Reklama
Reklama

Ile zarobiła Iga Świątek za wygraną w Roland Garros? Podpowiedź: fortunę!

Iga Świątek udowodniła, że staje się jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Po mistrzowskiej wygranej w turnieju w Roland Garros, 21-letnia sportsmenka przytuli do kieszeni ogromną wygraną. Czy pieniądze wynagrodzą wszystkie poświęcenia dla sportu?

Iga Świątek pomimo młodego wieku udowodniła, że w pełni zasłużyła na miano "rakiety numer 1". Polka wygrała z Amerykanką, Coco Gauff 2:0 To wielki sukces w historii polskiego tenisa, a także młodej, 21-letniej Igi. Gratulacje złożył jej na żywo sam Robert Lewandowski, czule ją obściskując!

Iga Świątek wygrała turniej w Roland Garros

W turnieju wielkoszlemowym Rolanda Garrosa, Iga Świątek wygrała już drugi raz, choć w całej dotychczasowej kariery, to był 35. wygrany mecz z rzędu. Dzięki temu Iga Świątek pokonała w rankingu WTA królową kobiecego tenisa, Serenę Williams, która wygrała 34. mecze z rzędu. 

Reklama

Niestety turnieju na żywo nie zobaczyła mama Igi Świątek, która opowiedziała w wywiadzie o relacjach z córką: "kontakt jest mocno ograniczony".

Ile zarobiła Iga Świątek za wygraną w Roland Garros? Kwota zwala z nóg!

Kwota za wygraną w tak ważnym i prestiżowym turnieju pozwoliła tenisistce przekroczyć magiczną barierę 10 milionów dolarów na swoim koncie. Świetny wynik jak na 21-latkę.

Wygrana w Roland Garros to nie tylko prestiż, puchar i sława, ale też gigantyczne pieniądze. Organizatorzy turnieju dla zwyciężczyni konkursu przewidzieli nagrodę pieniężną w wysokości 2,2 miliona euro! To absolutny rekord, ponieważ dotychczas największą kwotą za wygraną w turnieju z kategorii WTA było 1,7 miliona euro.

Zobacz także:

Mama Igi Świątek chłodno opowiada o relacjach z córką: "Kontakt jest mocno ograniczony"

Robert Lewandowski obściskuje się z Igą Świątek. Mamy filmik!

Kinga Rusin spotkała ją przed meczem Igi Świątek! "Ostatni raz widziałyśmy się kilka lat temu"

Małgorzata Rozenek przemawiała w Parlamencie Europejskim! O czym mówiła?

Jacek Kurski zostanie wyrzucony z TVP? Politycy knują i zacierają ręce, by się go pozbyć

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy