Reklama
Reklama

Jacek Kurski stoi przed wielką szansą. Były prezes TVP otrzymał zaskakującą propozycję współpracy

Chociaż Jacek Kurski stał się jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii Telewizji Polskiej, to właśnie za jego prezesury słupki oglądalności stacji poszybowały w górę, a prawdziwym przebojem okazał się zainicjowany przez niego "Sylwester Marzeń". Teraz okazuje się, że 58-latek ma szansę ponownie sprawdzić się jako organizator imprez.

Jacek Kurski zasłynął dzięki organizacji "Sylwestra Marzeń"

Czas prezesury Jacka Kurskiego w Telewizji Polskiej to jeden z najbardziej kontrowersyjnych okresów w dziejach mediów publicznych. Wówczas profil Jedynki i Dwójki zmienił się nie do poznania.

Nowy zarząd stacji zapomniał o "misji" i zdecydował postawić na niewymagającą rozgrywkę, w związku z czym era Kurskiego w TVP naznaczona była przede wszystkim występami gwiazd disco polo, które pojawiały się niemal na każdej imprezie firmowanej logiem telewizji publicznej.

Reklama

Prawdziwym oczkiem w głowie prezesa był "Sylwester Marzeń" w Zakopanem, na którym brylował zazwyczaj Zenek MartyniukSławomir i pozostali przedstawiciele "muzyki chodnikowej".

Telewizja Polska zmieniła się nie do poznania

Za czasów rządów 58-latka z pracą na Woronicza pożegnało się wiele dotychczasowych gwiazd, które nie zgadzały się z poglądami nowego przełożonego.

W związku z tym przez długi czas na antenie nie pojawiali się tacy prezenterzy jak Maciej Orłoś, Beata Tadla czy Robert Janowski.

W końcu Jacek Kurski został odwołany z zaszczytnej funkcji, a jego miejsce zajął Mateusz Matyszkowicz. Główny orędownik "dobrej zmiany" nie pozostał jednak zbyt długo na bezrobociu i szybko otrzymał nową posadę, tym razem został oddelegowany na dyrektorskie stanowisko... w Banku Światowym.

Z czasem były prezes musiał jednak wrócić do kraju i zaczął rozglądać się za kolejną pracą. Chociaż wydawało się, że medialna kariera dyrektora TVP skończyła się na dobre, okazało się, że niedawno dostał on bardzo ciekawą propozycję.

Jacek Kurski zorganizuje kolejną imprezę?

Doświadczenie 58-latka przy "Sylwestrze Marzeń" sprawiło, że współpracą z Jackiem Kurskim zainteresował się burmistrz Zakopanego - Łukasz Filipowicz.

Chociaż wiadomo już, że impreza sylwestrowa organizowana przez "odświeżoną" Telewizję Polską już prawie na pewno nie odbędzie się w stolicy polskich Tatr, Filipowicz ma nadzieję, że istnieją szansę na to, by ruszyć z podobną inicjatywą, która będzie miała nieco bardziej kameralny i lokalny charakter, a przy okazji wypromuje tamtejszych artystów - zdradził burmistrz w rozmowie z "Faktem".

Rozmówca tabloidu wyznał, że  jest gotowy na rozmowy "także z panem Kurskim, o ile tylko się do nas w tej sprawie zgłosi".  

Czy były prezes TVP skorzysta z zaskakującej propozycji?

Zobacz też:

Mateusz Borek mówi wprost o Jacku Kurskim. Zdradził, jaka łączyła ich relacja

TVP złożyła zawiadomienie. W oświadczeniu pada nazwisko Jacka Kurskiego

Jacek Kurski wyznał prawdę na temat rozwodu. Zrobił to po cichu

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy