Reklama

Mateusz Damięcki

Mateusz Damięcki jest polskim aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym. Pochodzi z wielopokoleniowej rodziny aktorskiej, a na swoim koncie ma już kilkadziesiąt ról w filmach i serialach. Co wiemy o jego życiu prywatnym i zawodowym?
Mateusz Damięcki - najważniejsze informacje
Mateusz Damięcki /Piotr Zajac/REPORTER /East News

Mateusz Damięcki - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  19.05.1981

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Patrycja Krogulska,
  • Paulina Andrzejewska,
  • Maciej Damięcki
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Przedwiośnie",
  • "Matki, żony i kochanki",
  • "Hotel 52",
  • "Na dobre i na złe",
  • "Bodo",
  • "W rytmie serca",
  • "Kochaj i tańcz"
Mateusz Damięcki jest polskim aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym. Pochodzi z wielopokoleniowej rodziny aktorskiej, a na swoim koncie ma już kilkadziesiąt ról w filmach i serialach. Co wiemy o jego życiu prywatnym i zawodowym?

Młodość

Mateusz Damięcki przyszedł na świat 19 maja 1981 roku w Warszawie. Wywodzi się z aktorskiej rodziny - jest synem Macieja Damięckiego (polskiego aktora teatralnego i filmowego) oraz Joanny Damięckiej. Ma młodszą siostrę Matyldę Damięcką, która także jest aktorką. Dziadkowie ze strony ojca też pracowali w tym zawodzie, a dokładniej brat cioteczny Grzegorz oraz stryj Damian. 

Mateusz Damięcki dorastał w Warszawie i już jako dziecko angażował się w życie aktorskie. W latach 1992-1993 użyczył głosu postaci Krzysia, w kreskówce "Nowe przygody Kubusia Puchatka". Na ten sam czas przypadły też jego dwie role w aktorskich serialach "WOW" i "Czterdziestolatek. 20 lat później". W 2000 roku ukończył VI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Reytana w Warszawie. 

Kariera

Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawił się w filmie "Łowca. Ostatnie starcie". Dalszą popularność przyniosły aktorowi role w serialu "Matki, żony i kochanki" oraz w filmie "Przedwiośnie". W 2004 roku Damięcki ukończył studia i zdał egzamin na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W trakcie nauki rozpoczął współpracę z Teatrem Współczesnym, choć pierwszy raz na scenie teatralnej miał już dawno za sobą - jako 11-latek w "Pastorałce" Mieczysława Gajdy. 

W kolejnych latach Mateusz Damięcki grał w serialach takich jak "Egzamin z życia", "Camera Café", "Pensjonat pod Różą", "Hela w opałach", "Hotel 52", czy "Na krawędzi". Aktor od 2014 roku wciela się w postać ordynatora oddziału ginekologii, Krzysztofa Radwana w "Na dobre i na złe".

Natomiast w 2016 roku artysta otrzymał angaż do serialu "Bodo". Rok później dołączył do obsady dwóch seriali telewizyjnych. Mowa tu o rolach w dwóch produkcjach Telewizji Polsat - doktora Adama Żmudy w serii "W rytmie serca" oraz Adama Szmita w serialu "Ultraviolet".

W 2019 roku Damięcki włączył się w akcję społeczną Fundacji Faktu pt. "Zdrowie męskie", biorąc udział w sesji zdjęciowej do kalendarza na rok 2020. W trakcie swojej kariery był dwukrotnie nominowany do Złotych Kaczek za role w filmach "Kochaj i tańcz" oraz "Czarny". W 2007 roku artysta wziął udział w „Tańcu z gwiazdami” razem z Ewą Szabatin i zdobył 3. miejsce. 

Życie prywatne

Mateusz Damięcki przez kilka lat był w nieformalnym związku z aktorką musicalową Katarzyną Łaską. Później związał się z tłumaczką Patrycją Krogulską, której w 2009 roku się oświadczył. Ich wzajemna miłość nie trwała jednak długo. Brak czasu dla siebie i plotki o zdradzie aktora sprawiły, że po zaledwie ośmiu miesiącach małżeństwa w 2011 roku doszło do rozwodu

Po burzliwym związku niełatwo było aktorowi zapomnieć o nieprzyjemniej przeszłości, aż w końcu w jego życiu pojawiła się Paulina Andrzejewska. Ślub tej pary odbył się w Warszawie 20 stycznia 2018 roku i do końca był utrzymywany w wielkiej tajemnicy. Para ma dwóch synów, urodzonego w 2018 roku Franciszka oraz Ignacego, który przyszedł na świat w 2020 roku.

Mateusz Damięcki - Wiadomości

Mateusz Damięcki - Zdjęcia