Reklama
Reklama

Córki Figury wyprowadziły się od niej do małego mieszkanka. Nie mogła tak tego zostawić!

Katarzyna Figura (60 l.) po traumatycznych przejściach w małżeństwie może odetchnąć pełną piersią i skupić się na macierzyństwie. Nie jest to proste, ponieważ jej córki są daleko od niej. Jak sobie radzi z rozstaniem z Koko i Kaszmir i czy korzysta z pomocy finansowej osób trzecich, aby utrzymać córki na studiach za granicą? Aktorka zdradza tajemnicę jej ukochanego... Paryża!

Katarzyna Figura, czyli polska odpowiedź na Marilyn Monroe zachwycała (szczególnie męską) widownię swoimi atutami. Aktorka ma dwie córki: Koko Claire (ur. 2002 r.) i Kaszmir Amber (ur. 2005 r.), które postanowiły usamodzielnić się w miejscu, które jest wyjątkowe dla ich matki.

Katarzyna Figura zakochana w... Paryżu!

Katarzyna Figura zakochała się w "mieście miłości" podczas kręcenia filmu "Pociąg do Hollywood" w 1987 roku. Młoda aktorka otrzymała wówczas stypendium artystyczne, dzięki któremu mogła wyjechać za granicę.

Reklama

W rozmowie z "Na żywo" wyznała, że od razu mocniej zabiło jej serce, kiedy znalazła się na uliczkach Paryża: "To miasto, w którym nie można się nudzić. Odnosi się wrażenie przebywania na nieustannych wakacjach. Jest tyle rzeczy do zobaczenia i zwiedzenia, że za każdym razem dzień jest za krótki".

Zanim jednak poznała wszystkie uroki francuskiego miasta, mogła liczyć na solidnego przewodnika, czyli... kolegę z planu. Piotr Siwkiewicz, który grał u boku Katarzyny Figury już wcześniej odwiedzał Paryż i też się w nim zakochał" "Piotrek znał już Paryż jak własną kieszeń, więc od razu poczułam się tam jak ryba w wodzie" - wyznała aktorka.

Katarzyna Figura: macierzyństwo na odległość

Katarzyna Figura pewnie nie przypuszczała, że życie jej dwóch córek: Koko i Kaszmir zaprowadzi ją znów do Paryża. Dopiero co aktorka ułożyła sobie życie na nowo w Gdyni po rozwodzie z mężemKaiem Schoenhalsem, a już została sama w pustym mieszkaniu.

Nie tylko miejsce łączy matkę i córki. Choć Katarzyna nigdy nie sugerowała ani nie odradzała im kariery w branży filmowej, to najwyraźniej geny zrobiły swoje. Koko wyznała mamie, że zamierza studiować reżyserię! Aktorka nie kryła zdziwienia.

"Byłam zaskoczona, że chce związać swoją przyszłość z filmem. Po maturze oświadczyła, że składa papiery na reżyserię w Berlinie. Finalnie jednak wybrała, ku mojej radości, Paryż. Nie namawiałam jej na studia filmowe ani ich nie odradzałam" - mówi Katarzyna Figura dla "Na żywo"

"Nigdy nie próbowałam narzucać córkom, by spełniały moje ambicje. Wprawdzie od dziecka zabierałam je na plany filmowe czy festiwale, więc wychowywały się w tym środowisku, ale bacznie patrzyłam, co im w duszy gra" - dodaje aktorka.

Katarzyna Figura: silna i samodzielna pomimo ciężkich przeżyć

Aktorka zawsze miała silne poczucie niezależności i nie chce od nikogo pomocy. Łatwo się domyślić, że ma na myśli swojego byłego męża z którym walczyła aż 9 lat o rozwód. Za pieniądze ze sprzedaży domu i mieszkania w Warszawie aktorka mogła rozpocząć nowe życie nad polskim morzem, ale też... pomóc córkom w sięganiu po marzenia.

Koko i Kaszmir miały wynajęte małe mieszkanie, w którym co prawda było miejsce do życia, ale dziewczynom brakowało osobnych przestrzeni do samodzielnej nauki. Wtedy z pomocą przyszła... mama! Podczas wizyty w Paryżu, Katarzyna Figura nie tylko stwierdziła, że córki potrzebują lepszego mieszkania, ale też sama im je załatwiła! 

Dziewczyny na co dzień dorywczo pracują, aby nie obciążać mamy wszystkimi kosztami życia, które w stolicy Francji jest bardzo drogie. Katarzyna Figura z radością pomogła córkom, którym chce zapewnić wszystko, co najlepsze.

Przyjaciółka aktorki zdradziła natomiast, że oprócz pomocy z mieszkaniem, jak na matkę przystało, przywiozła ze sobą polskie specjały: "Uszczęśliwiła je, i to bardzo. Z Polski przywiozła im także trochę smakołyków przygotowanych przez ukochaną babcię, która martwi się o wnuczki".

Zobacz też:

Katarzyna Figura szczerze o starzeniu. "Trzeba w sposób naturalny przyjmować"

Figura całkowicie odmieniona. Co się stało z aktorką? Nowy wygląd wzbudził emocje

Tak wyglądają dziś córki Katarzyny Figury. Dzieci aktorki są już dorosłe

Gwiazdy na rozdaniu Orłów. Katarzyna Figura jak miś z Krupówek. Zbigniew Zamachowski z polskim wąsem

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Figura | Koko Figura | Kaszmir Figura
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy