Reklama
Reklama

Kate rezygnuje z ważnej rodzinnej uroczystości. Alarmujące wieści z Pałacu

Księżna Kate (42 l.), według zapowiedzi Pałacu Kensington ze stycznia tego roku, miała powrócić do służbowych obowiązków z początkiem kwietnia. Tak się jednak nie stało, co opinia publiczna odbiera jako niepokojący sygnał. Księżna musiała właśnie zrezygnować z obecności na ślubie ojca chrzestnego jej najstarszego syna. Ród Grosvenorów jest tak blisko związany z rodziną królewską, że stanowią niemal rodzinę. Mimo to króla i księżnej Wali zabraknie na ważnej uroczystości.

Księżna Kate musiała odwołać planowaną obecność na ślubie księcia Westminsteru, Hugh Grosvenora. Jeden z najmłodszych brytyjskich miliarderów 7 czerwca poślubi swoją narzeczoną Olivią Henson, a rodzina królewska traktuje to wydarzenie jak uroczystość rodzinną. 

Ród Grosvenorów łączą z brytyjską rodziną królewską bardzo bliskie relacjeKról Karol III jest ojcem chrzestnym pana młodego. On z kolei trzymał do chrztu przyszłego króla Wielkiej Brytanii, najstarszego syna księcia Williama i księżnej Kate. 

Reklama

Książę William przyjdzie na ślub bez Kate

Podobno jest też ojcem chrzestnym pierworodnego dziecka księcia Harry’ego i Meghan Markle, Archiego. Nie zostało to jednak stuprocentowo potwierdzone, bowiem książęca para nigdy oficjalnie nie ujawniła tożsamości rodziców chrzestnych swoich dzieci. 

Podczas zaplanowanej na 7 czerwca ceremonii księciu Williamowi przypadnie odpowiedzialna rola. To właśnie on powita gości, których liczbę brytyjskie media szacują na ok. 400 osób i wskaże im miejsca w nawie. 

Podobne zadanie otrzymał 20 lat temu na ślubie siostry Hugh Grosvenora, Tamary. Wtedy tę odpowiedzialną funkcję dzielił z bratem, księciem Harrym

Książę Harry nie otrzymał nawet zaproszenia

Od tamtego czasu sytuacja między braćmi stała się tak napięta, że pan młody w ogóle wolał zrezygnować z zaproszenia Harry’ego i jego żony na swój ślub. Jak informuje „Sunday Times”, powołując się na informatora z bliskiego otoczenia młodej pary:

„Bardzo smutne, że do tego doszło. Hugh jest jednym z nielicznych bliskich przyjaciół Williama i Harry'ego, którzy utrzymują relację z zarówno z jednym, jak i drugim bratem. Chciałby, żeby ochłonęli i wyjaśnili sporne sprawy, ale  wie,  że jest to mało prawdopodobne przed ślubem. Chciał uniknąć sytuacji, która mogłaby przyćmić ten dzień i popsuć odświętną atmosferę”. 

Księżna Kate: jest gorzej niż wszyscy myśleli?

Książę Harry nie będzie jedynym, którego zabraknie na czerwcowym ślubie. Z powodów zdrowotnych z uczestnictwa z uroczystości musiał zrezygnować ojciec chrzestny pana młodego, król Karol III. Zmagający się z obniżeniem odporności monarcha musi unikać każdego potencjalnego źródła zakażenia. 

Ponoć w jeszcze gorszej sytuacji znalazła się księżna Kate. Jak niedawno przyznał jeden z dworzan, organizm księżnej kiepsko znosi chemioterapię. Kate dotknęła ponoć większość skutków ubocznych, w tym wypadanie włosów, mdłości, utrata wagi i ciągłe zmęczenie. W rozmowie z „National  Enquirer” informator wyznał wprost:

„Kate i William przeżywają koszmar za zamkniętymi drzwiami. Jednak starają się ukryć przed trojgiem swoich dzieci powagę sytuacji”

Zobacz też:

Wyszła na jaw prawda ws. stanu zdrowia księżnej Kate. Zmaga się z przykrymi dolegliwościami

Rzekoma kochanka Williama wykorzystała nieobecność Kate. Knuje z Camillą

Trudno było od niej oderwać wzrok. Księżna Kate wie, jak zwrócić na siebie uwagę

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy