Reklama
Reklama

Maciej Orłoś ujawnił, co się dzieje w TVP! To dlatego zrezygnował

Maciej Orłoś wystąpił w popularnym podcaście u Żurnalisty. Były prowadzący program Teleexpress ujawnił powody odejścia z Telewizji Publicznej. Opowiedział o kulisach pracy w TVP i "dobrej zmianie", która pojawiła się po 2015 roku i wpłynęła na media w Polsce.

Maciej Orłoś o kulisach pracy w TVP

Maciej Orłoś był gościem w podcaście Żurnalisty. Mówił o rewolucji zawodowej, której doświadczył w ostatnich latach. "Nigdy sobie nie wyobrażałem, że nagle będę poza telewizją i będę robił coś innego. W takim sensie zupełnie innego, że to będzie kanał na Youtube. To jest coś zupełnie innego niż prowadzenie programu telewizyjnego. To jest inny język, inna konwencja, tego trzeba się nauczyć" - tłumaczył Orłoś. Były prowadzący Teleexpress wspominał także o ogromnej niezależności, jaką daje mu aktualna praca.

Reklama

Dodał, że dopiero teraz, podczas tworzenia programu "W telegraficznym skrócie", doświadcza prawdziwej wolności słowa, której nie miał pracując w telewizji. 

Maciej Orłoś o powodach odejścia z TVP

Orłoś wspominał, że w Telewizji Polskiej po 1989 roku "nigdy nie było tak, że był luz". Uwarunkowania polityczne były zawsze, mniejsze lub większe, a scena polityczna przekładała się na media publiczne. Sytuację, do której doszło po 2015 roku, gdy do władzy doszła partia Prawa i Sprawiedliwości, nazwał "ekstremalną" i dodał, że "to, co wyprawiają politycy jest karygodne i skandaliczne. Chodzi o ten język propagandy".

Maciej Orłoś wyjawił też powody odejścia z TVP. Okazuje się, że nie chodziło jedynie o politykę. "Pamiętam, jak prowadziłem taki wielki test (...) i nagrodę wręczał Antoni Macierewicz" - opowiadał. 

Odejście z TVP nazwał dobrą decyzją. Wyznał, że nie chodziło o politykę: "nie dlatego odszedłem, że jestem bardziej na lewo niż na prawo, a tutaj przyszli ci politycy, którzy są bardziej na prawo, przynajmniej tak teoretycznie". Największy problem stanowił dla dziennikarza nowy styl przekazywania informacji. 

***

Zobacz także:

Eurowizja 2022. Polska ukarana za manipulacje. Ida Nowakowska też zawiniła

Katarzyna Cichopek szaleje na warszawskiej starówce. Fani dopytują, z kim... Odpowiedziała!

Anna i Piotr z "Sanatorium miłości 4": będzie ślub! "Nie potrafimy bez siebie żyć"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Orłoś | Żurnalista | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy