Reklama
Reklama

Jej metamorfoza zrobiła furorę! Julia Kamińska wygrywa 5. odcinek programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Mimo tak wielu przeobrażeń, których byliśmy świadkami w osiemnastu edycjach show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", nadal nie brakuje wielkich zaskoczeń. Tak było właśnie w przypadku metamorfozy Julii Kamińskiej, mającej za sobą niesamowitą metamorfozę. Aż trudno uwierzyć, że ten barczysty raper to właśnie ona. Kto jeszcze zaskoczył jurorów?

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" programem pełnym wyzwań

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" to jeden z ulubionych programów telewidzów. Pierwszy sezon opartego na hiszpańskim formacie show "Your Face Sounds Familiar" wyemitowano w 2014 roku i do dziś pozostaje jednym z topowych programów rozrywkowych w wielu krajach, także w Polsce!

Na czym polega? Zadaniem uczestników show jest jak najlepsze odwzorowanie wokalnie, ruchowe i wizualne występów polskich oraz zagranicznych artystów. Wykonania ocenią jurorzy przyznając punkty. Po ogłoszeniu wygranej odcinka uczestnicy losują postać, w którą wcielą się w kolejnym tygodniu. Tak stało się i tym razem. Kto zachwycił jurorów? Oto odpowiedź!

Reklama

Daria Manx z utworem Aguilery!

Daria Marx wylosowała utwór szyty prawie na  miarę, bo choć muzyka Christiny Aguilery w którą się wcieliła, jest jej bliska, to akurat ta piosenka wymaga dołożenia chrypy i rockowego zacięcia. Na szczęście niesztampowe metody dydaktyczne Agnieszki Hekiert pomogły Darii w wykonaniu utworu "Fighter". 

"Ja bardzo dobrze znam twórczość Aguilery w takim okresie nastoletnim. Analizowałem jej teledyski bardzo dokładnie, wiele godzin spędziłem nad jej twórczością i ja tę waszą wspólną energię bardzo czułem. Cały czas jestem pod ogromnym wrażeniem twojego wokalu. Coś, co mi się bardzo podoba, to moje odczucie, że to było bardzo dobre, ale że ciebie stać na dużo więcej" - zaczął Domagała.

"I to jest super, bo to sprawia, że ja chętnie cię dalej oglądam, bo już wiem, że nie pokazałaś jeszcze wszystkiego. Fajne są takie tajemnice. Ja myślę, że my jeszcze nic nie widzieliśmy, jeśli chodzi o Darię i jestem ogromnym twoim fanem. Jeszcze dziś odświeżę sobie dzięki tobie Christinę" - dodał.

Daniel Jaroszek z popularnym utworem "Wonderful life"

Daniel Jaroszek jako Black zaśpiewał znany romantyczny utwór "Wonderful life". Jego interpretacja okazała się wymagająca, bo wbrew tytułowi, utwór jest o wyjątkowym smutku. Jak udała mu się ta interpretacja?  

"Jesteś bardzo dobry wokalnie, pięknie naśladujesz barwę, natomiast musisz znaleźć w swoich przeżyciach coś, co będziesz mógł ubrać w ten tekst i nam przekazać. Ja tego czegoś nie usłyszałam, nie zrozumiałam. To jest tak, że w tobie buzuje w środku, a ty musisz to powściągać. A tutaj ja nie widziałam tego powściągania. Brakuje mi takich niuansików. Naprawdę jesteś znakomity, jestem w ogóle szczęśliwa, że mogliśmy cię poznać. Cieszę się bardzo, że to właśnie ty zostałeś wyłoniony".

"Masz bardzo trudne zadanie, bo jesteś człowiekiem, który nie ma takiego obycia, jak wszyscy nasi uczestnicy, ale masz tak niebywały potencjał, że ja czekam na Twój przełom. Musisz dostać takiego kopa, który cię uruchomi energetycznie aktorsko. Bo to, że jesteś doskonałym wokalistą, to już wszyscy wiemy. Teraz już chcemy dostać więcej" - podsumowała Małgorzata Walewska. 

Oskar Cyms jako... Lana Del Rey?!

Oskar Cyms przyzwyczaił nas ostatnio do bardzo wysokiego poziomu, wygrywając 2 ostatnie odcinki. Czy w roli kobiecej jako Lana Del Ray również poradził sobie śpiewająco? Piosenka "Young and beautiful" odsłoniła jego kolejne oblicze. 

"Oskar, wymykasz się z ram. ZA***IŚCIE BYŁO! Od początku do końca, barwowo, pięknie. Piękny klip, piękny klimat. Jestem pod wielkim wrażeniem twojej roboty. Super, znakomicie wykonana praca" - ocenił zachwycony Robert Janowski. 

Piotr Stramowski w niecodziennej roli

Piotr Stramowski również wylosował w tym odcinku kobietę. To nie pierwsze żeńskie wcielenie Piotrka, więc bez trudu wszedł w postać Christine Mcvie z Fleetwood Mac i zaśpiewał jej lekką, zwiewną piosenkę z lat 80-tych "Little lies". 

"Ja powiem prawdę. To było bardzo urocze. Jesteś uroczą kobietą, i głos był kobiecy. Rozwinąłeś się od pierwszych odcinków. Wygląd jest bardzo kobiecy, choć widziałem rękę z bliska i to jest bochen konkretny. Tylko ręka cię obnaża, a tak to znakomicie" - zażartował na koniec Paweł Domagała.

Krzysztof Ibisz w kobiecym wcieleniu

Piątym wykonawcą tego odcinka był Krzysztof Ibisz. On również musiał zmierzyć się z kobiecym wcieleniem. Na naszych oczach przeistoczył się z charyzmatyczną ikonę popkultury Grace Jones i wykonał jej wielki hit "Ive seen that face before (Libertango)", znany m.in. z filmu "Frantic". To, co okazało się najtrudniejsze dla Krzysztofa w przygotowaniach do występu, to nauka chodzenia na szpilkach. 

"Miałeś znakomitych tancerzy, którzy odwalili za ciebie całą robotę ruchową - zaznaczyła na początku Małgorzata Walewska, po czym przeszła do oceny - Krzysiu, ja jestem pod wielkim wrażeniem twoich przeobrażeń, że z wielkim drżeniem serca czekam na każdą twoją odsłonę. Głosowo troszeczkę odstawałeś. Ona kończy takim lekkim vibratem, to jest bardzo melodyjne. U ciebie to było trochę bardziej suche. Były drobne niedociągnięcia intonacyjne, ale powiem, że bardzo się cieszę, bo ty nie możesz ciągle wygrywać wszystkich odcinków. Cieszę się, że masz szanse dać szansę innym. I niniejszych gratuluję ci bardzo tego występu".

Julia Kamińska zachwyciła piosenką "Butterfly"!

Julia Kamińska przewrotnie, nie została kobietą. Tym razem miała okazję poczuć się super męskim twardzielem, wchodząc w postać Setha Binzera z Crazy Town. Podobnie jak wykonawca, z "lekkością motylka" wykonała utwór "Butterfly". 

"Muszę przyznać, że w ogóle nie widzę Julki. Znakomicie to zrobiłaś i szacunek dla całego zespołu FX. Mam sentyment do tamtych czasów, w których był też np. Limp Bizkit, cały w ogóle nu metal. Każdy chciał być takim gangsterem. Ogromnie ci tego zazdroszczę. Nie mam co więcej powiedzieć. Świetnie zrobione, pełna profeska, Chyba nigdy tak nie widziałem Julki, jak dzisiaj ciebie nie widzę" - podsumował Paweł Domagała.  

Natalia Jaroszek w piosence "Turn"

Natalia Janoszek dostała wdzięczny dziewczęcy utwór swojej imienniczki, Natalie Imbruglii. Pokazała na scenie jak pięknie się złości w piosence "Turn", który wykonała w towarzystwie samego reżysera programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", Bolesława Pawicy.   

"Poczułem z tobą taką wewnętrzną solidarność, bo też byłem po tamtej stronie i wiem, jakie to jest ważne, żeby choć przez chwilę poczuć się szczęśliwym i wolnym na tej scenie. Jak zaczęła się ostatnia sekwencja w tańcu, poczułem, że jesteś szczęśliwa i wolna. Jak się spędza przed występem tyle godzin, człowiek chce się skoncentrować, a tu tyle osób przeszkadzało ci na scenie, że złapałem się za głowę. Bardzo ciężką miałaś dziś robotę, bardzo ci dziękuję za twoją pracę" - ocenił zatroskany Robert Janowski.  

Kasia Kołeczek wprowadziła jurorów w nowy nastrój!

Dwie Halinki Mlynkove na jednej scenie? Tak się zakończył występ Kasi Kołeczek, która wylosowała utwór zespołu Bratanki i pięknie wyśpiewała znany całej Polsce przebój "W kinie w Lublinie, kochaj mnie". Wejście oryginału na scenę okazało się niezwykle wzruszające dla obu pań, a to jeszcze nie koniec niespodzianek, bo Halinka usiadła potem w jury i oceniła występ Kasi.  

Zaczęła od pochwał dla wszystkich. "Chciałam bardzo podziękować za zaproszenie. Wszystkim wam gratuluję. Jesteście wszyscy niesamowici, że się w ogóle porywacie na coś tak ogromnego. Zawsze was podziwiam, jak to oglądam, ze jesteście w stanie tak szybko przygotować i tak perfekcyjnie. Wielkie brawa dla wszystkich".  

Następnie przeszła do oceny występu Kasi - "Ja miałam wrażenie, że cofnęłam się o 20 lat. Zbyszek Książek, który  napisał ten trudny tekst, zrobił to specjalnie, żeby to był taki językołamacz. Natomiast ty byłaś cudowna. Pamiętam siebie dokładnie taką. Byłaś cudna absolutnie. Dziękuję!"

Julia Kamińska wygrała 5 odcinek programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Odcinek wygrała Julka Kamińska jako Seth Binzer. Czek na 10 tysięcy złotych przekazała Fundacji Akuratna, która zajmuje się pomocą chorym dzieciom, z którą współpracuje już od wielu lat. 

Tabela wyników w 5 odcinku:

1.Julia Kamińska

2. Daria Marx 

3. Natalia Janoszek 

4. Oskar Cyms 

5. Daniel Jaroszek 

6. Kasia Kołeczek

7. Piotr Stramowski

8. Krzysztof Ibisz 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" ma ponad 400 tysięcy obserwujących!

Program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" pojawił się na antenie Polsatu ponad 8 lat temu i od razu zdobył liczne grono wiernych fanów. Fanpage programu ma ponad 400 tysięcy obserwujących, a dla portali internetowych metamorfozy gwiazd to wciąż jeden z gorętszych tematów. W trakcie emisji show od pierwszego odcinka Polsat jest niezmiennie liderem rynku w obu grupach audytoryjnych. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" to produkcja, o udziale w której marzy niejeden artysta. Dołączenie do grona uczestników jest nobilitacją i szansą na zdobycie nowych, niestandardowych doświadczeń, mimo, że czekają ich setki godzin pracy: treningów wokalnych i choreograficznych. Dotychczas w show uczestniczyło ponad 100 gwiazd polskiej sceny muzycznej, teatralnej i filmowej.

Czytaj też:

Krzysztof Ibisz kończy 58 lat! Tak się zmieniał... ale czy na pewno się zmieniał?!

Julia Kamińska o Krzysztofie Ibiszu w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Czym jej zaimponował?

Stramowski, Kamińska, Kołeczek na konferencji prasowej 18 edycji show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Twoja twarz brzmi znajomo"
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy