Reklama
Reklama

Cios nie tylko dla Harry’ego i Meghan. Karol ukarał kolejnych członków rodziny królewskiej!

Koronacja Karola III (74 l.) zaplanowana została na 6 maja. Udział młodszego syna nowego króla wciąż stoi pod znakiem zapytania. Wiadomo jednak, że jeśli książę Harry przyjedzie na uroczystość, będzie musiał przełknąć wiele upokorzeń. Zresztą nie tylko on. Na cenzurowanym znalazły się też jego kuzynki: Beatrice i Eugenia.

Król Karol III objął brytyjski tron 10 września 2022 roku, w dniu, w którym Rada Akcesyjna ogłosiła go królem Zjednoczonego Królestwa.

Przygotowania do koronacji Karola III

Tym samym przeszedł do historii Wielkiej Brytanii jako najstarszy monarcha, który wstąpił na tron. Uroczysta koronacja nastąpi, tradycyjnie, kilka miesięcy po objęciu panowania. Jej data została wyznaczona na sobotę 6 maja

Nowy król, który mimo swojego zaawansowanego wieku, chce zostać zapamiętany jako nowoczesny władca, upiera się, by była to skromna i niezbyt kosztowna uroczystość. Jej organizacja budzi emocje nie tylko z tego powodu. 

Reklama

Ciągle nie jest znana ostateczna lista gości i zakres ich obowiązków reprezentacyjnych. 

Książę Harry i Meghan Markle wciąż nie podjęli decyzji

Szczególne wątpliwości powstały wokół udziału w koronacji młodszego syna króla, księcia Harry’ego i jego żony Meghan Markle. Ich rzecznik potwierdził, że otrzymali zaproszenie na uroczystość. Najwyraźniej nadal zastanawiają się, czy je przyjąć.

Decyzja nie jest łatwa, biorąc pod uwagę, że jeśli się zdecydują, w Londynie czeka ich seria upokorzeń. Jak informują brytyjskie media, dla książęcej pary nie zostało przewidziane miejsce na balkonie Pałacu Buckingham, skąd członkowie rodziny królewskiej tradycyjnie pozdrawiają poddanych. Nie wezmą też udziału w żadnym z uroczystych pochodów. 

Nawet nie wiadomo, gdzie mieliby się zatrzymać po tym, gdy król Karol III odebrał im podarowany przez Elżbietę II Frogmore Cottage

Księżniczki Beatrice i Eugenia zostały ukarane. Za co?

W niepewnej sytuacji znalazły się także córki księcia Andrzeja - Beatrice i Eugenia. Według planów koronacji, do których dotarł "The Times of London", ich skompromitowanego oskarżeniami o pedofilię i miganiem się od składania zeznań ojca też zabraknie w orszaku koronacyjnym. To akurat nikogo nie zaskoczyło, ani nie zmartwiło. 

Dużo większe zdumienie wywołała informacja, że księżniczkom też zabroniono udziału w procesji koronacyjnej. Decyzja jest tym bardziej niezrozumiała, że jedną z pierwszych decyzji nowego króla, wydaną jeszcze na jesieni, było włączenie księżniczki Beatrice w skład Rady Stanu. 

Jak spekuluje „The Mirror”, w przypadku starszej córki księcia Andrzeja polecenie usunięcia się w cień może być karą za to, że nigdy publicznie nie napiętnowała zachowania ojca, wręcz przeciwnie, zachowuje się tak, jakby nie wierzyła w jego winę. Z kolei księżniczce Eugenii, zdaniem „The Sun”, obrywa się za zażyłe relacje z księciem Harrym i Meghan Markle

Tymczasem księżnej i księciu Sussex znów udało się skomplikować sytuację. Ich brak decyzji w sprawie udziału w koronacji zmusił organizatorów do przygotowania dwóch scenariuszy. Jak informuje źródło magazynu „OK!”:

"Pałac próbuje szybko zakończyć negocjacje z Sussexami. Zwlekanie mogłoby doprowadzić do chaosu. Pałac robi wszystko, aby do tego nie dopuścić. Przygotowują dwa harmonogramy. Chcą być przygotowani na każdą ewentualność". 

Zobacz też:

Książę Harry pilnie proszony o kontakt z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Ważą się losy jego bezpieczeństwa!

Meghan boi się przyjechać na koronację króla Karola? Wyciekły szczegóły

Koronacja Karola III. Pałac Buckingham ujawnił kolejne szczegóły

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama