Reklama
Reklama

Iga Świątek przegoni Radwańską na liście najbogatszych Polek? Jej rodzice nigdy w to nie wątpili

Iga Świątek (21 l.) pomimo swojego młodego wieku i dopiero 6 latach zawodowej gry w tenisa powoli zbliża się do magicznej granicy. Po jej przekroczeniu stanie się jedną z 50 najbogatszych Polek. Ma też ogromne szanse na prześcignięcie Agnieszki Radwańskiej. Ile zarabia Iga Świątek i jaki jest jej majątek?

Iga Świątek jako najlepsza rakieta świata nie musi obawiać się o swoją emeryturę. Obecne zarobki, jak i już zgromadzony majątek prowadzą młodą tenisistkę na szczyt. Jest bowiem ogromna szansa, że Iga trafi na listę 50 najbogatszych Polek! Jedyne, co musi zrobić to przegonić Agnieszkę Radwańską, która w rankingu zadebiutowała w 2013 roku i utrzymuje się w nim do dziś.

Reklama

Iga Świątek najbogatszą Polką? Mama i tata nigdy w nią nie zwątpili

Iga Świątek ma ogromne szanse, aby być wyżej w rankingu najbogatszych Polek niż Agnieszka Radwańska. Co więcej, Iga gra zawodowo od 6 lat, a Agnieszka musiała pracować na podobny majątek 14 lat. Majątek Radwańskiej szacowany jest na 27 milionów dolarów, a pieniądze zainwestowała w nieruchomości (w Warszawie, Sopocie, Zakopanem i Miami). Z kolei w Krakowie ma własny hotel. Obecnie Radwańska jest na 41. miejscu najbogatszych Polek. 

Iga Świątek od zawsze otrzymywała wsparcie od swoich rodziców. Inaczej ciężko byłoby jej dotrzeć do takiego miejsca, w jakim się obecnie znajduje. Nie ma też co ukrywać, że Iga ma zdecydowanie lepsze relacje z tatą, Tomaszem Świątkiem, niż z mamą, Dorotą Świątek.

Dorota Świątek zawsze wspierała córkę, nawet w chwilach największego zwątpienia i chęci rzucenia rakiety tenisowej w kąt.

"Sport wyczynowy to dziedzina, która poza stanami euforii wprowadza stany depresyjne i epizody gorszych nastrojów. Sinusoida stanów emocjonalnych jest tutaj olbrzymia, bo to dziedzina życia wiążąca się z adrenaliną - mówiła Dorota Świątek dla "Super Expressu" dwa lata temu.

Mama Igi Świątek już wtedy była przekonana, że córka w pełni sobie poradzi - także ze sławą po wygranych: "Media oczywiście będą robić swoją robotę i nagłaśniać, ludzie też mówią o tym dużo i poziom tego szaleństwa będzie większy, bo i sukces nie jest byle jaki. Iga musi sobie umieć absolutnie z tym poradzić. W samej "Igomanii" nie ma absolutnie nic złego" - dodała.

Jednak po latach wspierania, relacje matki z córką wyraźnie się ochłodziłyDorota Świątek nie kibicuje córce na trybunach, lecz... sprzed telewizora:

"Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team (...) Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony" - wyznała mama Igi Świątek dla "WP Sportowe Fakty".

Iga Świątek: zarobki

Młoda tenisistka wielokrotnie pokazała, że z meczu na mecz staje się coraz lepszą zawodniczką. I nie jest to gołosłowne bajdurzenie - jak dotąd dzięki wygranym, Iga Świątek zarobiła 14,26 milionów dolarów

Ostatnio za czerwcowe wygranie French Open zarobiła 2,2 miliona euro. We wrześniu 2,6 milionów dolarów za wygraną w US Open.

Przeliczając zatem na złotówki, Iga na kortach zdobyła 68 milionów złotych. Niestety, po odjęciu podatków wychodzi o wiele mniejsza kwota - "tylko" 41 milionów.

Tata Igi, Tomasz Świątek żalił się w jednym z wywiadów, że córka po spektakularnej wygranie Rolanda Garrosa musiała podzielić się wygraną z francuskim urzędem skarbowym.

To, co ewentualnie Iga straci przez rozliczenia z fiskusem odbije sobie w kontraktach reklamowych. Od wielu lat tenisistka jest sponsorowana przez PZU, a do tego została ambasadorką marki Xiaomi. Warto też wspomnieć o lukratywnym kontrakcie z marką ekskluzywnych zegarków Rolex. 

Za współprace z ostatnimi dwiema markami 21-latka może inkasować nawet po 1,5 miliona złotych za jedną kampanię reklamową. Z kolei PZU zarobił 42 miliony złotych dzięki współpracy z Igą.

Eksperci wyliczają, że wartość Igi na rynku biznesowym może obecnie wynosić nawet 240 milionów złotych!

Iga Świątek: majątek

Lekko szacując, majątek Igi Świątek wynosi obecnie około 44 miliony złotych. Aby dołączyć do elitarnej listy 50 najbogatszych Polek, młoda tenisistka musi zdobyć "tylko" 19 milionów. Biorąc pod uwagę szybkość zarabiania pieniędzy przez Igę, może to już wkrótce nastąpić!

Zobacz też:

Mama Igi Świątek chłodno opowiada o relacjach z córką: "Kontakt jest mocno ograniczony"

Jak mieszka Iga Świątek? Warunki życia są zaskakujące. Kariera zupełnie jej nie zmieniła?

Czy Iga Świątek ma chłopaka? Ujawniamy odpowiedź na nurtujące pytanie fanów tenisistki

Iga Świątek jest więcej warta niż Lewandowska i Rozenek razem wzięte!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Dorota Świątek | Tomasz Świątek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy