Reklama

Izabela Janachowska-Jabłońska

Izabela Janachowska-Jabłońska to polska prezenterka telewizyjna, blogerka, youtuberka, była zawodowa tancerka. Swoją popularność zawdzięcza głównie programowi „I nie opuszczę cię aż do ślubu”.
Izabela Janachowska-Jabłońska - najważniejsze informacje
Izabela Janachowska /TRICOLORS/EAST NEWS /East News

Izabela Janachowska-Jabłońska - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  05.09.1986

 • Miejsce urodzenia:

  Gryfino

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Krzysztof Jabłoński
 • Zawód:

  prezenter/ka

 • Produkcje:

Izabela Janachowska-Jabłońska to polska prezenterka telewizyjna, blogerka, youtuberka, była zawodowa tancerka. Swoją popularność zawdzięcza głównie programowi „I nie opuszczę cię aż do ślubu”.

Dzieciństwo

Izabela Janachowska przyszła na świat 5 września 1986 roku w Gryfinie. Jest córką Grażyny i Zdzisława Janachowskich. 

Już jako 8-letnia dziewczynka rozpoczęła swoją przygodę z tańcem towarzyskim, który wkrótce stał się dla niej prawdziwą pasją. 

Wrodzony talent i pracowitość spowodowały, że w dziedzinie tej była wielokrotnie nagradzana. Z wykształcenia jest jednak magistrem turystyki. 

Kariera medialna

Izabela Janachowska była wielokrotną mistrzynią w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Reprezentowała Polskę na najważniejszych światowych konkursach tanecznych (we wszystkich kategoriach wiekowych), w tym mistrzostwach Europy i świata.

Zdobyła medali dla Polski, a także brąz na Mistrzostwach Świata w 2004 roku. Została zauważona przez stację TVN, co poskutkowało tym, że w latach 2009-2011 występowała jako trener w programie telewizyjnym „Taniec z Gwiazdami”

Swoją współpracę z tym programem kontynuowała nawet wtedy, gdy produkcją programu została przeniesiona do stacji Polsat. W 2014 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. 

Niestety z powodu kontuzji kolana niedługo potem zakończyła swoją karierę taneczną. Nie zakończyła jednak współpracy z tym programem, ponieważ po latach została prowadzącą. 

Ekspertka ślubna

W trakcie przygotowań do własnego ślubu nową pasją Janachowskiej stała się organizacja i przygotowywanie ślubów i przyjęć weselnych. 14 lutego 2015 r. uruchomiła blog ślubny „Wedding Dream by Izabela Janachowska”. 

Jej blog był miejscem, w którym dzieliła się inspiracjami ślubnymi, a także udzielała rad i wskazówek dotyczących organizacji tego ważnego dnia. Jesienią 2015 roku rozpoczęła współpracę ze stacją TVN Style, gdzie w latach 2015-2019 emitowany był jej program: „I nie opuszczę Cię aż do ślubu” (2015-2019) oraz w latach 2016-2020 program pt.: „W czym do ślubu”. 

W kwietniu 2018 r. założyła też kanał na YouTube poświęcony tematyce ślubnej, który stał się największym aktywnym kanałem ślubnym na świecie. W sierpniu 2018 r. ogłosiła przekształcenie bloga „Wedding Dream by Izabela Janachowska ” w profesjonalny portal ślubny. 

Nawiązała również współpracę ze stacją TLC, gdzie prowadziła programy: „Ślub marzeń” i „Panny młode ponad miarę”. W tym samym roku zaprezentowała swoją pierwszą kolekcję autorskich sukien ślubnych. 

W lipcu 2019 wydała serię e-booków powiązanych z tematyką ślubną oraz aplikację. W tym samym roku została ambasadorką targów ślubnych Warsaw Wedding Days w Nadarzynie, na których premierowo zaprezentowała przewodnik: „Aż do ślubu” oraz dwie autorskie kolekcje sukien ślubnych. 

10 października tego samego roku otworzyła w Warszawie showroom z sukniami ślubnymi. W październiku 2020 uruchomiła w Warszawie pierwszy ślubny Concept Store w Polsce, a wraz z nim ślubny marketplace Wedding Dream. W tym czasie zaprezentowano kolejną oryginalną kolekcję sukien ślubnych Izabeli Janachowskiej oraz pierwszą kolekcję sukien wieczorowych. 

W lutym 2021 uruchomiła platformę streamingową WeddingDream.TV, na której znajdują się autorskie programy Janachowskiej: „Śluby gwiazd” oraz „Salon marzeń”. W 2022 wystartował program "Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej" w Polsacie.

Życie prywatne

Jej mężem jest przedsiębiorca Krzysztof Jabłoński. Para pobrała się 28 czerwca 2014 r. w Iławie. Z ich związku 10 maja 2019 roku urodził się syn Christopher Alexander.

Izabela Janachowska-Jabłońska - Wiadomości

Izabela Janachowska-Jabłońska - Zdjęcia

Izabela Janachowska-Jabłońska - Wideo