Reklama
Reklama

Była zmuszona sprzedać ukochany dom, lecz znalazła wymarzone miejsce do życia. Figura zadomowiła się w Gdyni

Katarzyna Figura (60 l.) kilka lat temu zmieniła miejsce zamieszkania z Warszawy na Gdynię. Obecnie aktorka jest w trakcie przeprowadzania się do nowego gniazdka. Jak mieszka Katarzyna Figura?

Katarzyna Figura: kariera

Katarzyna Figura to najsłynniejsza blond aktorka filmowa i teatralna, będąca niezapomnianą ikoną seksapilu w latach 80. i 90. Urodziła się i wychowała w Warszawie.

Od 1987 r. Figura odegrała wiele ról w dramatach, kryminałach i komediach, w tym także romantycznych. Aktorka jest znana z produkcji filmowych, takich jak "Kingsajz" (1987), "Pociąg do Hollywood" (1987), "Autoportret z kochanką" (1996) "Killer" (1997), "Szczęśliwego Nowego Jorku" (1997), "Killerów dwóch" (1999), "Kochaj i tańcz" (2009) czy "Och, Karol 2" (2011).

Reklama

Wiele odgrywanych przez nią ról zostało docenionych przez krytyków filmowych. W trakcie swojej kariery aktorskiej Katarzyna Figura zdobyła wiele prestiżowych nagród branży filmowej, w tym m.in. dwa Złote Lwy i dwie Złote Kaczki.

Prywatnie Katarzyna Figura była dwukrotnie mężatką. Pierwszym jej mężem był Jan Chmielewski, z którym ma syna Aleksandra (ur. 1987 r.). W 2021 r., po 9 latach batalii sądowej, rozwiodła się z drugim mężem - Kaiem Schoenhalsem. Owocem drugiego związku małżeńskiego są dwie córki: Koko Claire (ur. 2002 r.) i Kaszmir Amber (ur. 2005 r.).

Co się stało z nieruchomością aktorki ?

Figura całe życie była związana z Warszawą. Przez lata mieszkała w luksusowej willi na Saskiej Kępie. Problemy małżeńskie i finansowe spowodowane pandemią zmusiły aktorkę do sprzedania warszawskiej nieruchomości i przeprowadzki w nowe miejsce. O swoich kłopotach otwarcie powiedziała w wywiadzie dla "Pani":

"Martwiłam się, czy poradzę sobie finansowo. Wtedy sprzedałam dom na Saskiej Kępie. Niedawno sprzedałyśmy też warszawskie mieszkanie mamy. Z pełną świadomością odcięłam wszystkie korzenie".

Po kilku miesiącach od sprzedaży nieruchomości na Saskiej Kępie media poinformowały, że dom wcale nie jest użytkowany. Okazało się, że ukochana willa Figury została całkowicie zburzona przez dewelopera. Wszystko przez lokalizację o ogromnym potencjale komercyjnym. Obecnie na tej działce  powstaje luksusowy apartamentowiec.

Seksbomba z lat 80. i 90. nie przejęła się jednak zburzeniem swojej ukochanej nieruchomości. Jako nową oazę do życia wybrała Gdynię. To miasto jest jej już dobrze znane, ponieważ częściowo zamieszkiwała w nim wraz z córkami już od ok. 8 lat. Z pewnością to dobra decyzja, ponieważ aktorka w wielu wywiadach zaznaczała, że uwielbia tereny nadmorskie, w których czuje, że żyje.

Nowa trójmiejska posiadłość Katarzyny Figury

Końcem 2020 r. Katarzyna Figura nabyła nowy apartament, w samym śródmieściu Gdyni. Dzięki świetnej lokalizacji dojście do gdyńskiej plaży zajmuje aktorce ok. 10 minut. W pobliżu jej domu położona jest Gdyńska Szkoła Filmowa, z którą być może w przyszłości będzie wiązała życie zawodowe.

Od momentu dokonania inwestycji aktorka emanuje szczęściem, co pokazała między innymi w "Dzień dobry TVN". W lutym 2021 r. Figura zaprosiła do swojej nowej nieruchomości, jeszcze w stanie surowym, dziennikarkę TVN-u - Kingę Burzyńską.

Na materiale widać przestronny apartament wraz z tarasem. W nagraniu aktorka oznajmiła: "Przyszłam i zaczęłam od wywalenia wszystkich ścian".

Rozpoczęte prace aranżacyjne jasno pokazują, że istotna jest dla niej przestrzeń. W wywiadzie wprost poinformowała, że w salonie pozostawiła jedynie słup nośny, lecz zostanie on zasłonięty wielką figurą, wykonaną z drewna lub metalu.

Aktorce nie są obce nowoczesne rozwiązania i minimalne wykorzystanie sztucznego światła. Wskazuje na to sypialna otoczona ogromnymi przeszkleniami.

W przestrzeni domowej aktorki nie zabraknie z pewnością dzieł sztuki, o czym świadczy postawienie w pustej sypialni czarnej figury przypominającej kobiecą sylwetkę, autorstwa znanego rzeźbiarza - Zbigniewa Blajerskiego.

Biorąc pod uwagę układ pomieszczeń, widać, że aktorka jest niezwykle świadoma ważnego aspektu, jakim jest dostosowanie przestrzeni do swoich potrzeb.

Jak wskazała podczas wywiadu: "Ważne jest tworzenie przestrzeni przyjaznej. Teraz zwłaszcza w czasie Covid-19 potrzebujemy takiego dobrego, prawdziwego schronienia. Nasza przestrzeń powinna być takim naprawdę minimalistycznym prostym komfortem dla duszy i ciała".

Z relacji Katarzyny Figury wynika, że w nowym ukochanym domu zamieszka wraz z nastoletnimi córkami z drugiego małżeństwa. Aktorka chce, aby dobrze się tam czuły, dlatego każda z nich otrzyma swój pokój. Czekamy zatem z niecierpliwością na efekt prac aranżacyjnych nowego domu aktorki!

Zobacz też:

Katarzyna Figura chwali się córkami! Jak dziś wygląda Kaszmir i Koko?

Figura była bita i poniżana przez męża. Do dzisiaj nie może się pozbierać

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Figura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy