodnik musiał odpowiedzieć na pytanie o kompozytora popularnego w Azji utworu "Modlitwa dziewicy". Szczęśliwym zwycięzcą został Tomasz Orzechowski, który uwielbia quizy i od lat bierze udział w teleturniejach. Dotychczas w "Milionerach" główna wygrana padła cztery razy. Milion złotych w polskiej wersji programu wygrali Krzysztof Wójcik, który swoje pytanie za milion usłyszał w 2010 roku oraz Maria Romanek, która dołączyła do niego w 2018 roku. Kolejna była Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska. We wrześniu ubiegłego roku czwartym milionerem został Jacek Iwaszko, który odpowiadając na pytanie "Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?", wygrał milion złotych! Poprawna odpowiedź brzmiała: "1 stycznia 1001 roku". 

Milionerzy to teleturniej, w którym prawidłowo należy odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać główną nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Zawodnik ma do dyspozycji podpowiedzi, może skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Zobacz też:

"Milionerzy". Biały krzyż rycerzy maltańskich jest podobny do herbu Wejherowa czy Malty?

Tomasz Orzechowski wygrał w "Milionerach", ale kasy już nie ma! Oto, co zrobił z wygraną

Zawodowo wygrywał w teleturniejach. Dziś jest bibliotekarzem

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Milionerzy" | teleturniej | Hubert Urbański
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy