Reklama

Reklama

Reklama

Agata Buzek jest wyczerpana

Bardzo schudła, odwołuje udział w spektaklach, rezygnuje z ról. Co dzieje się z Agatą Buzek, która w dzieciństwie przeszła ciężką chorobę?

Przed trzema tygodniami 36-letnia aktorka pojawiła się na jednej z prezentacji opatulona kilkoma warstwami ubrań i ciepłym szalem. W ręku, zamiast eleganckiej torebki, trzymała termos z gorącą herbatą.

Jej mało galowy wygląd wywołał spore zdumienie. Po raz kolejny powróciły pytania o stan zdrowia aktorki. W grudniu 2012 r. z powodu choroby Agaty odwołano przedstawienia "Tańca Delhi" w Teatrze Narodowym. Niedawno, zaledwie na miesiąc przez premierą, aktorka zrezygnowała z roli w "Ożenku" w Teatrze Studio.

Reklama

"Reżyser Iwan Wyrypajew, zafascynowany talentem Agaty, był zdruzgotany, gdy poinformowała go, że z bólem serca musi zrezygnować z prób" - zdradza "Na Żywo" pracownik teatru. Podobno stan zdrowia nie pozwala jej na uczestniczenie w tak wyczerpującym projekcie.

Wyrypajew to perfekcjonista, próby reżyserowanych przez niego sztuk przeciągają się do późnych godzin nocnych. Agata zaś wygląda na osłabioną. Choć zawsze była bardzo szczupła, teraz jest wręcz wychudzona. Co dzieje się z lubianą aktorką?

Jak się okazuje, ciężka choroba, którą przeszła jako dziecko, nadal rzutuje na jej życie. Ośmioletnia Agata zapadła na chorobę nowotworową - ziarnicę. Miała uszkodzone węzły chłonne i pozawęzłową tkankę limfatyczną.

Po 4 latach ciężkiej walki i leczeniu w specjalistycznej niemieckiej klinice dziewczynka wygrała z chorobą. "Nie odcinam się od tego okresu, ale nie lubię o tym mówić, to dla mnie zbyt intymne" - przyznała w jednym z nielicznych wywiadów.

"Myślę, że dla chorych, którzy usłyszą, że ktoś pokonał raka, to jednak wielka pomoc. Mnie się udało, a raczej nam, bo to praca zbiorowa. Dziś myślę o swojej chorobie w kontekście tego, ile zawdzięczam ludziom. Rodzicom, lekarzom, ale też obcym, którzy zebrali pieniądze, by opłacić rok terapii, a potem opiekowali się mną, przysyłali paczki" - opowiadała.

Agacie udało się wygrać życie i zrealizować wiele odważnych planów. Pracowała jako modelka, została wziętą aktorką. "Czasem zapominała o radach lekarzy, by nie forsować organizmu" - mówi osoba z jej otoczenia.

W ubiegłym roku aktorka pracowała bardzo intensywnie. Oprócz występów w Teatrze Narodowym, zagrała w 4 filmach, m.in. w "Wałęsie" i brytyjsko-amerykańskiej produkcji "Hummingbird" . Jest wyczerpana. A przecież od kariery ważniejsze jest zdrowie.

K. W

7/2013

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: Agata Buzek | choroby | nowotwór | Jerzy Buzek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy