Reklama
Reklama

Książę Harry pilnie proszony o kontakt z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Ważą się losy jego bezpieczeństwa!

Książę Harry został postawiony pod ścianą. Brytyjski arystokrata będzie musiał skontaktować się z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Chodzi o bezpieczeństwo jego i Meghan!

Harry musi poinformować służby bezpieczeństwa, czy przybędzie na koronację!

Książę Harry został poproszony o poinformowanie brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z miesięcznym wyprzedzeniem, że będzie podróżował za morze, aby mogli ustalić, czy były członek rodziny królewskiej potrzebuje szczegółów dotyczących ochrony.

Według nowego raportu uzyskanego przez "The Telegraph", po złożeniu wniosku o zabezpieczenie, do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych należy decyzja o wymaganym poziomie bezpieczeństwa, od momentu, w którym książę "wycofał się" z życia królewskiego w 2020 roku.

Reklama

Książę Sussex zwrócił się do biura z prośbą o podanie przykładu kogoś takiego, kto jako były członek rodziny królewskiej nie otrzymał zabezpieczenia po opuszczeniu opinii publicznej.

"Chciałbym, aby podali przykład sytuacji, w której ktoś inny opuścił "służbę publiczną "z taką samą oceną zagrożenia jak ja i nie otrzymał żadnego zabezpieczenia. Z tym się urodziłem i zagrożenie nigdy nie zmniejszy się z powodu mojego statusu w rodzinie" - powiedział Harry.

W przeszłości Harry potępiał ochronę, jaką otrzymała jego rodzina, uznając ją za "niejednolitą, chaotyczną i nieodpowiednią". Miało to miejsce w czerwcu 2021 roku, kiedy książę i księżna Sussex uczestniczyli w wydarzeniach upamiętniających jego matkę, księżną Dianę.

Książę Harry rozpoczął walkę z brytyjskim rządem ?

W lutym 2022 roku książę pozwał Associated Newspapers Limited po tym, jak placówka ujawniła historię, według której książę próbował utrzymać w tajemnicy swoją walkę z rządem brytyjskim.

Zespół prawny księcia Harry'ego argumentował, że książę był "poważnie zaniepokojony swoim bezpieczeństwem podczas przyszłych podróży do Wielkiej Brytanii" i czuł, że "biorąc pod uwagę powagę tego, o co toczy się gra dla niego i jego rodziny", jedyną opcją było podjęcie czynności prawnych.

"Książę i księżna Sussex byli przedmiotem intensywnej analizy mediów, wrogiej uwagi mediów społecznościowych i ataków ze strony brutalnych ekstremistów z powodu (między innymi) dziesięciu lat służby wojskowej księcia w armii brytyjskiej" - kontynuował prawnik.

Prawnik zauważył, że drażniącym jest także "pochodzenie księżnej Sussex oraz jej zaangażowanie w inicjatywy charytatywne i inne działania na rzecz sprawiedliwości społecznej".

Według prawników Harry'ego 28-dniowe wypowiedzenie nałożone przez Komitet Wykonawczy ds. Ochrony Rodzin i Osób Publicznych (RAVEC) może zagrozić jego bezpieczeństwu. Twierdzą oni, że zawiadomienie "utrudnia im planowanie i zarządzanie ustaleniami dotyczącymi bezpieczeństwa; może doprowadzić do tego, że faktyczne ustalenia [księcia] będą nieodpowiednie i zagrożą jego ostatecznemu bezpieczeństwu".

Zobacz też:

Książę Harry i Meghan stracili sojusznika. Nawet ONA "dystansuje się" od pary

Elton John też ma dość Meghan i Harry’ego! Nie chce już ich znać!

Książę Harry o relacjach z rodziną królewską: Mogły być dwie książki

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę Harry
Reklama
Reklama
Reklama