Reklama
Reklama

Jak mieszka Iga Świątek? Warunki życia są zaskakujące. Kariera zupełnie jej nie zmieniła?

Iga Świątek (21 l.) została wielką zwyciężczynią turnieju wielkoszlemowego w Roland Garros. Nazywana jest "królową Paryża", a swoimi 35 wygranymi meczami z rzędu stała się "pierwszą rakietą świata". Konkursy to nie tylko tytuły, ale też ogromne zarobki. Czy ogromne pieniądze sprawiły, że Iga Świątek na co dzień mieszka w luksusie?

Iga Świątek dzięki determinacji i wieloletniej, ciężkiej pracy została numerem jeden w świecie tenisa ziemnego. Wygrała już 6 turniej z rzędu i zdobyła 8631 punktów w rankingu WTA. Jako pierwsza Polka w historii może poszczycić się tym imponującym osiągnięciem. Tenisistka nie spoczywa jednak na laurach i wciąż trenuje, aby utrzymać swoją wyśmienitą formę. 

Jak mieszka Iga Świątek?

O Idze Świątek zrobiło się głośno na całym świecie przez ostatnie miesiące. Nic dziwnego, młoda i zdolna tenisistka zwyciężyła m.in. na kortach w Miami i dwukrotnie w turnieju Roland Garros w Paryżu. 4 czerwca Iga wygrała mecz z Amerykanką Coco Gauff 2:0. Gratulacje złożył jej na żywo sam Robert Lewandowski, czule ją obściskując!

Reklama

Pomimo milionów na koncie dzięki wygranym, tenisistka jest gościem w swoim rodzinnym domu w Raszynie. Sportsmenka spędza na treningach 300 dni w roku, a do domu wraca w wolnych chwilach.

Jak mieszka Iga Świątek? W domu nie ma celebryckiego przepychu

Pomimo tego, że Iga Świątek zarabia miliony, pieniądze zupełnie jej nie zmieniły. Nadal jest dobroduszną, prostolinijną osobą. Żyje w stosunkowo skromnych warunkach. W jej rodzinnym domu w Raszynie nie sposób dopatrzyć się nadmiernych luksusów. Tenisistka dzieli cztery kąty ze swoim tatą Tomaszem Świątkiemmamą Dorotą Świątek, siostrą Agatą oraz kotem o imieniu Grappa.

Iga Świątek mieszka w zaskakujących warunkach

Z Instagrama Igi Świątek możemy nie tylko dowiedzieć się, jak wygląda jej codzienność, ale także ocenić, w jakim otoczeniu spędza najwięcej czasu. Na publikowanych przez tenisistkę zdjęciach często pojawiają się kadry domowe. Dom Igi Świątek w zasadzie nie wyróżnia się niczym na tle budownictwa, jakie można spotkać w Polsce.  

Kuchnia Igi Świątek: tak mieszka mistrzyni

Kuchnia została urządzona w klasycznym stylu. Przeważa w niej kolor biały oraz drewniane meble. Pokój Świątek także sprawia wrażenie całkowicie zwyczajnego. Wygodne, drewniane biurko do niedawna było dla tenisistki miejscem nauki. To właśnie przy nim przygotowywała się do matury. 

Biorąc pod uwagę tryb życia Igi Świątek, to momżna powiedzieć, że jej wyniki maturalne były rewelacyjne. Iga z języka polskiego uzyskała wynik 83 proc., z podstawowego egzaminu z języka angielskiego i matematyki po 100 proc. Ambitnie podeszła też do egzaminów rozszerzonych z języka angielskiego i matematyki. Uzyskała wyniki 96 proc., i 66 proc. Jak sama skomentowała "tutaj liczyłam na więcej".

Jak mieszka Iga Świątek? Tak, aby móc trenować w domu

W domu Świątek naturalnie nie mogło zabraknąć sprzętu sportowego. Sportsmenka na wyciągnięcie dłoni ma własną siłownię, w której znajdują się podstawowe sprzęty treningowe. 

Na początku pandemii, gdy wszyscy byliśmy zmuszeni do spędzania większości czasu w domach, Iga Świątek zwiększyła częstotliwość publikacji w mediach społecznościowych. Tenisistka chętnie udostępniała wówczas filmiki, na których pokazywała jak trenuje w domowym zaciszu. Iga trenowała nawet na balkonie, oczywiście w swoim ulubionym stroju jednorożca.

Można było wówczas zauważyć, że wokół jej rodzinnego domu roztacza się piękny widok na porastające ogród krzewy i drzewa.

Zobacz także:

Mama Igi Świątek chłodno opowiada o relacjach z córką: "Kontakt jest mocno ograniczony"

Ile zarobiła Iga Świątek za wygraną w Roland Garros? Kwota zwala z nóg!

Robert Lewandowski obściskuje się z Igą Świątek. Mamy filmik!

Z kim spędzała czas Kinga Rusin przed meczem Igi Świątek? "Ostatni raz widziałyśmy się kilka lat temu"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek
Reklama
Reklama
Reklama