Reklama
Reklama

Ile zarabiają gwiazdy disco polo grające na weselach? Można się zdziwić

Zastanawialiście się kiedyś, ile może kosztować występ gwiazdy pokroju Zenka Martyniuka na prywatnej imprezie? Choć koncert popularnych gwiazd estrady na weselu czy urodzinach nie należy do najtańszych - nie trzeba mieć znajomości w show-biznesie, by zaprosić znanego piosenkarza na zorganizowane przez siebie wydarzenie. Wiąże się to jednak ze sporym kosztem...

Jakie kwoty gwiazdy inkasują za występ na weselu?

Choć wydawałoby się, że takie występy są zarezerwowane tylko dla celebrytów i ludzi związanych z show-biznesem, okazuje się, że za odpowiednią opłatą praktycznie każdy może zaprosić na swoją imprezę gwiazdę pokroju Zenka Martyniuka, Sławomira czy Edyty Górniak! Ile kosztuje taka przyjemność? Zobaczcie sami!

Reklama

Jak ustalił portal Dziennik Zachodni, najmniej spośród polskich gwiazd sceny ceni się... raper Norbi. Występ autora hitu "Kobiety są gorące" można zorganizować za około 9 tysięcy złotych.

Trochę więcej za swój koncert bierze piosenkarka disco polo - Shazza. Legenda polskiej "muzyki chodnikowej" liczy sobie za show co najmniej 15 tysięcy złotych.

Z jeszcze większym wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli chce się pobawić przy muzyce Majki Jeżowskiej. Gwiazda kojarzona z piosenką "Wszystkie dzieci nasze są" zaczyna rozmowę o ewentualnym występie od kwoty 18 tysięcy złotych.

Ładną sumę trzeba zapłacić także reprezentantce młodego pokolenia - Cleo inkasuje za swoje show około 20 tysięcy zł!

Jeśli chcielibyście, żeby na Waszych urodzinach lub weselu zagrała Justyna Steczkowska, to macie szansę spełnić marzenie. W tym przypadku jednak trzeba się liczyć z niebagatelnym wydatkiem - utalentowana wokalistka zaśpiewa na  weselu za minimum 30 tysięcy złotych!

Zdecydowanym rekordzistą jest jednak prawdziwy weteran polskiej sceny rozrywkowej, czyli Zenek Martyniuk. Żeby na żywo posłuchać jego przebojów, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 35 tysięcy.

Która oferta jest najbardziej przekonująca?

Artyści i ich gaże

Podane kwoty są czysto orientacyjne. Należy pamiętać o tym, że na opłatę ze występ znanego muzyka składa się nie tylko gaża - do honorarium należy doliczyć jeszcze dojazd, ewentualny nocleg, a także ZAIKS oraz koszt wypożyczenia sprzętu oświetleniowego i nagłaśniającego.

Trzeba przyznać, że sumy robią wrażenie - a to jeszcze nic w porównaniu z tym, ile gwiazdy estrady życzą sobie za pełnoprawny występ przed dużą publicznością.

Według ustaleń "Super Expressu" Beata Kozidrak i Bajm inkasują za jeden występ nawet 60 tys. złotych! Na drugim miejscu jeśli chodzi o zarobki, plasuje się Maryla Rodowicz (76 l.). Legendarna artystka z powodów zdrowotnych gra teraz nieco mniej koncertów, ale za każde show Rodowicz dostaje około 40 tys. złotych.

Najdroższym zespołem wśród polskich legend jest natomiast Lady Pank. Jeśli ktoś chciałby zorganizować ich koncert, musi się liczyć z wydatkiem rzędu 70 tys. złotych!

Ciekawe, czy zgodziliby się wystąpić na weselu?


Zobacz też:

Płyta Dody wyprzedana. Wokalistka nie uspokaja fanów

"Żony Miami": Aneta Glam poszła do restauracji w samym bikini. Przesadziła?

Zenon Martyniuk cieszy się szczęściem syna. Będzie nowy członek rodziny


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zenek | Sławomir Zapała | Edyta Górniak
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy