Reklama

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki urodził się 2 sierpnia 1963 roku w Koszalinie. Od 2002 r. prowadzi swój autorski program „Kuba Wojewódzki”. Określił się nawet mianem „Króla TVN-u”. Jak wygląda życie popularnego showmana, który od lat żyje jak Piotruś Pan? 
Kuba Wojewódzki - najważniejsze informacje
Kuba Wojewódzki /Instagram

Kuba Wojewódzki - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  02.08.1963

 • Miejsce urodzenia:

  Koszalin

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  prezenter/ka

 • Produkcje:

Kuba Wojewódzki urodził się 2 sierpnia 1963 roku w Koszalinie. Od 2002 r. prowadzi swój autorski program „Kuba Wojewódzki”. Określił się nawet mianem „Króla TVN-u”. Jak wygląda życie popularnego showmana, który od lat żyje jak Piotruś Pan? 

Życiorys

Jego rodzicami byli Bogusław i Maria Wojewódzcy. Ojciec Kuby był prokuratorem, natomiast matka zajmowała się domem. Dziennikarz bardzo przeżył śmierć swojej mamy, z którą był mocno związany. Ma starszego o dwa lata brata Tomasza.

Chociaż w szkole średniej dwukrotnie powtarzał rok, to w końcu ukończył XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie w klasie o profilu humanistycznym. Następnie przez 9 lat studiował dziennikarstwo, ale nigdy studiów nie ukończył.

W latach 80. aspirował jako muzyk – grał na perkusji w zespołach „System” i „New Dada”, a razem z grupą „Klatu” nagrał album „Cisza” w 2003 roku.

Początki kariery

Już w czasie pierwszego roku studiów został redaktorem „Magazynu Muzycznego”, dodatkowo dorabiając jako konserwator terenów zielonych na Cmentarzu Powązkowskim.

W 1990 roku został dyrektorem artystycznym w firmie Arston, w której odpowiadał za wydanie albumów takich zespołów jak „Apteka”, „Kult”, „Dezerter”, „Reds”, oraz „T. Love”. Realizował teledyski, a także projektował okładki płyt. W 1993 roku został dyrektorem Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie.

Kariera w telewizji

Przygodę z telewizją zaczął od współpracy z Telewizją Polską, dla której prowadził program „Rockandroller”, a następnie można było go zobaczyć w Polsacie jako prezenter programu „Halo! Gramy”. Niedługo później zasiadł w jury w programie rozrywkowym „Idol”, gdzie oceniał wokalne talenty uczestników.

W 2002 roku powstał jego autorski program „Kuba Wojewódzki”, który początkowo był emitowany w telewizji Polsat, a po czterech latach przeniósł się do stacji TVN, gdzie dalej prowadzi swój talk-show.

W latach 2008-2010 był jurorem w „Mam talent!”, a następnie w „X-factor” od roku 2011 do 2014. Od 2015 - w talent-show „Mali Giganci”. 

Kariera radiowa

Współpracował z takimi mediami jak „Rozgłośnia Harcerska”, „RMF FM”, „Program Trzeci Polskiego Radia”, „RDC” i „Radio Bis”. Najpopularniejszą audycją radiową okazała się „Antylista”, gdzie Kuba Wojewódzki stworzył duet razem z Michałem Figurskim. Następnie panowie stworzyli program „Poranny WF” w Radiu Eska Rock. 

Kontrowersje

W 2011 roku Rada Etyki Mediów oświadczyła, że w programie radiowym „Poranny WF” została ukazana ksenofobia skierowana do obywatela czarnoskórego. W sprawę zaangażował się również Komitet na rzecz Praw Afrykańskiej Społeczności w Polsce przy fundacji Afryka Inaczej. W efekcie Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe otworzyła przewód śledczy w sprawie owego aktu znieważenia. Finalnie stacja Eska Rock dostała karę w wysokości 50. tysięcy złotych. Jednak to nie był koniec – Wojewódzki i Figurski w czasie programu zarzucili temu samemu mężczyźnie rasizm i oskarżyli go o szerzenie nienawiści. Stacja Eska Rock ponownie dostała karę w wysokości 50. tysięcy złotych. 

Życie prywatne

Kuba Wojewódzki upodobał sobie życie kawalera. W latach 2003-2007 tworzył z Anną Muchą najgorętszy związek w polskim show-biznesie. Dziennikarz z sentymentem wspominał ich relację, a w swojej autobiografii o byłej partnerce napisał: „Byłaś moim najpiękniejszym dopełnieniem”.

Po rozstaniu z Muchą dziennikarz spotykał się z wieloma pięknymi i młodszymi od siebie kobietami. Na dłużej związał się z młodszą o 20 lat modelką Renatą Kaczoruk (2013-2018). W jednym wywiadzie kobieta wyznała, że chciałaby stworzyć rodzinę z Kubą. Niestety i ten związek nie przetrwał próby czasu.

Kuba Wojewódzki - Wiadomości

Kuba Wojewódzki - Zdjęcia

Kuba Wojewódzki - Wideo