Reklama
Reklama

Dziecko księżniczki Eugenii zabierze tron dzieciom Williama i Harry'ego?

Księżniczka Eugenia po raz drugi została mamą. Uroczony synek pojawił się na świecie 30 maja. Dziś księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank pochwalili się zdjęciem drugiej pociechy na Instagramie. Jednak kiedy jedni się cieszą, druga część rodziny może mieć obawy względem dziedziczenia władzy. Kto stanie na linii sukcesji do brytyjskiego tronu?

Dziecko księżniczki Eugenii w drodze do objęcia tronu

Para pod koniec maja powitała na świecie swojego drugiego syna Ernesta George'a Ronniego Brooksbanka. Chłopiec urodził się cały i zdrowy, a rodzice nie posiadają się z radości. Imię, które dostał jest "na cześć swojego prapradziadka George'a, dziadka George'a i mojego dziadka Ronalda. Augie [pierwszy syn pary - przyp. red.] już uwielbia być starszym bratem" - napisała księżniczka Eugenia.

Narodziny w brytyjskiej rodzinie królewskiej to nie tylko radość, ale też zmartwienie - w końcu to dodatkowa głowa do objęcia tronu. Jak obecnie wygląda ścieżka sukcesji do korony?

Reklama

Dziecko księżniczki Eugenii. Wyprzedzi dzieci Williama i Harry'ego w kolejce do tronu?

Nowy potomek jest trzynasty w kolejce do tronu, spychając księcia Edynburga, księcia Edwarda na czternaste miejsce. Z kolei wyżej od Ernesta jest tylko jego brat August Philip Hawke Brooksbank, który urodził się 9 lutego 2021 roku.

Książę William nie musi się czuć zagrożony, ponieważ jest on jest bezpośrednim dziedziczącym tron po królu Karolu III. Następnym w kolejce jest najstarszy syn Williama książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis. 

W przypadku dzieci księcia Harry'ego, Lilibet jest dopiero na siódmym miejscu w kolejce.

Dziecko księżniczki Eugenii ma szansę na tron?

Niestety nowonarodzony Ernest nie otrzyma tytułu ani statusu HRH [z j. ang. His Royal Highness, czyli Jego Królewskiej Wysokości - przyp. red.], ponieważ nie jest bezpośrednio wnukiem obecnego monarchy króla Karola III - jest jego stryjecznym dziadkiem.

Zobacz też:

Karol III miał wzruszający prezent na urodziny wnuczki. Nie do wiary, jak zareagował Harry
Książę Harry zraził do siebie sędziego. "Nikt nie mógł go przypilnować?"

Król Karol i książę Harry czują do siebie wzajemny żal. Nie tak miał wyglądać dzień koronacji

Karol III więdnie w oczach? Brytyjska dziennikarka "daje mu tylko 6 lat"

Karol III żył w czworokącie z trzema kobietami. Zapomniana australijska kochanka była śmiertelnym wrogiem Camilli

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Księżniczka Eugenia | Książę William | Książę Harry
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy