Reklama
Reklama

​Katarzyna Figura doświadcza syndromu pustego gniazda. Szczere wyznanie

Katarzyna Figura (60 l.) ujawniła, jak zmieniło się jej życie po wyprowadzce córek. Koko i Kaszmir zdecydowały, że chcą kontynuować edukację za granicą. Aktorce jednak nie grozi samotność. Ujawniła, z kim teraz mieszka.

Katarzyna Figura niemal 10 lat temu postanowiła wyrwać się z toksycznego małżeństwa z Kaiem Schoenhalsem, co w praktyce okazało się trudne. Mąż zasypywał ją pozwami sądowymi, kwestionując jej kompetencje do wychowywania ich wspólnych córek, a nawet poczytalność,  uzyskał na drodze sądowej nieograniczony dostęp do willi Figury na Saskiej Kępie i wszelkimi siłami utrudniał rozwód.

Reklama

Aktorka z córkami uciekła przed nim do Gdyni. Z czasem udało jej się odzyskać prawo do dysponowania nieruchomością na Saskiej Kępie i natychmiast ją sprzedała. Jak wyznała w wywiadzie dla magazynu „Pani”:

„Martwiłam się, czy poradzę sobie finansowo. Wtedy sprzedałam dom na Saskiej Kępie. Niedawno sprzedałyśmy też warszawskie mieszkanie mamy. Z pełną świadomością odcięłam wszystkie korzenie”. 

Katarzyna Figura wyklucza nowy związek?

Od tamtej pory aktorka zdążyła trzykrotnie zmienić mieszkanie, ale wszystkie przeprowadzki odbywały się na terenie Gdyni. Ostatnio w jej życiu nastąpiła kolejna rewolucja. 20-letnia Koko i 17-letnia Kaszmir zdecydowały się kontynuować edukację za granicą i wyprowadziły się z domu. Jak ujawnia Figura w rozmowie z Magdą Mołek:

"Moja mapa życiowa się bardzo zmieniła. Właściwie tak już na dobre w tym roku, bo tak: Koko już od ponad roku studiuje w Paryżu reżyserię filmową, więc wyfrunęła ponad rok temu. Kaszmirka, która ją odwiedziła w kwietniu tego roku, po przyjeździe zapytała mnie, czy może kontynuować swoją edukację licealną w Paryżu i być razem z siostrą. I Kaszmirka też wyfrunęła". 

W tej sytuacji Katarzyna z mamą doszły do wniosku, że nie ma sensu utrzymywać dwóch mieszkań w Gdyni po to, by każda z nich mieszkała tam samotnie. Jak wyznała aktorka:

"Moje mieszkanie w Gdyni też się zmieniło. Zamieszkałam na powrót z mamą. Mama mieszkała też w Gdyni od wielu lat, ale oddzielnie, a ja z córkami, ale w pobliżu". 

Czy taka decyzja mieszkaniowa oznacza, że Figura całkowicie wyklucza kolejny związek? Aktorka stanowczo rozwiewa wątpliwości. Jak wyjaśnia, samotność jej nie grozi, bo jest otoczona przyjaciółmi, a jej miłością jest obecnie aktorstwo i tak już raczej pozostanie:

"Mam przyjaciół, których naprawdę darzę miłością, ale flirt, romans... To jest już dawno za mną. Nie wiem, co musiałoby się takiego stać… Romansuję z moim zawodem. Kamera jest moim superpartnerem. Potrafię na scenie czy przed kamerą doznać orgazmu. Takiego prawdziwego, nie tylko cielesnego, lecz przede wszystkim duchowego". 

Zobacz też:

Katarzyna Figura szczerze o starzeniu. "Trzeba w sposób naturalny przyjmować"


Figura całkowicie odmieniona. Co się stało z aktorką? Nowy wygląd wzbudził emocje

Tak wyglądają dziś córki Katarzyny Figury. Dzieci aktorki są już dorosłe

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Figura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy