Reklama

"Farma"

Emitowane przez telewizję Polsat reality show „Farma” to program oparty na szwedzkim formacie o analogicznych zasadach. Producentem wykonawczym programu zostało Constantin Entertainment Polska. „Farma” miała swoją premierę w styczniu 2022 roku i niemal natychmiast podbiła serca wielu widzów. Na czym polegał fenomen programu?
Kuba został zwycięzcą pierwszej edycji programu "Farma" /Kurnikowski /AKPA

"Farma" - najważniejsze informacje

Emitowane przez telewizję Polsat reality show „Farma” to program oparty na szwedzkim formacie o analogicznych zasadach. Producentem wykonawczym programu zostało Constantin Entertainment Polska. „Farma” miała swoją premierę w styczniu 2022 roku i niemal natychmiast podbiła serca wielu widzów. Na czym polegał fenomen programu?

O czym jest program „Farma”?

Uczestnicy programu „Farma” zamieszkali w opuszczonym siedlisku położonym na terenie Puszczy Noteckiej. Przez sześć tygodni do ich obowiązków należało dbanie o gospodarstwo i znajdujące się w nim zwierzęta. Było to o tyle trudne, że nie mieli oni dostępu do bieżącej wody, prądu, a także Internetu. Musieli radzić sobie z codziennym życiem z ograniczoną ilością pożywienia, które w głównej mierze musieli zdobywać na własną rękę.

W trakcie trwania programu uczestnicy wykonywali oprócz tego stawiane przed nimi niełatwe zadania. Co tydzień wybierali spośród siebie „rolnika tygodnia”, a raz na kilka dni uczestnicy stawali też ze sobą do pojedynków.

Zwykle pierwszą osobę do pojedynku wybierał „rolnik tygodnia”. Zwycięzcy potyczki pozostawali w grze, a przegrani mogli zostać usunięci z gry. O tym, kto opuści program, decydowały głosy pozostałych uczestników. W niektórych przypadkach eliminacji ulegały dwie osoby.

Przez ostatni tydzień trwania programu eliminacje odbywały się codziennie. W tym czasie wszyscy uczestnicy musieli brać udział w pojedynkach. Osoby, które najsłabiej poradziły sobie z zadaniem, czekała eliminacja. W tym przypadku o tym, kto odpadnie z gry, także decydowali pozostali uczestnicy. W finałowym odcinku, który odbył się 25 lutego, zwycięzcę wybrali widzowie w drodze głosowania.

Emisja programu

Premierowy odcinek programu „Farma” został wyemitowany na ekranie telewizji Polsat w styczniu 2022 roku. Pierwsza edycja programu liczyła łącznie 30 odcinków pokazywanych od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00. Jeszcze w lutym 2022 roku ogłoszono castingi do drugiej edycji programu, który najprawdopodobniej swoją premierę będzie miał na przełomie 2022/2023 roku.

Prowadzącymi programu „Farma” były: prezenterka telewizyjna Marcelina Zawadzka oraz modelka Ilona Krawczyńska. Zmagania uczestników oceniał zaś rolnik Szymon Karaś.

Uczestnicy pierwszej edycji programu „Farma”

W pierwszej edycji programu „Farma” wzięło udział kilkunastu uczestników, nie wszyscy jednak byli w nim obecni od pierwszego dnia trwania programu. Na starcie widzowie mogli obserwować zmagania: Kingi Kalety, Jakuba „Wojny” Wojnowskiego, Moniki Idzikowskiej, Tomasza Bodziony, Izabeli Staniszewskej, Karola Da Costy, Kingi Kazimierczak, Beaty Lisowskiej, Rafała Rzemeka, Karola Kotomskiego oraz Marty Basandowskiej.

W drugim dniu programu do uczestników dołączył Jakub „Zima” Zimowski. Po tygodniu kolejną uczestniczką stała się Małgorzata Karolczak, a po trzech tygodniach do ekipy dokooptowani zostali Bartłomiej Czyżyk oraz Marlena „Viki” Paczyńska. 

Zwycięzcą pierwszej edycji programu „Farma” został Kuba Wojnowski pochodzący z Pionek pod Radomiem, jednak na stałe mieszkający w Oslo. Za wygraną w programie otrzymał złote widły, a także nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych. Średnia liczba widzów 1. sezonu wyniosła 1,20 mln osób.

"Farma" - Wiadomości