Reklama
Reklama

Brat księżnej Diany idzie w ślady króla Karola III. Zaskakujące wieści z Wielkiej Brytanii

Opinię publiczną w Wielkiej Brytanii zelektryzowała wiadomość o tym, że młodszy brat księżnej Diany postanowił rozwieść się ze swoją żoną. Oliwy do ognia dodaje fakt, że Charles Spencer do sprawy rozwodowej zatrudnił prawniczkę, która reprezentowała Karola III w trakcie jego batalii sądowej z matką księcia Harry'ego i Williama.

Karol III pierwszym rozwodnikiem na brytyjskim tronie

Koronacja Karola III na monarchę Zjednoczonego Królestwa, która odbyła się w maju zeszłego roku, wzbudziła ogromne emocje. Wszystko dlatego, że na długo przed objęciem tronu syn Elżbiety II musiał mierzyć się z wieloma problemami wizerunkowymi.

Już wcześniej postrzegany był jako ekscentryk i skandalista. W dodatku ojciec Harry'ego i Williama jest pierwszym rozwodnikiem w historii brytyjskiej monarchii, co nie spodobało się dużej części podwładnych.

Reklama

Charles Spencer rozwodzi się z żoną

Niedawno okazało się, że w ślady króla Karola III ma zamiar pójść... młodszy brat księżnej Diany. Jak donoszą dziennikarze The Times - Charles Spencer nieoczekiwanie zdecydował się na rozwód ze swoją żoną.

Wszystko dlatego, że chce... więcej czasu poświęcać rodzinie.

"To niezmiernie smutna sytuacja. Chcę po prostu poświęcić się wszystkim moim dzieciom i wnukom. Osobiście życzę Karen wszelkiego szczęścia w przyszłości" - powiedział w rozmowie z The Mail on Sunday, potwierdzając wcześniejsze plotki.

Brat księżnej Diany zdecydował się na rozwód

Oliwy do ognia dodaje fakt, że krewny pierwszej żony Karola III do sprawy rozwodowej zatrudnił Fionę Shackleton. Jedna z najsłynniejszych prawniczek w Wielkiej Brytanii pracowała wcześniej także dla przedstawicieli rodziny królewskiej.

To właśnie ona reprezentowała obecnego monarchę podczas sprawy pomiędzy nim a księżną Dianą, a jakiś czas później z usług Schackleton skorzystał książę Andrzej, gdy rozstawał się z Sarah Ferguson.

Jakby tego było mało, w 2010 roku królowa Elżbieta II nadała prawniczce tytuł baronowej Shackleton of Belgravia, w związku z czym 68-latka jest członkiem Izby Lordów.

Czy rozwód Charlesa Spencera zmieni się w kolejną głośną aferę, która zelektryzuje opinię publiczną w Wielkiej Brytanii?

Zobacz też:

Książę Harry znów się nie popisał. Kolejny afront wobec rodziny królewskiej

Pilne wieści od królowej Camilli. Wyjawiła prawdę ws. stanu zdrowia króla Karola

Kate Middleton zrezygnowała. Wysłała list z oficjalnymi przeprosinami

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Charles Spencer | Król Karol III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama