Reklama

Reklama

Reklama

​TVP ignoruje wyrok sądu, mimo kary finansowej. Zapłacą podatnicy?

TVP przegrała w sądzie z „Gazetą Wyborczą” proces dotyczący pomówienie o rzekome przekupywanie rozmówców. Za każdy dzień zwłoki w wypełnieniu wyroku, sąd nałoży karę finansową. Na szczęście podatnicy zapłacą…

Sprawa sięga 2017 roku, gdy portal TVP Info zamieścił wypowiedź przewodniczącej „Solidarności” w zakładach Autosan, oskarżającą dziennikarzy „Gazety Wyborczej” o przekupywanie rozmówców, by wygłaszali opinie na zamówienie. Wypowiedź  przewodniczącej „Solidarności”  nie była zresztą skierowana do TVP Info, lecz Radia WNET. Jak twierdziła kobieta:

Podała nawet konkretną kwotę. Jej zdaniem, za wygłoszenie zamówionej przez dziennikarzy opinii, pracownik Autosanu miał otrzymywać 400 złotych. TVP Info uznała tę wypowiedź za łakomy kąsek i powtórzyła ją u siebie. 

Reklama

TVP ignoruje wyrok sądu

Agora od razu zgłosiła sprawę do sądu, oskarżając TVP o powielanie fałszywej pseudoinformacji i 4 lata później, w 2021 roku wygrała proces. Sąd nakazał telewizji publicznej wypłatę 10 tys. złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w podwarszawskich Laskach oraz publiczne przeprosiny. 

TVP zapłaciła zasądzoną kwotę, ale przepraszać nie zamierza. Wniosła skargę kasacyjną i wystąpiła do sądu o zawieszenie postępowania egzekucyjnego, jednak 10 maja został on uznany za bezpodstawny przez Sąd Rejonowy dla Warszawy –Mokotowa. Jednak chociaż sąd podkreślił, że wyrok jest prawomocny, a wniesienie kasacji nie zwalnia z jego wykonywania, wiec codziennie zostaje naliczana kara finansowa w wysokości 2 tysięcy złotych, TVP nadal nie pali się do przeprosin. 

Teraz twierdzi, że wyrok wcale nie jest prawomocny. Jak wyjaśnia rzecznik prasowy TVP w rozmowie z Wirtualną Polską:

Rzeczywiście, TVP, zasilana hojnie z budżetu państwa, nie musi się obawiać o kary. Podatnicy zapłacą…

Zobacz też:

Zenek Martyniuk popadł w poważny nałóg. Walczy z nim od lat

Antek Królikowski i Joanna Opozda kończą swoje małżeństwo. To już oficjalne

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | Gazeta Wyborcza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy