Reklama
Reklama

Eurowizja 2022. Polska ukarana za manipulacje. Ida Nowakowska też zawiniła

Eurowizja 2022 na długo zapadnie w naszej pamięci. Konkurs obfitował w liczne skandale, a wyniki głosowania wciąż nie przestają budzić wątpliwości widzów. Teraz wyszło na jaw, że Polska została ukarana za manipulacje. Niewiarygodne, czego dopuściło się nasze jury. Dziennik Eurowizyjny nie pozostawił suchej nitki również na Idzie Nowakowskiej.

Eurowizja 2022: wyniki głosowania

Eurowizja 2022 miała dla Polaków wielkie znaczenie. Po raz pierwszy od kilku lat mówiło się, że nasz reprezentant ma realne szanse na zwycięstwo. Zarówno bukmacherzy, jak i dziennikarze z całej Europy wieszczyli Krystianowi Ochmanowi sukces. Niestety 14 maja nasze nadzieje się rozwiały. W finale Polak zaprezentował się znakomicie. Poziom konkursu był jednak bardzo wysoki i piosenka "River" (posłuchaj!) okazała się zbyt słabą propozycją. Ostatecznie wokalista zajął dopiero 12. miejsce. Eurowizję 2022 wygrała Kalush Orchestra z Ukrainy (posłuchaj!). Po głosowaniu jury nasz wschodni sąsiad uplasował się na 4. pozycji, jednak dzięki SMS-om widzów ostatecznie Ukraina awansowała na 1. miejsce.

Reklama

Wkrótce po zakończeniu konkursu, wszyscy zaczęli bacznie przyglądać się szczegółom głosowania. Polacy są oburzeni faktem, że ukraińskie jury nie przyznało Krystianowi Ochmanowi ani jednego punktu, podczas gdy Polacy nagrodzili Ukrainę aż dwunastoma punktami. Wiele osób odebrało to bardzo osobiście. Wydawało się, że trudny czas wojny zjednoczył nasze narody. Niestety Eurowizja 2022 rozwiała wszelkie wątpliwości. 

Eurowizja 2022. Polska ukarana za manipulacje

Wyniki głosowania ukraińskiego jury bardzo zawiodły Polaków. W sieci zaroiło się od deklaracji Ukraińców, którzy zapewniali, że jest im wstyd z powodu tak niskiej punktacji. Mimo wszystko niesmak pozostał. Teraz wychodzi na jaw znacznie więcej szczegółów, dotyczących przebiegu głosowania. Okazuje się, że w manipulacje mogła być zamieszana również Polska. Z komunikatu opublikowanego przez Dziennik Eurowizyjny dowiadujemy się, dlaczego polskie jury nie głosowało w finale. Brak możliwości przyznawania punktów był karą za umawianie się z innymi krajami na wymianę głosów.

W serwisie organizatorów Eurowizji znalazła się także informacja dotycząca Idy Nowakowskiej. Portal zauważył, że zachowanie polskiej prezenterki podczas finału konkursu było nieodpowiednie. W trakcie przekazywania punktacji polska tancerka zaczęła opowiadać o pomocy Polaków na rzecz Ukrainy, zamiast skupić się na powierzonym jej zadaniu. Co więcej, po podaniu informacji o przyznaniu 12 punktów grupie Kalush Orchestra, Nowakowska wykrzyknęła "Chwała Ukrainie". Dziennik Eurowizyjny odebrał postawę prezenterki bardzo negatywnie i zarzuca jej wykorzystywanie konkursu do celów politycznych. 

Zobacz też:

Jerzy Trela nie był świadomy swojego talentu. „Jurek to zwyczajność przy nadzwyczajności”

Horoskop tygodniowy na 16-22 maja 2022 i Pełnię Kwiatowego Księżyca

Gwiazda "Gogglebox" miała poważny wypadek. Nie mogła chodzić

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Eurowizja 2022" | Ida Nowakowska | Krystian Ochman
Reklama
Reklama
Reklama