Reklama

Marina Łuczenko-Szczęsna

Skoncentrowana na rozwijaniu swojej muzycznej kariery już od najwcześniejszych lat Marina Szczęsna ma wielu fanów, żywo zainteresowanych twórczością i życiem prywatnym swojej idolki. Oprócz wydawania kolejnych singli i płyt gwiazda występuje bowiem w show-biznesie również jako żona sławnego piłkarza. Jak rozwijała się sława piosenkarki?
Marina Łuczenko-Szczęsna - najważniejsze informacje
Marina Łuczenko-Szczęsna /Jarosław Antoniak /MWMedia

Marina Łuczenko-Szczęsna - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  03.07.1989

 • Miejsce urodzenia:

  Winnica

 • Kraj urodzenia:

  Ukraina

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  wokalista/ka

 • Produkcje:

 • Nagrody:

  Eska Music Awards

Skoncentrowana na rozwijaniu swojej muzycznej kariery już od najwcześniejszych lat Marina Szczęsna ma wielu fanów, żywo zainteresowanych twórczością i życiem prywatnym swojej idolki. Oprócz wydawania kolejnych singli i płyt gwiazda występuje bowiem w show-biznesie również jako żona sławnego piłkarza. Jak rozwijała się sława piosenkarki?

Początki

Przyszła na świat 3 lipca 1989 roku w ukraińskim mieście Winnica, wówczas należącym do Związku Radzieckiego. Panieńskie nazwisko brzmi Łuczenko. We wczesnym dzieciństwie, mając zaledwie dwa lata, przeprowadziła się do Polski – jej rodzice postanowili wrócić do kraju pochodzenia dziadków Mariny. Język polski jest zatem w zasadzie jej podstawowym. 

W Polsce ukończyła szkołę muzyczną I stopnia. Bardzo szybko zaczęła zdradzać aspiracje artystyczne. Brała udział w licznych dziecięcych i młodzieżowych konkursach piosenki, łącznie z udziałem w programach telewizyjnych: „Szansa na sukces”, „Droga do gwiazd” czy „Pokaż, co potrafisz”. Telewizja zaczęła otwierać dla niej szerzej swoje podwoje, windując jej karierę. Zaczęła stawać się coraz bardziej rozpoznawalna dzięki kolejnym występom oraz zajęciu trzeciego miejsca w międzynarodowym konkursie „New Wave” dla wokalistów. W 2008 roku była uczestniczką programu „Taniec z gwiazdami”, a rok później zagrała w serialu „39 i pół” rolę Amandy, córki głównego bohatera.

Kariera muzyczna

W 2010 roku przyszedł czas na wejście w świat muzyki obiema nogami – artystka wydała debiutancki singiel pt. „Glam Pop”. Została dzięki niemu wyróżniona nagrodą Eska Music Awards w kategorii „Debiut roku”. Po kilku singlach ukazał się jej pełny album „Hard Beat” (2011). Został on doceniony nagrodą Plejada Top Ten 2012. Po kilku latach artystka zaczęła zapowiadać kolejną płytę szeregiem singli. Drugi album, „On My Way” ukazał się w 2017 roku. Następnie wróciła na srebrny ekran, ponownie wcielając się w Amandę w kontynuacji serialu – „39 i pół tygodnia”. W 2020 roku wokalistka zaliczyła też inny wielki powrót – do programu „Szansa na sukces”, lecz tym razem zasiadając po drugiej stronie, jako jurorka półfinału. W tym samym roku ukazał się jej trzeci album, „Warstwy”.

Inne przedsięwzięcia

Ciesząc się już sławą, piosenkarka podjęła kilka pozamuzycznych projektów. W 2017 roku była jurorką konkursu „Mistrz Makijażu”. Aktywnie działa na Instagramie; między innymi dzięki temu zdobyła w 2019 roku nagrodę Influencer roku „Joy” 2019 w kategorii Fashion Influencer. 

Życie prywatne

Prywatnie jest związana z piłkarzem Wojciechem Szczęsnym. Relacja rozpoczęła się w 2013 roku; zabawnym szczegółem z początku tego związku jest fakt, że piosenkarka początkowo nie wiedziała, kim jest jej adorator. Mieszkała wówczas poza Polską i nie interesowała się sportem, stąd ze zdumieniem odkryła sławę chłopaka. Para pobrała się w 2016 roku, a dwa lata później doczekali się syna, Liama.

W 2022 roku zapytana przez fanów Szczęsna ujawniła, że zdiagnozowano u niej nowotwór. Choroba była we wczesnym stadium i po poddaniu się operacji artystka czuje się dobrze. Podkreśla jednak, że diagnoza była efektem rutynowych badań kontrolnych, co prawdopodobnie ocaliło piosenkarkę przed ciężkim przebiegiem choroby.

Marina Łuczenko-Szczęsna - Wiadomości

Marina Łuczenko-Szczęsna - Zdjęcia

Marina Łuczenko-Szczęsna - Wideo