Reklama

Maffashion

Maffashion, a właściwie Julia Kuczyńska, urodziła się 22 września 1987 roku w Złotowie. Wszystko zaczęło się, kiedy w 2009 roku założyła bloga poświęconego modzie – wówczas młoda Kuczyńska nie przypuszczała, że ponad dekadę później założy markę z ubraniami, a jej kreacje będzie nosić sama Kourtney Kardashian. Jak wyglądało życie blogerki? 
Maffashion - najważniejsze informacje
Maffashion/ @maffashion_official /Instagram /Instagram

Maffashion - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  22.10.1987

 • Miejsce urodzenia:

  Złotów

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  model/ka

 • Produkcje:

  • "Jak poślubić milionera",
  • "Planeta Singli 2"
Maffashion, a właściwie Julia Kuczyńska, urodziła się 22 września 1987 roku w Złotowie. Wszystko zaczęło się, kiedy w 2009 roku założyła bloga poświęconego modzie – wówczas młoda Kuczyńska nie przypuszczała, że ponad dekadę później założy markę z ubraniami, a jej kreacje będzie nosić sama Kourtney Kardashian. Jak wyglądało życie blogerki? 

Życiorys

Jej rodzice z zawodu są nauczycielami – mama pracuje w przedszkolu, z kolei ojciec uczy WF-u oraz informatyki. Ukończyła studia licencjackie w Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu na kierunku kulturoznawstwo, profil grafika projektowa. 

Co ciekawe, do 16. roku życia nie interesowała się modą, kochała za to taniec i zdjęcia.

Początek kariery 

W 2009 roku Julia Kuczyńska założyła bloga modowego, gdzie prezentowała swoje stylizacje i publikowała inspirujące zdjęcia z Internetu. Stronę internetową prowadziła równoległe pracując w agencji reklamowej w Złotowie. Początkowo nie przyznawała się do swojego zajęcia, jednak szybko zyskała popularność wśród miłośniczek mody. Już pod koniec 2009 roku jej zdjęcia znalazły się na stronie internetowej niemieckiego czasopisma „Vogue”. 

W 2011 roku miała szansę sprawdzić się w nowej roli – razem z Jessicą Mercedes prowadziła program modowy „J&J Fashion Show” dla Eska TV. W tym samym roku wzięła udział w kampanii promującej kolekcję jesień/ zima 2011 marki odzieżowej Hector&Karger.

Pasmo sukcesów przyczyniło się do tego, że Maffashion „rzuciła” pracę na etacie, by skupić się wyłącznie na swojej internetowej działalności.

Rozwój kariery

W 2012 roku wspólnie z projektantką Martą Gajewską stworzyła markę odzieżową Staff By Maff. Na początku 2013 roku Kuczyńska pojawiła się na okładce magazynu „KMAG”, a następnie została ambasadorką marki Gatta. Wystąpiła również w internetowym talk-shows „20m2” Łukasza Jakóbiaka oraz gościła w programie Kuby Wojewódzkiego. Rok zakończyła, zdobywając tytuł Człowieka Roku Internetu 2013 oraz statuetkę Glam Awards w kategorii „Blogerka roku”.

Kolejny rok przyniósł następne sukcesy. Julia Kuczyńska stała się pierwszą i jedyną Polką, która zajęła 1. miejsce na międzynarodowym portalu poświęconego modzie lookbook.nu. Zdjęcia jej stylizacji były popularne na całym świecie i pojawiły się w takich magazynach jak „Glamour”, „Vogue”, „Nylon”. 

Maffashion znalazła się wśród czterech wyróżnionych influencerek z całego świata, które wzięły udział w kampanii marki odzieżowej Bershka. Jako jedyna Polka uczestniczyła w kampanii marki Stradivarius. 

W 2017 roku znalazła się wysoko w rankingu najbardziej wpływowych blogerów na świecie. Dwa lata później na festiwalu See Bloggers 2019 odebrała nagrodę w kategorii „Influencerka Dekady”.

W 2020 roku razem z Laną Nguyen założyła nową markę – Eppram. Ubrania z kolekcji marki nosiła m.in. Kourtney Kardashian czy Addison Rae. 

Julia Kuczyńska spróbowała swoich sił również w aktorstwie: wystąpiła w serialu „Storyline” oraz filmach „Planeta Singli 2” i „Jak poślubić milionera?” 

Życie prywatne

W latach 2015-2019 była w związku z Czarkiem Jóźwikiem, jednym ze współzałożycieli kanału na YouTubie „AbstachujeTV”. Doszło nawet do zaręczyn, jednak ostatecznie związek nie przetrwał próby czasu. Następnie fashionistka związała się z aktorem Sebastianem Fabijańskim i we wrześniu 2020 roku powitali na świecie syna Bastiana. Związek rozpadł się w 2022 roku, kiedy wyszło na jaw, że aktor zdradził swoją partnerkę.

Maffashion - Wiadomości

Maffashion - Zdjęcia

Maffashion - Wideo