Reklama
Reklama

Marcelina Zawadzka usłyszy wyrok w sprawie karuzeli VAT Nie tylko ona ma kłopoty z prawem

Marcelina Zawadzka (33 l.) została oskarżona o uszczuplenie podatku, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy. Przyznała się do dwóch spośród trzech zarzutów, wyjaśniając, że została wprowadzona w błąd najpierw przez niedoszłego kontrahenta, a potem przez księgowego. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Sprawa, w którą zamieszana jest Marcelina Zawadzka, prezenterka telewizyjna, Miss Polonia 2011, sięga 2016 roku. Wtedy Prokuratura Regionalna w Łodzi wpadła na trop mafii VAT-owskiej, w którą zaangażowani byli obywatele Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. 

W 2020 roku wyszło na jaw, że Zawadzka także mogła czerpać zyski z tak zwanej karuzeli VAT-owskiej. Jak tłumaczyła prezenterka, nie miała pojęcia, w co została wciągnięta. Jak zapewniała w jednym z wywiadów:

Marcelina Zawadzka usłyszy wyrok

Reklama

Proces toczy się w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. Zawadzka do tej pory nie stawiła się na żadnej rozprawie, ale też nie miała takiego obowiązku. Jak wyjaśnia rzeczniczka kaliskiego sądu:

11 maja prawdopodobnie zapadnie wyrok w tej bulwersującej sprawie. Zawadzkiej postawiono zarzuty uszczuplenia podatku, fałszerstwa faktur oraz o prania brudnych pieniędzy. Przyznała się do dwóch pierwszych zarzutów, jednak w oficjalnym oświadczeniu zapewniła, że wynikły one z jej nieznajomości reguł księgowych. Jak dała do zrozumienia, została w tę sytuację wmanewrowana przez osoby trzecie:

Celebrytce grozi do 8 lat więzienia, ale raczej nikt, w tym ona sama, nie przypuszcza, że tak się skończy. Fakt, że Zawadzka nie otrzymała nakazy stawiennictwa w sądzie, ani zakazu opuszczania kraju, o czym świadczy fakt, że dopiero co bawiła w Dubaju, wróży jej raczej dobrze. Dzisiaj, 11 maja wszystko powinno się wyjaśnić, chociaż nie od razu, bo, jak uprzedza rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu, akty sprawy są tak obszerne, że samo odczytanie wyroku może potrwać kilka godzin. 

Cóż, nawet jeśli Marcelina usłyszy wyrok skazujący, to nie będzie pierwsza ani ostatnia w polskim  show biznesie. W naszej galerii przypominamy najsłynniejsze procesy polskich celebrytów.

Zobacz też:

Anna Mucha będzie powiększać biust? Odwiedziła specjalną klinikę

Marcelina Zawadzka zachwyca w letnich stylizacjach

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy