Reklama

Joanna Liszowska

Joanna Liszowska jest niezwykle popularną aktorką, która na ekranie pojawiła się m.in. w „Na dobre i na złe”. Można ją było także zobaczyć w popularnym serialu „Przyjaciółki”. Kim jest Liszowska?
Joanna Liszowska - najważniejsze informacje
Joanna Liszowska opublikowała zdjęcie bez makijażu /Piętka Mieszko /AKPA

Joanna Liszowska - najważniejsze informacje

Joanna Liszowska jest niezwykle popularną aktorką, która na ekranie pojawiła się m.in. w „Na dobre i na złe”. Można ją było także zobaczyć w popularnym serialu „Przyjaciółki”. Kim jest Liszowska?

Młodość

Joanna Liszowska przyszła na świat 12 grudnia 1978 roku w Krakowie. Jest córką pianistki i geodety, ma także brata. Po zakończeniu szkoły średniej podjęła studia, a w 2001 roku została absolwentką PWST w Krakowie. Na scenie zadebiutowała w roli Anny I w „Siedmiu grzechach głównych” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W tym samym roku zajęła również trzecie miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i otrzymała nagrodę ZASP-u za najlepsze wykonanie piosenki w konkursie studenckim. 

Kariera

Joanna Liszowska występowała na deskach Teatru Starego i STU w Krakowie, a także Operetki Krakowskiej. Ponadto można ją było zobaczyć także w warszawskich teatrach: Komedia, Studio Buffo i Ateneum. Zagrała główną rolę w musicalu „Chicago”, a później jeszcze w „Pannie Tutli Putli” i „Romeo i Julii”. Grała także w spektaklu muzycznym „Człowiek z La Manchy” oraz w widowisku muzycznym „Vichry”.

Na ekranie aktorka zadebiutowała w 2002 roku rolą tancerki Edyty w serialu „Szpital na perypetiach”. Później w latach 2002-2003 występowała jako Ewa w produkcji „Kasia i Tomek”. Od 2003 roku do 2004 grała w serialu „M jak miłość” pielęgniarkę Zuzannę. W 2005 roku zaczęła grać dziennikarkę Izę w serialu „Kryminalni”, a w 2006 występowała w roli fryzjerki Laury w serialu „U fryzjera”.

Jesienią 2006 roku Joanna Liszowska uczestniczyła także w czwartej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Była w parze z Robertem Kochankiem i zajęła piąte miejsce. Aktorka dwukrotnie wystąpiła też w sesjach zdjęciowych dla magazynu „Playboy”.

Od 2007 roku Joanna Liszowska jest związana z telewizją Polsat. Jesienią tego samego roku zwyciężyła w drugiej edycji programu rozrywkowego „Jak oni śpiewają”. Natomiast w 2008 roku była jedną z bohaterek reality show „Ranking gwiazd” i współprowadziła piątą edycję „Jak oni śpiewają”. W 2012 roku prowadziła kolejne reality show „Sposób na faceta”, które było emitowane w Polsat Café. W latach 2012-2013 była jedną z jurorek czterech edycji programu rozrywkowego „Got to dance. Tylko taniec”. Od 2012 roku występuje w serialu „Przyjaciółki”, wcielając się w Patrycję Kochan. Ponadto w 2014 roku uczestniczyła także w drugiej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Na swoim koncie Joanna Liszowska ma również udział w takich produkcjach jak: „Kobiety bez wstydu” czy „Całe szczęście”, gdzie zagrała jedną z głównych ról. W czerwcu 2019 roku wydała singiel „Into U”, a w 2020 roku odbyła się premiera kinowa filmu „Swingersi”, w którym zagrała jedną z głównych ról

Życie prywatne

W 2009 roku Joanna Liszowska związała się ze szwedzkim przedsiębiorcą Olą Serneke, właścicielem firmy „Bygg & Konsult AB”, którego majątek został wyliczony na 165 mln koron szwedzkich. Ich ślub odbył się w 2010 roku w katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy. Para ma dwie córki, Emmę i Stellę. Rozwiedli się w 2018 roku.

Według doniesień mediów w 2014 roku spowodowała wypadek samochodowy, będąc pod wpływem alkoholu. Skazano ją na pięć miesięcy bezpłatnych prac społecznych, dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 7 tysięcy złotych grzywny. 

Joanna Liszowska - Wiadomości

Joanna Liszowska - Zdjęcia

Joanna Liszowska - Wideo