Reklama

Patricia Kazadi

Patricia Kazadi jest polską aktorką, wokalistką oraz prezenterką telewizyjną. Zadebiutowała jako uczestniczka programu „Szansa na sukces”. Większość zna ją z prowadzenia programów w stacji TVN. Jak rozwijała się kariera gwiazdy i w jakich produkcjach możemy ją podziwiać?
Patricia Kazadi - najważniejsze informacje
Patricia Kazadi /Piotr Andrzejczak /MWMedia

Patricia Kazadi - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  17.03.1988

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Szansa na sukces",
  • "Daleko od noszy",
  • "Na wspólnej",
  • "Ranczo",
  • "X Factor"
Patricia Kazadi jest polską aktorką, wokalistką oraz prezenterką telewizyjną. Zadebiutowała jako uczestniczka programu „Szansa na sukces”. Większość zna ją z prowadzenia programów w stacji TVN. Jak rozwijała się kariera gwiazdy i w jakich produkcjach możemy ją podziwiać?

Młodość

Patricia Kazadi urodziła się 17 marca 1988 roku w Warszawie. Ma polskie i afrykańskie korzenie. Jej matka Barbara, która pochodzi z Łukowa, jest Polką, a ojciec Jofa pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga. Aktorka ma dwoje młodszego rodzeństwa: Williama i Victorię.

Od najmłodszych lat uwielbiała taniec i muzykę, a jako 2-latka została przyjęta do zespołu Tintilo. Kiedy miała 13 lat, dołączyła do grupy Volt, z którą udało jej się zdobyć vice–mistrzostwo Polski i Europy w tańcu Disco Dance. Patricia Kazadi jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez dwa lata była również uczennicą Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II stopnia. Ponadto była też studentką Szkoły Głównej Handlowej, której nie ukończyła z powodu niezaliczenia wszystkich przedmiotów. 

Kariera

Patricia Kazadi zadebiutowała w 2002 roku, kiedy to wystąpiła w programie „Szansa na sukces”. Natomiast w 2004 roku zagrała swój pierwszy epizod w serialu „Daleko od noszy”. Rozpoznawalność przyniosła aktorce rola Anny w serialu „Egzamin z życia”, w którym występowała w latach 2005-2008. Później artystka zaczęła otrzymywać coraz więcej propozycji i zagrała w takich produkcjach jak: „Fala zbrodni”, „Londyńczycy”, „Rajskie klimaty” oraz „Na wspólnej”. Na dużym ekranie zadebiutowała, wcielając się w rolę recepcjonistki w komedii romantycznej „Miłość na wybiegu”. W 2009 roku zagrała także w „Balladynie” oraz w „Funio, Szefunio i reszta… czyli dzieciaki ratują świat”. Natomiast w 2010 roku Kazadi otrzymała rolę drugoplanową w komedii „Święty interes” w towarzystwie Piotra Adamczyka.

W latach 2011-2014 aktorka grała w kultowym serialu „Ranczo” pielęgniarkę Jagnę. W 2011 roku pojawiła się również w filmie Andrzeja Saramonowicza „Jak pozbyć się cellulitu”. Później po 5-letniej przerwie można ją było zobaczyć w serialu „Bodo”, gdzie pojawił się także Antoni Królikowski. Kazadi występowała także w takich produkcjach jak: „Serce nie sługa”, „Miłość jest wszystkim”, czy „Diablo. Wyścig o wszystko”.

Na scenie Patricia Kazadi występuje pod pseudonimem Trish. Zaśpiewała gościnnie na płytach artystów takich jak: Flexxip, Ten Typ Mes, 2cztery7, Mindkampf UK. Artystka ma na swoim koncie również cztery albumy: „Trip” z 2013 roku, „Dark Pop” z 2015 roku, „Christmasland” z 2018 roku, a także „Dark Pop: RMXt” z 2019 roku. Dzięki swoim umiejętnościom wokalnym Kazadi miała także szansę wystąpić w musicalu „Notre Dame De Paris”.

Patricia ma również doświadczenie jako prezenterka telewizyjna. Prowadziła programy „You Can Dance – Po prostu Tańcz” (2010) oraz  „X Factor” (2013-2014).

Życie prywatne

W latach 2013-2014 Kazadi była związana z Christianem Eyengą, a na początku 2016 roku zaczęła spotykać się z amerykańskim aktorem Affionem Crockettem, który był od niej kilkanaście lat starszy, jednak po kilku miesiącach rozstała się z nim. W 2018 roku media donosiły, że Patricia była w związku z tajemniczym Marcinem, jednak do 2022 roku nie dowiedzieliśmy się o bliższych relacjach gwiazdy.

Patricia Kazadi - Wiadomości

Patricia Kazadi - Zdjęcia

Patricia Kazadi - Wideo