Reklama

Monika Mrozowska

Monika Mrozowska urodziła się 14 maja 1980 roku w Warszawie. Jest polską aktorką, piosenkarką oraz autorką poradników kulinarnych. Aktywnie promuje wegetarianizm. Znana jest przede wszystkim z serialu „Rodzina zastępcza”.
Monika Mrozowska - najważniejsze informacje
Monika Mrozowska /Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News /East News

Monika Mrozowska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  14.05.1980

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Rodzina zastępcza",
  • "Hotel 52",
  • "Na dobre i na złe",
  • "Klan",
  • "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny"
Monika Mrozowska urodziła się 14 maja 1980 roku w Warszawie. Jest polską aktorką, piosenkarką oraz autorką poradników kulinarnych. Aktywnie promuje wegetarianizm. Znana jest przede wszystkim z serialu „Rodzina zastępcza”.

Życiorys

Monika Mrozowska i jej młodszy o 6 lat brat Tomasz zostali wychowani przez matkę. Aktorka nie miała łatwego życia – przez wiele lat była świadkiem, jak jej ojciec znęca się psychicznie nad matką. Dodatkowo Andrzej Mrozowski nie interesował się losem swoich dzieci. Ojciec aktorki, odszedł od rodziny, unikał również obowiązku alimentacyjnego.

W dzieciństwie przez 7 lat była związana z zespołem wokalno-tanecznym o nazwie „Fasolki”. Ukończyła studium ceramiczne, a następnie została absolwentką studiów pedagogicznych.

Kariera

Monika Mrozowska jako aktorka zadebiutowała w serialu telewizyjnym „Kapitan Conrad”. Największą jednak popularność zdobyła, wcielając się w rolę Majki, córki Kwiatkowskich, w serialu „Rodzina Zastępcza”. Grała w nim przez dekadę (1999-2009), dzięki czemu zyskała ogólnopolską popularność.

W 2004 roku Mrozowska otrzymała Nagrodę Specjalną od Fundacji Polsat „Złote Serce”.

Aktorka zagrała także w spektaklach Teatru Telewizji „Blues”, „Sandra K.”oraz „W Nieparyżu i gdzie indziej”. W kolejnych latach pojawiła się w epizodycznych rolach w serialach takich jak „Usta usta”, „Hotel 52”, „Na dobre i na złe”, „Klan” czy „Przyjaciółki”. Od 2016 roku można ją oglądać w serialu kryminalnym „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”.

Aktorka dwukrotnie pojawiła się na okładce magazynu „Playboy” (w październiku 2004 i listopadzie 2008). W 2005 roku gościła w znanym talk-show „Rozmowy w toku”. Z kolei w 2008 roku wzięła udział w 4. edycji programu „Jak oni śpiewają”, a siedem lat później była uczestniczką show „Celebrity Splash!”. Pojawiła się również w programie „Agent – Gwiazdy”, w którym zajęła 5. miejsce. 

Życie prywatne

W 2003 roku wyszła za mąż za Tomasza Szaciłło, z którym doczekała się dwóch córek: Karoliny (ur. 2003) oraz Jagody (2010). Para rozwiodła się w 2013 roku. Następnie aktorka była w związku z Sebastianem Jaworskim, z którym ma syna Józefa (ur. 2014). W 2019 roku związała się z Maciejem Auguścikiem-Lipką, a w 2021 para przywitała na świecie syna Lucjana.

Monika Mrozowska chętnie udziela się w social mediach. Stale promuje aktywny styl życia, uświadamia swoich fanów w dziedzinie ekologii i wspiera ideę zero waste. Dodatkowo Mrozowska jest również autorką kilku książek kulinarnych, takich jak „Uczta dla dwojga”, „Słodko, zdrowo, świątecznie” i „Słodkie i zdrowe. Czyli desery, które możesz jeść codziennie”. Oprócz opieki nad dziećmi Mrozowska jest dyrektorką marki dziecięcej, w której odpowiada za rozsyłkę produktów.

Monika Mrozowska - Wiadomości

Monika Mrozowska - Zdjęcia

Monika Mrozowska - Wideo

 • Monika Mrozowska chwali się inteligencją córki!

  Czwartek, 9 czerwca 2016 (12:27)
  Monika Mrozowska twierdzi, że jej najstarsza córka ma już za sobą nastoletni bunt. Obecnie dziewczynka realizuje się w malarstwie, coraz więcej czasu poświęca także na czytanie książek....
 • Mrozowska miała wypadek w "Celebrity Splash"

  Wtorek, 24 lutego 2015 (10:29)
  Monika Mrozowska intensywnie przygotowuje się do programu „Celebrity Splash”. Przyznaje, że treningi są wyczerpujące, bywają też niebezpieczne. Podczas jednego z nich boleśnie uderzyła...
 • Monika Mrozowska zgubiła kluczyki od samochodu. Teraz ma problemy!

  Środa, 7 stycznia 2015 (10:54)
  Jestem poukładaną osobą, rzadko zdarza mi się coś zgubić – zapewnia Monika Mrozowska (35 l.). Aktorka zgubiła jednak kluczyki do swojego samochodu i musi używać pożyczonego auta. –...
 • Monika Mrozowska: Bardzo bym chciała grać

  Wtorek, 6 maja 2014 (09:11)
  Monika Mrozowska, znana z serialu „Rodzina zastępcza”, chciałaby wrócić do grania. Aktorka, która spodziewa się obecnie trzeciego dziecka, zaangażowała się ostatnio w promocję zdrowego...