Reklama

Sławomir Zapała

Jego muzykę kochają wszyscy – „Miłość w Zakopanem”, „Ni mom hektara” i „Megiera” nuciła cała Polska. Do muzyki Sławomira bawimy się na imprezach i weselach. Kim jest ten piosenkarz i jak zdobywał sławę?
Sławomir Zapała - najważniejsze informacje
Sławomir Zapała /Podlewski /AKPA

Sławomir Zapała - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  19.03.1983

 • Miejsce urodzenia:

  Kraków

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

  • "Hotel 52",
  • "Listy do M",
  • "Świat według Kiepskich",
  • "Czas honoru",
  • "Prawo Agaty"
 • Nagrody:

  Platynowa płyta

Jego muzykę kochają wszyscy – „Miłość w Zakopanem”, „Ni mom hektara” i „Megiera” nuciła cała Polska. Do muzyki Sławomira bawimy się na imprezach i weselach. Kim jest ten piosenkarz i jak zdobywał sławę?

Dzieciństwo 

Sławomir, a właściwie Sławomir Zapała, pochodzi z Krakowa. Urodził się 19 marca 1983 r. W dzieciństwie uczęszczał między innymi do Nowohuckiego Domu Kultury, w którym rozwijał swój talent muzyczny i aktorski. Jest absolwentem krakowskiej PWST.

Początek kariery

Sławomir zaczynał jednak nie jako piosenkarz, ale aktor. Po zdobyciu dyplomu pojawił się w wielu serialach – „Hotel 52”, „Czas honoru”, „Prawo Agaty” czy „Świat według Kiepskich”. Wystąpił też w małych rolach filmowych, m.in. w „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „33 scenach życia” czy „Listach do M.”. Szukając możliwości zarobku i rozwoju kariery, trafił do Nowego Jorku, gdzie występował dla Polonii. Tam wykreował sceniczną postać Sławomira i postanowił wrócić z tym pomysłem do kraju.

Zdobycie popularności

Pierwszym singlem Sławomira był utwór „Megiera”. Teledysk do utworu, w którym wystąpili Ewa Kasprzyk i Krzysztof Kiersznowski, cieszył się ogromną popularnością i pozwolił Sławomirowi na wydanie kolejnych przebojów: „Ni mom hektara” i „Anety” nagranej z zespołem Vox. Zapała stał się jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów. W 2016 r. uczestniczył w show „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, a rok później święcił triumfy w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”, demonstrując swój talent wokalny. Jego brawurowy występ w roli Freddiego Mercurego docenił sam Brian May, członek Queen.

Dalsza kariera

W 2017 r. ukazał się debiutancki album Sławomira, „The Greatest Hits”, który pobił rekordy sprzedaży, a nowy singiel z tej płyty – „Miłość w Zakopanem” stał się jednym z największych przebojów dekady. Kolejny krążek, „The Best of” ujrzał światło dzienne w 2020 r.

Sławomir występuje razem z żoną i zespołem Trzymamy się Zapały m.in. na telewizyjnych koncertach sylwestrowych. Gatunek muzyczny, w których są utrzymane utwory grupy, to rock polo – zupełnie nowy nurt, który zdaniem wielu stworzył i rozsławił właśnie Sławomir ze swoją ekipą. 

Sławomir nie rezygnuje też z kariery aktorskiej. Po zdobyciu sławy wystąpił m.in. w „Gotowych na wszystko”. „Exterminatorze”, „Futrze z misia”, „Zabawie zabawie” czy „Poskromieniu złośnicy”. Sławomir wraz z Kajrą jest jednym z gospodarzy programu „Poranny rogal” na antenie Zoom TV. W 2022 r. wypuścił także na swoim kanale na YouTube piosenki „Kordian” i „Andrzej”.

Nagrody

Pierwszy album Sławomira pokrył się poczwórną platyną. Piosenka „Miłość w Zakopanem” zgromadziła także najwięcej odsłon na polskim YouTube w 2017 r.

Rodzina i związki

Od 2011 r. jest mężem Magdaleny Kajrowicz, która również jest aktorką i piosenkarką. W 2016 r. powitali na świecie syna, Kordiana. Chociaż media co rusz doszukują się u pary kryzysów i zwiastunów rozstania, to oboje konsekwentnie dementują te plotki i deklarują wzajemne zaufanie.

Sławomir Zapała - Wiadomości

Sławomir Zapała - Zdjęcia

Sławomir Zapała - Wideo