Reklama

Reklama

Reklama

Jacek Kurski zostanie wyrzucony z TVP? Politycy knują i zacierają ręce, by się go pozbyć

O potencjalnym odejściu lub odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP mówiono już wiele razy. Jednak dopiero teraz wizja wyrzucenia Kurskiego jest najbardziej realna. Kto knuje przeciwko prezesowi telewizji publicznej?

Jacek Kurski został prezesem TVP w 2016 roku. Od tamtej pory ścieżka kariery miała kilka wzlotów i kilka upadków. Nawet na chwilę stracił posadę podczas trwającej kampanii prezydenckiej. Po wygranej Andrzeja Dudy, Kurski spokojnie wrócił na swoje stanowisko i piastuje urząd do dziś. Czy jego rola może się niedługo skończyć?

Jacek Kurski pożegna się z rolą prezesa TVP?

Kadencja Jacka Kurskiego przewidywana jest do 2025 roku. Pojawiają się pogłoski, że jego pozycja jest zagrożona.

Reklama

Według serwisu Wirtualne Media, coraz głośniejsze są doniesienia, że polityczni przeciwnicy Jacka Kurskiego chcą się go pozbyć. Szczególnie przejmuje się prezesem TVP prezydent Andrzej Duda i premier, Mateusz Morawiecki

O dymisję Kurskiego ubiega się prezydent i premier

Obaj widzą, że programy publicystyczne i informacyjne są zbyt nacechowane polityczną propagandą i odstraszają niezdecydowany elektorat (tych, którzy nie są zadeklarowanymi wyborcami PiS). Podnoszona jest też kwestia braku zaufania wobec Kurskiego.

Z kolei o chęci wyrzucenia Jacka Kurskiego nikt w PiS nie słyszał: "Nic nie słyszałem, żeby miało dojść do jakichś zmian w TVP. Być może to pobożne życzenia Solidarnej Polski, która ciągle chce być szerzej obecna w mediach publicznych" - skomentował "jeden ze znanych polityków PiS" w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Czy jednak prezydent i premier mają taką władzę, aby usunąć Kurskiego z TVP? Okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Według Janusza Daszczyńskiego, członka Rady Programowej TVP, ani jeden, ani drugi nie ma takiej władzy, aby odwołać Kurskiego.

TVP pod rządami Jacka Kurskiego nie realizuje misji

Być może spisek przeciwko Kurskiemu ma związek z zastrzeżeniami członków Rady Programowej, że TVP nie realizuje misji publicznej, a na dodatek KRRiTV przyznało "Wiadomościom", że naruszyły one przepisy ustawy medialnej o bezstronnej informacji. 

Niestety, ale zastrzeżenia 5 członków Rady Programowej nie zostały wzięte pod uwagę, a Jarosława Olechowskiego i Danutę Holecką nie zwolniono z "Wiadomości".

Czy politycy wyrzucą Kurskiego z TVP?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | TVP

Reklama

Reklama

Reklama