Reklama

Michał Piróg

Michał Piróg to tancerz i prezenter telewizyjny znany z programów takich jak „You Can Dance. Po prostu tańcz” czy „Top Model” – jak potoczyła się kariera tej znanej osobistości?
Michał Piróg - najważniejsze informacje
Michał Piróg /AKPA

Michał Piróg - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  28.05.1979

 • Miejsce urodzenia:

  Kielce

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Zawód:

  artysta/ka

 • Produkcje:

  • "Top Model",
  • "Wmiksowani.pl",
  • "Druga szansa",
  • "Wkręceni 2",
  • "You Can Dance - Po prostu tańcz"
Michał Piróg to tancerz i prezenter telewizyjny znany z programów takich jak „You Can Dance. Po prostu tańcz” czy „Top Model” – jak potoczyła się kariera tej znanej osobistości?

Dzieciństwo 

Michał Piróg pochodzi z Kielc. Urodził się 28 maja 1979 r. w rodzinie o żydowskich korzeniach. Ma starszego brata Sebastiana, który jest właścicielem kieleckiej firmy zajmującej się pośrednictwem finansowym oraz usługami z zakresu zdrowia i urody. 

Jako małe dziecko Michał Piróg przeszedł poważną komplikację poszczepienną. Lekarze nie widzieli nadziei na wyleczenie i zapowiadali, że chłopiec spędzi życie przykuty do łóżka, lecz Pirógowi udało się stanąć na nogi. 

Jako nastolatek zaczął naukę tańca – początkowo we własnym zakresie, jako samouk, z kaset VHS. Partnerowała mu koleżanka z doświadczeniem w tańcu towarzyskim.

Związek

Michał Piróg jest homoseksualistą i nie ukrywa swojej orientacji. Wiemy, że przez wiele lat miał stałego partnera, z którym planował ślub i założenie rodziny. Na trzy miesiące przed ceremonią doszło jednak do rozstania. 

W swojej autobiografii Piróg zasugerował, że przed laty był związany z… Andrzejem Piasecznym. Po coming oucie Piaska ta plotka z pewnością nabrała rumieńców.

Początek kariery

Pierwsze prace Michała Piróga niewiele miały wspólnego z tańcem. Jak opowiada, bywał barmanem, kelnerem, prowadził zajęcia fitness i rozdawał ulotki. 

Jako dziewiętnastolatek dołączył do grupy tanecznej przy Kieleckim Teatrze Tańca i w 1998 r. po raz pierwszy wystąpił na scenie w baletowym spektaklu „Być albo brać”, a w 2000 r. zagrał w widowisku „Dla Ciebie, Panie”. 

Większe możliwości otworzyła przed nim Warszawa. W latach 2001-2002 Piróg był związany z programem „Droga do gwiazd”, przy którym pracował jako choreograf i tancerz. Równocześnie występował w warszawskich teatrach w produkcjach musicalowych, m.in. „Chicago” i „Koty”. 

W 2006 r. wziął udział w programie „W rytmie MTV”, gdzie uczył układów choreograficznych z teledysków.  

Zdobycie popularności

Rozpoznawalność przyniósł Michałowi Pirógowi udział w programie „You Can Dance. Po prostu tańcz”, w którym zasiadał w jury. Hitowe show, które sprawiło, że Polska pokochała taniec nowoczesny, było emitowane od roku 2007 do roku 2012 i ponownie w latach 2015-2016. Piróg dał się w nim poznać jako ostry, lecz sprawiedliwy juror.

Na fali popularności spowodowanej występami w programie Michał Piróg pojawił się gościnnie w filmie „Zamiana” oraz serialu „Niania”. Związał się także z olsztyńską Autorską Szkołą Musicalową Macieja Pawłowskiego. 

Dalsza kariera

Od 2010 r. Michał Piróg jest jednym z prowadzących programu „Top Model”. W 2014 r. zagrał w filmie „Wkręceni 2”, a dwa lata później pojawił się w serialu „Druga szansa”. W latach 2016-2017 grał także w serialu „Wmiksowani.pl”.

Artysta nie zrezygnował z kariery scenicznej. Od 2017 r. jest członkiem trupy teatru „Fabryka Marzeń” i Teatru Palladium. W 2017 r. wziął udział w reality show „Azja Express”. 

W 2019 r. ukazała się jego autobiografia „Chcę żyć”. Ze względu na poważne kontuzje musiał zawiesić działalność taneczną, ale wciąż występował na scenie jako aktor teatralny. 

Otwarcie wyraża poglądy polityczne – w 2019 r. zachęcał do głosowania na partie wspierające środowisko LGBT.  Angażuje się także w akcje społeczne i ekologiczne.

Michał Piróg - Wiadomości

Michał Piróg - Zdjęcia

Michał Piróg - Wideo

 • Michał Piróg: W show-biznesie 98 proc. wymyśla siebie

  Poniedziałek, 10 października 2016 (12:31)
  Michał Piróg uważa, że 6. sezon programu „Top Model” jest wielką niespodzianką. Wynika to przede wszystkim z charakteru kandydatów, którzy do programu zgłosili się już "wykreowani" przez...
 • Michał Piróg wydaje kolejną książkę. Trafi do kosza z przecenami?

  Poniedziałek, 3 października 2016 (09:56)
  Pod koniec października ukaże się kolejna książka firmowana nazwiskiem Michała Piroga. Pierwszą publikację, zatytułowaną „Chcę żyć”, tancerz wydał w 2014 roku. Szczerze opowiedział w niej...
 • Pazura, Gessler, Kozidrak "osobowościami roku"

  Wtorek, 12 kwietnia 2016 (15:58)
  Czarek Pazura, Magda Gessler, Beata Kozidrak, Marian Opania i Michał Piróg zostali przez jedną z kolorowych gazet okrzyknięci "osobowościami roku".
 • Michał Piróg narzeka na pogodę!

  Środa, 26 sierpnia 2015 (10:28)
  Piąta edycja programu „Top Model” ma obfitować w niespodzianki. Jedną z nowości jest autobus, którym jurorzy objechali całą Polskę, by osobiście poinformować kandydatów na modeli o...