Reklama
Reklama

Mama Igi Świątek chłodno opowiada o relacjach z córką: "Kontakt jest mocno ograniczony"

Mama Igi Świątek, Dorota w wywiadzie opowiedziała o swoich kontaktach z córką. Jak wyglądają ich relacje? Matka zdolnej tenisistki, Dorota Świątek mówi krótko: "Kontakt jest mocno ograniczony". Co doprowadziło do tak chłodnych kontaktów?

Dziś Iga Świątek będzie świętować swoje zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym Roland Garros. Polka wygrała z Amerykanką, Coco Gauff 2:0. To wielki sukces w historii polskiego tenisa, a także młodej, 21-letniej Igi. Gratulacje złożył jej na żywo sam Robert Lewandowski!

Mama Igi Świątek o relacjach z córką: "Kontakt jest mocno ograniczony"

Odkąd Iga Świątek zaczęła piąć się po szczeblach kariery, fani i media mocniej zaczęły ingerować w życie prywatne tenisistki. W wywiadzie dla "WP Sportowe Fakty" mama Igi stwierdziła wprost, że "kontakt jest mocno ograniczony". Z czego wynikają chłodne relacje matki i córki?

Reklama

Mama nie ogląda już córki z trybun, lecz częściej ogląda transmisje. Etap jeżdżenia na każdy mecz "ma już za sobą".

Dziennikarz dopytywał mamę Świątek, czy to prawda, że sama usunęła się w cień sportowego życia córki. Tak przynajmniej zasugerowała w jednym z wywiadów, starsza siostra tenisistki, Agata.

Mama Igi Świątek gratuluje jej wygranych tytułów poprzez... mail

Dorota Świątek, na pytanie o formę gratulacji dla córki odpowiedziała, że przeważnie wysyła jej gratulacje... mailem.

Co ciekawe, na Instagramie Igi nie zobaczymy zdjęcia Pani Doroty, ale za to widzimy tatę Igi, Tomasza Świątka. Najczęściej z rodziny Iga pozuje ze swoją starszą siostrą, Agatą Świątek, która podobnie jak mama (lekarz ortodonta), studiuje stomatologię.

Kim jest Iga Świątek?

Iga Świątek urodziła się 31 maja 2001 r. w Warszawie, ma 176 cm wzrostu i jest praworęczna. Ojciec Igi, Tomasz Świątek był reprezentantem Polski w wioślarstwie. Mama, Dorota jest lekarzem ortodontą.

Pierwszy turniej wielkoszlemowy Iga wygrała w juniorskim Wimbledonie w 2018 roku. Następnie zdobyła wicemistrzostwo Polony Hercog na Ladies Open Lugano w 2019 roku. Zrobiło się o niej jeszcze głośniej po French Open 2020. Świątek zdobyła siedem tytułów singlowych ITF.

Zobaczcie również:

Małgorzata Rozenek przemawiała w Parlamencie Europejskim! O czym mówiła?

Iga Świątek prywatnie. Najlepsza tenisistka świata jakiej nie znamy. Co o niej wiemy?

Jacek Kurski zostanie wyrzucony z TVP? Politycy knują i zacierają ręce, by się go pozbyć

Krzysztof Jackowski wieszczy wielki kryzys. Będzie przypominać "oranie pola"

Ed Sheeran zaśpiewa Elżbiecie II swoją najsłynniejszą balladę miłosną

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Dorota Świątek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy