Reklama

Radosław Majdan

Radosław Majdan to mąż Małgorzaty Rozenek, a także polski celebryta. Nie wszyscy wiedzą, że były bramkarz reprezentacji Polski pochodzi ze Szczecina i tam spędził dzieciństwo. Jak Radosław Majdan zdobył popularność?
Radosław Majdan - najważniejsze informacje
Radosław Majdan /Artur Zawadzki/Reporter/ TRICOLORS /East News

Radosław Majdan - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  10.05.1972

 • Miejsce urodzenia:

  Szczecin

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  celebryta/ka

Radosław Majdan to mąż Małgorzaty Rozenek, a także polski celebryta. Nie wszyscy wiedzą, że były bramkarz reprezentacji Polski pochodzi ze Szczecina i tam spędził dzieciństwo. Jak Radosław Majdan zdobył popularność?

Dzieciństwo i młodość 

Radosław Majdan urodził się 10 maja 1972 roku w Szczecinie. Wychowywał się z dwójką rodzeństwa – siostrą Katarzyną i bratem Cezarym. Już jako dziecko uwielbiał sport. Grał w piłkę nożną, koszykówkę i uprawiał judo. Chociaż większość czasu poświęcał na treningi, lubił też uczyć się historii i rysować. Skupił się jednak na sporcie. Studiował na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Kultury Fizycznej, ale ostatecznie porzucił naukę. 

Kariera 

Radosław Majdan swoją karierę sportową zaczynał w Pogoni Szczecin jako bramkarz. W 1989 r. zaczął grać w drużynie juniorskiej, a w 1992 r. zadebiutował w ekstraklasie, w meczu przeciwko Ruchowi Chorzów. W 2002 r. udało mu się zdobyć wicemistrzostwo Polski. W latach 2000-2002 był też bramkarzem w reprezentacji Polski. Grał jeszcze w zespołach Göztepe Izmir, PAOK Saloniki, Bursapor i Wiśle Kraków, odnosząc sukcesy. Problemy zaczęły się po czasu kontuzji kolana – nie przedłużono mu umowy i w 2006 r. wrócił do Pogoni Szczecin. Potem przeszedł jeszcze do Polonii Warszawa, po czym zakończył karierę w 2010 r. 

„Polskiego Beckhama” już podczas kariery piłkarskiej ciągnęło do show-biznesu. Występował w sesjach zdjęciowych („CKM”, „Gala”, „Joy”, „Viva!”), kampaniach reklamowych (Tonito Lamborghini, Taboo), programach telewizyjnych („Kuba Wojewódzki”, „Dzień dobry TVN”, „Taniec z gwiazdami”, „Azja Express”) i serialach („Chichot Losu”, „Barwy Szczęścia”), a także teledyskach – najbardziej znany to klip „Dżaga” zespołu Virgin, w którym pojawił się u boku ówczesnej żony, Doroty Rabczewskiej. Niewiele osób wie, że grał też na gitarze w zespole rockowym The Trash.

Rodzina i związki

Sportowiec był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą partnerką była Sylwia Koperkiewicz, modelka, Miss Publiczności Ziemi Zachodniopomorskiej i projektantka mody. Pobrali się w 1998 r. Para niedługo później się rozstała, jednak nadal utrzymują przyjacielskie stosunki. 

Drugą żoną Radosława Majdana była Dorota Rabczewska, czyli Doda – dwanaście lat młodsza od piłkarza. Ten głośny związek sformalizowano w 2005 r., a już trzy lata później małżeństwo rozpadło się w atmosferze skandalu

W 2012 r. Majdan spotykał się z aktorką Anną Prus, jednak znajomość szybko przeszła do historii. 

Rok później sportowiec był już na nowo zakochany. Jego wybranką została Małgorzata Rozenek, znana z programu „Perfekcyjna Pani Domu”. Majdan chyba w tej relacji w końcu odnalazł stabilizację i prawdziwą, dojrzałą miłość. Para pobrała się w 2016 r. i zamieszkała razem z synami Małgorzaty z poprzedniego małżeństwa.

W 2020 r., po wielu staraniach, doczekali się nawet synka Henryka. Majdanowie często dzielą się w social mediach wspólnymi zdjęciami. Wyglądają na zgraną i szczęśliwą rodzinę.

Radosław Majdan - Wiadomości

Radosław Majdan - Zdjęcia

Radosław Majdan - Wideo