Reklama
Reklama

Kim jest managerka Igi Świątek? Paulina Wójtowicz: "Emocje są najcenniejszą walutą"

Managerka Igi Świątek, Paulina Wójtowicz jest odpowiedzialna za współpracę, które otrzymuje tenisistka. Odpowiada też za organizację turniejów sportowych i eventy charytatywne. Kim jest Paulina Wójtowicz?

Iga Świątek dzięki swojej pracy zasłużyła na wygrane. Tenisistka trenuje 300 dni w roku i rzadko kiedy może odpoczywać. Zawsze jednak w podziękowaniach prosto z kortu, kilka słów zawsze kieruje do swojego zespołu: trenera, psycholożki i managerki.

Paulina Wójtowicz: managerka Igi Świątek

To Paulina Wójtowicz stoi za marketingowym sukcesem Igi Świątek. Od 2019 roku pomaga jej kierować karierą tak, aby finanse były dopięte na ostatni guzik. Zajmuje się między innymi wszystkimi kontraktami reklamowymi i nadzoruje ich realizację.

Reklama

W rozmowie Wójtowicz z serwisem Wirtualne Media sprzed dwóch lat, zainteresowanie Igą wzrasta z każdym kolejnym wygranym meczem: "Współpracą z Igą Świątek interesują się zarówno marki polskie, jak i międzynarodowe. Wygrana Roland Garros z pewnością przyczyni się do wzrostu jej profilu międzynarodowego (...) Aktualnie najważniejsze dla nas będzie jednak podjęcie atrakcyjnych partnerstw z markami lokalnymi i międzynarodowymi, które będą chciały wykorzystać wzrost rozpoznawalności Igi i atrakcyjności tenisa na terytorium Polski.

Warto też dodać, że Iga Świątek została zauważona dzięki temu, że dostarczała emocji w czasie pandemii. Jak podkreśla managerka Igi Świątek, Paulina Wójtowicz "to emocje są najcenniejszą walutą Igi oraz stanowią nieograniczony potencjał dla marketerów".

Kim jest Paulina Wójtowicz?

Paulina Wójtowicz już wcześniej była managerką sportową, co sama opisała na swoim profilu na LinkedIn.

"Jestem managerką Igi Świątek, zwyciężczyni wielkoszlemowego Rolanda Garrosa i turniejów WTA, która obecnie współpracuje z partnerami: grupą PZU, ASICS, Rolex, Xiaomi, Tecnifibre" - czytamy na profilu Wójtowicz.

Warto dodać, że sponsorem podczas turnieju Rolanda Garrosa, partnerem specjalnym była firma Rolex.

"Jestem właścicielką agencji managerskiej reprezentującej Igę w Polsce i na świecie. Zarządzam 4-osobowym zespołem, z którym realizujemy także dodatkowe projekty, m.in. turnieje tenisowe. W sporcie pracuję od ponad 9 lat, przez 5 lat współpracowałam z klubami piłkarskimi i z Polskim Związkiem Piłki Nożnej".

Dodatkowo, Paulina Wójtowicz jest współwłaścicielką licencji  jedynego turnieju tenisowego rangi WTA 250 w Polsce odbywającego się co roku w Gdyni. Pierwszy turniej był eventem charytatywnym, a zebrane pieniądze przekazano na wsparcie dla dzieci z Akademii Przyszłości.

Zobacz także:

Mama Igi Świątek chłodno opowiada o relacjach z córką: "Kontakt jest mocno ograniczony"

Iga Świątek: sesja z pucharem Roland Garros nieźle namieszała! Fani porzucali dla niej auta w Paryżu

Ile zarobiła Iga Świątek za wygraną w Roland Garros? Kwota zwala z nóg!

Robert Lewandowski obściskuje się z Igą Świątek. Mamy filmik!

Z kim spędzała czas Kinga Rusin przed meczem Igi Świątek? "Ostatni raz widziałyśmy się kilka lat temu"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Świątek | Iga Świątek
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy