Reklama
Reklama

Pracownicy TVP otrzymali podwyżki. Wyszło, ile zgarnia Jacek Kurski!

Jacek Kurski (56 l.) może dotkliwe odczuć zmiany w Telewizji Polskiej. Jak wynika z raportu podsumowującego ubiegły rok, pracownicy TVP otrzymali podwyżki, a wynagrodzenia zarządu mocno spadły w dół. Na jaką kwotę może teraz liczyć prezes?

TVP przekazała właśnie Radzie Mediów Narodowych podsumowanie finansowe za ubiegły rok, o czym poinformował portal Wirtualnemedia.pl. Z najnowszego raportu Telewizji Polskiej wynika, że pracownicy otrzymali podwyżki, natomiast pensje zarządu mocno spadły.

Wygląda na to, że zmiany odczuje sam prezes, Jacek Kurski. 

TVP przekazało przychody za 2021 rok

Nie da się ukryć, że telewizja dostaje ogromny zastrzyk gotówki od państwa (mimo sprzeciwu wielu środowisk) i raczej nie musi martwić się o swoją sytuację ani wydatki. Regularne dofinansowania czy dotacje sięgają niekiedy miliardów złotych.

Reklama

W 2021 roku przychody ze środków publicznych wyniosły aż 2,042 miliarda złotych, jak udało się rozpracować Wirtualnym Mediom. Złożyły się na nie wpływy z abonamentów (330 milionów) oraz rekompensata z budżetu państwa (1,712 miliona).

Łączny zysk za zeszły rok to 3,89 miliona złotych. TVP wzbogaciła się przede wszystkim dzięki reklamom i sponsoringowi

Mimo zwiększonych kosztów, związanych z kumulacją dużych wydarzeń sportowych, takich jak np. Igrzyska Olimpijskie w Tokio, TVP wydała mniej o 110 milionów i zaoszczędziła między innymi na usługach zewnętrznych firm.

Ile zarabia Jacek Kurski?

Jacek Kurski pełni funkcję prezesa TVP od 2016 roku i od tamtej pory wiele się zmieniło. Telewizja straciła rzeszę widzów, którzy zarzucają medium zupełny brak autentyczności i całkowite upolitycznienie. 

W sprawozdaniu wyodrębniono również kwestię wynagrodzeń aż 2888 pracowników, z czego 299 to dziennikarze, a 99 osób należy do zarządu.

Średnie wynagrodzenie wzrosło o 659 zł, dając w sumie 10493 zł brutto, nie wliczając w to honorariów z tytułu umów o dzieło, premii czy nagród.

W ręce członków zarządu, Jacka Kurskiego oraz Mateusza Matyszkowicza, trafiło natomiast 1,597 milionów złotych, co daje spadek o 25,64 procent względem ubiegłego roku. Mimo zakończenia z zyskiem, nie zamierzają ponownie przyznawać nagród swoim pracownikom. 

Zobacz też:

Beata Kozidrak będzie zamiatać ulice? Prokuratura chce surowo ukarać piosenkarkę

Jakimowicz po skandalu trafił do szpitala. Konieczna operacja

Matura 2022: Arkusz CKE i odpowiedzi z matematyki

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | TVP | zarobki
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy