Reklama

Maciej Zakościelny

Maciej Zakościelny urodził się 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli. Jest aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Rozkochał w sobie wiele polek kreacją romantycznego architekta w komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj”. Jak wygląda życie gwiazdy serialu „Kryminalni”? 
Maciej Zakościelny - najważniejsze informacje
Maciej Zakościelny /Jarosław Antoniak /MWMedia

Maciej Zakościelny - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  07.05.1980

 • Miejsce urodzenia:

  Stalowa Wola

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Paulina Wyka,
  • Izabella Miko
 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Czas honoru",
  • "Kryminalni",
  • "Na dobre i na złe"
 • Nagrody:

  Telekamery

Maciej Zakościelny urodził się 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli. Jest aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Rozkochał w sobie wiele polek kreacją romantycznego architekta w komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj”. Jak wygląda życie gwiazdy serialu „Kryminalni”

Życiorys

Dorastał w rodzinie z zapędami muzycznymi – jego ojciec w czasie studiów śpiewał w chórze, z kolei matka grała na fortepianie. O tym, że uwielbia występować przed publicznością, wiedział już jako dziecko. Uczęszczał do szkoły muzycznej, gdzie uczył się grać na skrzypcach, fortepianie i bębnach afrykańskich. 

W wieku 17 lat razem ze swoim kuzynem i kolegą pojechali do Francji, by tam na stacjach metrach zarobić, grając na skrzypcach. W tamtym czasie pojawiał się również w czasopismach dla nastolatek typu „Bravo”. 

Dopiero za drugim podejściem udało mu się dostać do szkoły teatralnej. Za pierwszym razem został odrzucony przez komisję z powodu zbyt regionalnego akcentu. Półroczna praca z logopedą przyniosła oczekiwany efekt – dostał się na wymarzone studia. Studiował do 2004 roku, jednak nie udało mu się zdobyć tytułu magistra.

Kariera

Zadebiutował niewielką rolą w serialu „Plebania” w 2003 roku, a następnie pojawił się w takich serialach jak  „Samo życie”, „Sfora” czy „Na dobre i na złe".

Największą popularność i sympatię widzów przyniosła mu rola podkomisarza Marka Brodeckiego w serialu sensacyjnym „Kryminalni”. Kariera aktora nagle zaczęła rozwijać się w ekspresowym tempie, a on sam został okrzyknięty jednym z najprzystojniejszych aktorów młodego pokolenia.

W 2005 roku Maciej Zakościelny miał okazję zabłysnąć na dużym ekranie i zrobił to, wcielając się w główną męską rolę w komedii romantycznej „Tylko mnie kochaj”. Produkcja nie tylko odniosła ogromny sukces komercyjny, ale również okazało się, że aktor doskonale pasuje do ról wrażliwych amantów. W efekcie pojawił się w kolejnej komedii romantycznej pt. „Dlaczego nie” z 2007 roku.

Przełom w karierze

Kolejnym przełomem w karierze aktora był angaż w serialu „Czas honoru” – rola Bronka Woyciechowskiego przyniosła mu wiele uznania, a na dodatek Zakościelny udowodnił, że sprawdza się również w bardziej wymagających gatunkach filmowych. Serial cieszył się popularnością i doczekał się 6 sezonów. 

Z kolei za rolę Michała chirurga Michała Wolskiego w serialu „Diagnoza” był nominowany do nagrody Telekamery 2018 w kategorii „Aktor”. Za swój dobytek artystyczny został wyróżniony nagrodą na łódzkim Festiwalu Szkół Filmowych w 2004 roku. W 2007 roku magazyn „Viva!” nadał mu tytuł „Najpiękniejszy 2006”.

Kariera dubbingowa

Oprócz pojawiania się na małym i dużym ekranie aktor na swoim koncie ma również role dubbingowe. Jego głos mogliśmy usłyszeć w takich produkcjach jak „Fałszywa dwunastka”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, „Eragon” czy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Dodatkowo równocześnie z graniem w serialach i filmach, pojawiał się na deskach teatru. W swojej karierze współpracował z Teatrem Scena, Teatrem Współczesnym i Teatrem Na Woli.

Życie prywatne

Na przestrzeni lat był w związku z wieloma kobietami m.in. z Izą Miko, modelką Dianą Tadjuideen-Pakulską i aktorką Caity Lotz, z którą planował nawet ślub. Od 2014 roku tworzy szczęśliwy związek z modelką Pauliną Wyką, z którą doczekał się dwóch synów: Borysa (ur. 2016) i Aleksa (ur. 2018).

Maciej Zakościelny - Wiadomości

Maciej Zakościelny - Zdjęcia

Maciej Zakościelny - Wideo

 • Maciej Zakościelny gwiazdą nowego serialu "Strażacy"

  Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 (09:30)
  Maciej Zakościelny i Weronika Rosati zagrają główne role w nowym serialu TVP1 zatytułowanym „Strażacy”. Aktorzy grający role strażaków przeszli szkolenie z zasad obsługi sprzętu...